Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 31/07/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C19 (length: 3.625km, climb: 55m, 11 controls)
Point calculations
953.99 + (116.12 x (4,435.56 - T)) / 1,176.34
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C29(W45) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sibylle Boos OLV Luzern W 1967 00:38:46
2 Kjell Svihus Ganddal IL M 1952 00:39:28
3 Roger Garnett ESOC M 1951 00:39:32 1089
4 Bj Svedin Sidensj M 1952 00:40:20
5 Lise Christensen TIF Viking W 1967 00:42:06
6 Petra Johansson Trollh W 1967 00:42:28
7 Hedley Calderbank HH M 1951 00:44:26 1053
8 Anders Johansson V M 1952 00:45:17
9 Julie Cleary LOK F 1964 00:47:16 1032
10 Philip Baxter LVO M 1952 00:47:32 1030
11 Rachel Powell LOC F 1967 00:47:33 1030
12 Jim Moffat KFO M 1950 00:47:42 1028
13 John Robinson WCH M 1950 00:47:52 1027
14 Stuart Swalwell DVO M 1950 00:48:24 1023
15 Philippa Weir MOR F 1963 00:48:41 1021
16 Elaine Sutton DEE F 1967 00:49:02 1019
17 Peter Guillaume SYO M 1949 00:49:08 1018
18 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:49:26 1016
19 Neil Sprot SYO M 1952 00:49:34 1015
20 Jan Olav Ormberg Fana IL M 1952 00:50:11
21 Britt Karlsen Ask W 1967 00:50:38
22 Mai Helen Linga IL Gular W 1967 00:50:40
23 Peter Komyshan Wullundigong Orienteers of the West M 1952 00:50:53
24 Tommy W V M 1952 00:51:17
25 Rob Wilkison Delaware Valley Orienteering Association M 1952 00:51:37
26 Peter Lamb BASOC M 1949 00:53:07 988
27 Andrew Bell BL M 1950 00:53:09 988
28 Karen Quickfall SROC F 1963 00:53:30 986
29 Laurence Gossage BOK M 1950 00:54:12 980
30 Kathrin Borner OLV Zug W 1967 00:54:23
31 Kristine Fritz OL-Team Filder W 1967 00:54:25
32 Wenche Gjesdal Varegg W 1967 00:55:19
33 Anders Hedin Motala AIF OL M 1952 00:55:25
34 Bruce Marshall WAOC M 1952 00:55:53 968
35 Dawn Goddard FVO F 1967 00:56:06 966
36 Marie Claire Shankland FVO F 1967 00:56:15 965
37 Stephanie Maclean Bay Area Orienteering Club W 1967 00:56:48
38 Alison Yeates WCH F 1967 00:56:59 960
39 David Relton EBOR M 1952 00:57:10 958
40 John Pullin LOC M 1949 00:57:13 958
41 Nigel Foley-Fisher MNAV M 1952 00:57:39
42 Ian Robson EBOR M 1950 00:57:44 954
43 Isla Mathieson CLOK F 1965 00:58:16 950
44 Dick Carmichael TINTO M 1948 00:58:20 950
45 Roseanne Field HALO F 1964 00:58:52 946
46 Ranald Macdonald DVO M 1952 00:58:53 946
47 Knud Vogelius Silkeborg OK M 1952 00:59:00
48 John Shaw SMOC M 1949 01:00:05 937
49 Irena Nov OK24 Praha W 1967 01:00:11
50 Jane Carcas INT F 1966 01:00:20 935
51 Caroline Hornby MOR F 1964 01:00:49 931
52 Bridget Khursheed RR F 1965 01:01:04 929
53 Jackie Butcher SYO F 1965 01:01:11 929
54 Rosmarie Weber OLV Langenthal W 1967 01:01:49
55 Helen Webster INVOC F 1967 01:01:54 923
56 Nicky Masson MV F 1964 01:03:07 914
57 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:03:09 914
58 Anja Bruetsch OLG Schaffhausen W 1967 01:04:36
59 Kate Anderson GRAMP F 1964 01:05:25 897
60 Julie Watson ECKO F 1967 01:05:50 894
61 Heike G USV TU Dresden W 1967 01:05:50
62 Rick Roberts HOC M 1951 01:05:58 893
63 Patricia Graham MAROC F 1966 01:06:41 888
64 Peter Riches TVOC M 1950 01:07:08 885
65 Juliet Bentley SROC F 1967 01:07:11 884
66 Gillian Hanson HH F 1967 01:07:50 879
67 John Middler OD M 1952 01:08:10 877
68 Robert Findlay ESOC M 1948 01:08:28 875
69 Ashley Ford HOC M 1951 01:10:57 856
70 Helen Anderson GRAMP F 1963 01:12:08 848
71 Hans-Peter Staedelin OLV Langenthal M 1952 01:12:57
72 Duncan Shiell RR M 1948 01:13:08 840
73 Jenny Gostick HH F 1965 01:17:07 811
74 Stephen Searle NOR M 1951 01:17:17 809
75 Margaret McMillan MAROC F 1964 01:17:27 808
76 Martin Gibbons WRE M 1949 01:18:03 804
77 Judith Wetherill WAOC F 1964 01:18:54 797
78 Margit Matthews MAROC F 1967 01:24:20 757
79 Elizabeth Campbell MOR F 1965 01:24:35 755
80 Alex Coddington NOR W 1967 01:24:51
81 Brigitta Josef OLG Suhr W 1967 01:25:52
82 Dave Walton LOC M 1951 01:27:21 735
83 Damia Bachmann Chl W 1967 01:28:33
84 Edith Bridcut GEN W 1967 01:30:12
85 Diane Mailer ECKO F 1967 01:31:03 707
86 Lynda Robertson TAY F 1964 01:31:32 704
87 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:32:36 696
88 George Esson GRAMP M 1948 01:32:50 694
89 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:33:03 693
90 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:34:11 684
91 Sally Arsac-England Altair CO W 1967 01:42:04
92 Jenny Hall INVOC F 1963 01:46:36 592
93 Anne-Marie Ceulemans Balise 10 W 1967 01:47:18
94 Alison Collins LVO F 1964 01:54:18 535
95 Margaret Moody SUFFOC F 1964 02:00:27 490
96 Brit Vivian Meling Stavanger OK W 1967 02:01:58
- Brenda Rutter SROC F 1963 01:07:07
- Mike Turner SO M 1950 01:15:25
- Adele Appleby QO F 1963 01:32:52
- Catherine Todd INVOC F 1965 01:44:29
Showing results 1 - 100 of 100