Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 5, 04/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C29 (length: 5.375km, climb: 195m, 19 controls)
Point calculations
1,114.32 + (100.96 x (4,156.99 - T)) / 943.40
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:51:38 1202
2 Gregor Wallace M 1982 00:52:35
3 Jenny Peel SYO F 1968 00:52:48 1197
4 Lucy Wiegand SYO F 1968 00:54:31 1190
5 Susannah Macmillan ECKO F 1968 00:57:20 1178
6 Benjamin Brooker SO M 1979 00:57:56 1175
7 David Dunn RSOC M 1978 00:58:40 1172
8 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:59:27 1168
9 Stephen Elkington OD M 1997 00:59:33 1168
10 Beccy Osborn FVO F 1972 00:59:40 1167
11 Peter Klogborg OK HTF M 1997 01:00:49
12 Jette Klogborg OK HTF W 1972 01:01:01
13 Virpi Tilli Lynx W 1972 01:01:14
14 Mary Ross INT F 1972 01:01:15 1160
15 Jane Stagg BOK F 1971 01:01:44 1158
16 Rona Molloy FVO F 1968 01:03:30 1151
17 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 01:03:37
18 Julie Spenceley FVO F 1971 01:04:13 1147
19 Grant Clarke BOF M 1980 01:04:25 1147
20 Jen Leonard FVO F 1969 01:05:09 1143
21 Natasha Conway AIRE F 1971 01:06:30 1138
22 Emma Harrison EPOC F 1972 01:07:07 1135
23 Richard Foster AIRE M 1982 01:08:12 1130
24 Karen Crawford BOK F 1969 01:09:13 1126
25 Alison Howe SAX F 1972 01:09:37 1124
26 Pauline Tryner SYO F 1972 01:09:59 1122
27 Kathleen Inch FVO F 1968 01:10:00 1122
28 Stephen Middleton LOK M 1978 01:10:46 1119
29 Susann Hofer Swiss O Tours W 1972 01:11:15
30 Claire Sapwell BAOC F 1971 01:12:53 1110
31 Josie Stansfield FVO F 1969 01:14:23 1103
32 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:15:22 1099
33 Morag McLuckie MOR F 1972 01:16:26 1094
34 Bertie Harrington DFOK M 1998 01:16:42 1093
35 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:17:16 1091
36 Martine Taffeiren CO Li W 1962 01:20:25
37 Elizabeth Kenyon MOR F 1970 01:23:17 1064
38 Katherine Kirk ESOC F 1968 01:23:58 1061
39 Fergus Smith AYROC M 1998 01:25:11 1056
40 Jeanette Wylenmann OLG Pf W 1972 01:26:36
41 Sue Carter SLOW F 1967 01:30:19 1034
42 Stephan Leineweber OL-Team Filder M 1997 01:30:55
43 Simon Finch FVO M 1979 01:31:56 1026
44 Vojtech Otruba OOS SK Prostejov M 1997 01:32:14
45 Alexander Evans SOS M 1979 01:33:14 1021
46 Francisco Varela Aromon M 1982 01:33:40
47 Rebecca Mon-Williams AIRE F 1967 01:34:26 1016
48 Annika Greenwood BKO F 1971 01:35:40 1010
49 Diane Jacks WRE F 1968 01:40:27 989
50 Sally Hughes WCH F 1970 01:41:35 984
51 Alison Matheson INVOC F 1970 01:42:22 981
52 Paul Gregson OD M 1979 01:44:51 970
53 Lynn Collins MAROC F 1970 01:45:59 965
54 Barbara Nyfeler OLG Thun W 1972 01:46:12
55 Martine Hoeksma OLifant W 1972 02:01:44
56 Frances Britain MOR F 1970 02:05:00 882
57 Katarina Sundelin OK Orion W 1967 02:08:32
- David Esson GRAMP M 1979 01:00:44
- Anne Mahet AS Martignas W 1972 02:32:18
Showing results 1 - 59 of 59