Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 4 (UKOL), 03/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C15 (length: 3.225km, climb: 110m, 15 controls)
Point calculations
910.59 + (111.72 x (2,457.67 - T)) / 589.08
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | C19 | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C29(W45) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Spencer WCOC M 1969 00:27:01 1206
2 Julia Blomquist BAOC W 1996 00:27:27
3 Kai Pastor OLF Mainz M 1977 00:31:04
4 Peter Hudd WCOC M 1960 00:31:06 1172
5 Jakub Jirasek Amager OK M 1996 00:32:02
6 Klas Astron Molndal M 1972 00:32:38
7 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:33:24 1153
8 Nigel Beasant DEE M 1960 00:34:18 1146
9 Mathew Rupasinha 4Scots M 1996 00:34:29
10 Jonathan Luke Gelston QUBOC M 1996 00:35:02
11 Paul Wood AIRE M 1962 00:35:42 1134
12 Martin Green MDOC M 1954 00:35:56 1132
13 Paddy Shepherd QUBOC M 1996 00:36:34
14 Mark Webster NOC M 1965 00:37:09 1122
15 Neil Port SWOC M 1977 00:37:43 1117
16 Michael Koenig OLG Ortenau M 1996 00:37:48
17 Sarah Haines AIRE F 1959 00:38:50 1108
18 Heather Hale GRAMP F 1991 00:39:07 1105
19 David Booker NOC M 1954 00:39:40 1101
20 Anna Safsten Molndal W 1977 00:39:59
21 Mike Stewart ESOC M 1958 00:41:20 1087
22 Lauren Black QUBOC W 1996 00:42:30
23 Alex Edelsten Unattached M 1982 00:43:46
24 Hannah Cooper W 1982 00:45:26
25 Chris Moncaster KERNO M 1954 00:45:28 1052
26 Alex Finch SROC M 1959 00:45:36 1051
27 Helene Lecomte EBOR F 1978 00:46:27 1044
28 Xenia Kissling OLG Schaffhausen W 1996 00:46:46
29 Michelle Haas OLG Schaffhausen W 1997 00:47:05
30 Sam Landrigan BOK M 1986 00:47:19 1037
31 Paul Mather IND M 1977 00:47:30
32 Andrew Armstrong RR M 1957 00:48:18 1028
33 Ruth Landrigan BOK F 1980 00:49:15 1021
34 Gerry Spalton OD M 1946 00:50:14 1012
35 Levi De Martin M 1996 00:50:36
36 Vanessa Brierley WCOC F 1968 00:51:23 1003
37 Lisa Broadest AIRE F 1975 00:51:36 1001
38 Jeff Cowton WCOC M 1959 00:52:11 996
39 Robert Brown QUBOC M 1996 00:52:17
40 Lynne Walker BASOC F 1953 00:52:21 995
41 Chris Heaton LEI M 1980 00:52:43 992
42 Jana Zublin OLG Thun W 1999 00:53:05
43 Peter Heaney QUBOC M 1997 00:54:04
44 Julie Collins DFOK F 1960 00:54:06 980
45 Wendy Johnecheck NEOC W 1977 00:54:16
46 Edward Cox SO M 1959 00:55:28 969
47 Ian Pyrah ESOC M 1944 00:55:30 968
48 Johanna Nygren Sidensj W 1996 00:56:52
49 Derek Warren AOA M 1972 00:57:31
50 David Nichol AYROC M 1958 00:57:47 949
51 Richard Evans BL M 1953 00:57:47 949
52 Andrew Wood PFO M 1956 00:58:35 942
53 Carol Graham SOLWAY F 1966 00:59:10 938
54 Karen Dobbie INT F 1966 01:00:05 930
55 Jane Booker NOC F 1954 01:00:13 929
56 Sue Gard QO F 1948 01:01:17 920
57 Hayley Collins DFOK F 1991 01:03:09 904
58 Hilary Sellens SOS F 1955 01:03:36 901
59 Katie Costello BAOC W 1982 01:04:11
60 Rosy Wood W 1962 01:04:25
61 Andrea Lines ECKO F 1964 01:05:30 885
62 Julie Ellis INT F 1971 01:06:40 875
63 Jim Lawrence SOLWAY M 1945 01:08:16 862
64 Joe King BOK M 1949 01:09:11 854
65 Gary Cooles SN M 1959 01:09:41 850
66 Stephen Wiseman MOR M 1964 01:11:56 831
67 Paul Lawlor ESOC M 1964 01:12:33 826
68 Jenny Hammond FVO F 1975 01:13:37 817
69 Pauline Richardson LOC F 1955 01:13:38 817
70 Antony Richardson LOC M 1946 01:14:36 809
71 Genevieve Jones GRAMP F 1950 01:16:18 794
72 Teresa Turner SLOW F 1948 01:16:28 793
73 Anita Evans BL F 1954 01:18:12 778
74 Bill Anderson M 1967 01:25:28
75 Ian Cowe M 1952 01:29:01
76 Brian Miller ESOC M 1956 01:37:05 621
77 Derek Ricketts LEI M 1948 01:48:35 524
- Richard Salway MAROC M 1964 01:14:06
Showing results 1 - 78 of 78