Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 3, 01/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C7 (length: 2.925km, climb: 95m, 10 controls)
Point calculations
780.70 + (117.23 x (4,240.48 - T)) / 1,046.06
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mats Eriksson Sala OK M 1942 00:39:25
2 Anne May SWOC F 1949 00:45:19 951
3 Magnar Reppesgård Hedrum OL M 1937 00:46:52
4 Heather Smithard KFO F 1949 00:49:29 923
5 Astrid Ormberg Fana IL W 1952 00:49:58
6 Bill Vigar QO M 1935 00:50:41 915
7 Andrew Gregory MDOC M 1935 00:51:49 907
8 Jane Cloete Dunedin Orienteering Club W 1952 00:52:47
9 Herdis Alvheim Fana IL W 1952 00:53:14
10 Fiona Findlay ESOC F 1949 00:53:29 896
11 Dave Skidmore DVO M 1946 00:54:05 892
12 Stan Johnston LOC M 1935 00:54:05 892
13 Ruth Ellis DVO F 1951 00:54:34 889
14 Anne Palmer BOK F 1950 00:55:18 884
15 Tony Noott BOK M 1937 00:55:21 884
16 Anne-Marie Byström Sidensjö IK W 1942 00:56:29
17 Val Finch FVO F 1951 00:56:54 873
18 Clare Fletcher BOK F 1942 00:57:05 872
19 Vibeke Vogelius Silkeborg OK W 1952 00:57:48
20 Anne Marit Færden Kolbotn & Skimt OL W 1952 00:58:05
21 John Thompson TVOC M 1935 00:58:08 865
22 Kristina Wåhlin Västerås SOK W 1952 00:59:27
23 Marit Økern Jensen Bærum Skiklub W 1942 01:01:01
24 Torunn Frøvoll IF Sturla W 1942 01:01:32
25 Joanna Stewart Auckland OC W 1952 01:01:46
26 Else Bogstad Stordal OTO W 1952 01:02:29
27 Frank Martindale LOK M 1935 01:02:58 833
28 Christian Fiechter Swiss O Tours M 1942 01:04:13
29 Philip Thompson EPOC M 1934 01:04:35 822
30 Steve O'Brien DEE M 1937 01:04:56 819
31 Thelma Spalton OD F 1948 01:05:35 815
32 Bill Brown WSX M 1937 01:05:58 812
33 Ruth Rhodes SO F 1942 01:06:17 810
34 Colin Powell AIRE M 1938 01:06:32 809
35 Foss Foster GRAMP F 1951 01:07:04 805
36 Patrick Davey MAROC M 1940 01:07:16 804
37 Di Turner SO F 1951 01:07:26 802
38 Mary Nixon SOC F 1949 01:07:31 802
39 John Bowman OD M 1942 01:08:07 798
40 Hilary Simpson OD F 1939 01:09:03 792
41 Birthe Helms Silkeborg OK W 1952 01:09:39
42 Sally Collins BKO F 1951 01:09:52 786
43 Bernard Pullen KERNO M 1940 01:10:15 784
44 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:14:03 758
45 Guy Goodair EPOC M 1936 01:14:16 757
46 Donald Moir LEI M 1933 01:14:16 757
47 Stewart Dunlop AYROC M 1942 01:14:54 752
48 Mike Hardy CLOK M 1937 01:15:53 746
49 Moira Laws TAY F 1942 01:16:05 744
50 Jean Rostron POTOC F 1942 01:17:50 733
51 Alan Yeadon SARUM M 1936 01:19:34 721
52 Hans Bengtsson New England Orienteering Club M 1937 01:19:55
53 Ros West CHIG F 1948 01:20:43 713
54 Herwig Hierzegger Wiener Akad TV M 1942 01:20:56
55 Liz Fraser TAY F 1942 01:21:00 711
56 Judith Powell AIRE F 1940 01:21:39 707
57 Clarissa Napier CLOK F 1938 01:22:02 704
58 Anna Slavina Mona OK W 1942 01:22:09
59 Jennifer Komyshan Wullundigong Orienteers of the West W 1952 01:22:19
60 Janet Clark ESOC F 1941 01:24:21 689
61 John Warren WIM M 1937 01:24:53 685
62 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:25:23 682
63 Angela Whitworth BL F 1942 01:26:07 677
64 Hilary Pearson COTE66 W 1942 01:27:35
65 Sheila Smith EBOR F 1948 01:30:17 649
66 Judith Goodair EPOC F 1941 01:31:45 639
67 Susan Roberts HOC F 1949 01:32:24 635
68 Alan Heron SELOC M 1934 01:33:20 628
69 Susan Shiell RR F 1949 01:33:54 625
70 Jan Ellis MDOC F 1948 01:39:50 585
71 Maria Marshall WAOC F 1952 01:40:03 583
72 Patrick Pay WRE M 1938 01:44:37 552
73 Ron Oxburgh WAOC M 1934 02:02:07 435
74 Peter Bellarby GRAMP M 1937 02:02:33 432
75 Lisbeth Lamb BASOC F 1948 02:31:33 237
76 Patricia Mclaughlin STAG F 1951 03:04:21 16
- Ute Hierzegger Wiener Akad TV W 1952 01:11:30
- Alan Coddington NOR M 1934 02:30:58
Showing results 1 - 78 of 78