Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 26/11/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.4km, 15 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Sprint 1 | Sprint 2 | Sprint 3 | Sprint 4


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:09:21
2 Matthew Morris SYO M 2004 00:09:23
3 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:09:49
4 Conrad Reuber SYO M 2006 00:10:02
5 Frederick Emmett SYO M 2005 00:10:31
6 Henry McDonald SYO M 2005 00:10:48
7 Luke Grierson HIGHST 00:11:08
8 Amelia Phillips TAPTON 00:11:33
9 Josie Conduit HIGHST 00:11:56
10 Benjamin Evans SYO M 2005 00:12:15
11 Zak Lomas SYO M 2005 00:12:17
12 Erin Hammond HIGHST 00:12:52
13 Hannah Dixon SYO F 2003 00:12:55
14 Olivia Heley STWILFR 00:12:56
15 Dylan Jenkinson SYO M 2005 00:12:59
16 Daniel Hill SYO M 2005 00:14:03
17 Joseph Smith STMARYS 00:14:05
18 Hannah Taylor SYO F 2005 00:14:19
19 Olivia White DOBCROF 00:14:21
20 Alexander Maltby NETHERG 00:14:31
21 Joel Thornton SYO M 2005 00:14:33
22 Jasmine Schofield NOTREDA 00:14:38
23 Matthew Diacon NETHERG 00:14:45
24 Eleanor Young TOTLEY 00:14:45
25 Samuel Barraclough HIGHST 00:14:51
26 Olmo Combley SYO M 2005 00:15:22
27 Ewan Mackie THURGOL 00:15:37
28 James Evans STWILFR 00:15:52
29 Carys Phoenix SYO F 2005 00:16:24
30 Joseph Barber WESTWAY 00:16:25
31 Isaac Western WESTWAY 00:16:26
32 Dan Richardson NETHERG 00:16:28
33 Rania Maaranen NETHERG 00:17:02
34 Lauren Watton KINGED 00:17:33
35 Herbie Werner CARFIEL 00:18:11
36 Finlay Ponton CARFIEL 00:18:11
37 Elizabeth Chung SYO F 2005 00:18:15
38 Benjamin Bedford MYLNHUR 00:18:23
39 Maxwell Groom SYO M 2010 00:18:45
40 Benjamin Townsend HUNTERS 00:19:00
41 Harriet Phillips NETHERG 00:19:20
42 Felix Hawker BIRKDAL 00:19:31
43 Matthew Ledger DOBCROF 00:20:05
44 Aurelia Ashley SHEFHI 00:20:08
45 Ruaridh Ramsey BIRKDAL 00:20:22
46 Hannah Thornton SYO F 2005 00:20:36
47 Hannah Bendrey DOBCROF 00:21:10
48 Dan Elliott CARTER 00:21:41
49 Harris Shafi-Robinson CARTERK 00:21:50
50 Eglantine Kirkham-Cachou ECCLESA 00:23:17
51 Ellen Hartog SYO F 2005 00:23:30
52 Alisa Ivanov SHEFHI 00:23:53
53 Abdulmalik 00:23:55
54 Sylvie Hemingway WESTWAY 00:24:00
55 Essa Shafi BIRKDAL 00:24:30
56 Evie Marsden CARTERK 00:24:32
57 Robyn Hemingway WESTWAY 00:24:33
58 Ibrahim Shafi-Robinson HOLTHOU 00:24:33
59 Harriet Jones GRENOSI 00:24:52
60 Rebecca Williams MONTENE 00:25:09
61 Poppy Wood ECCLESA 00:25:30
62 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:25:37
63 Rose Thomas Hanks CARFIEL 00:25:48
64 Isaac Funk ABBEYLA 00:26:21
65 Mark Illes HOME 00:27:18
66 Bryn Heason GRINDLE 00:31:48
67 Luke Vedder CLIFFOR 00:33:20
68 Molly Shah OUGHTIB 00:34:12
69 Isabella Brookes Bye MALINBR 00:35:10
70 Xander Birch HALLAM 00:48:46
71 Helena Claxton GRENOSI 01:01:10
72 Caitlin Gregory FORGEV 01:01:10
- Ethan Morgan ret DOBCROF 00:11:23
- William Thorpe ret STWILFR 00:25:23
- Ashvin Pandurangi ret HUNTERS 00:28:26
- Alastair Reid ret - 21:15:03
- Connie Watton mp NETHERG 00:13:33
- Joseph Guy mp STMARYS 00:16:41
- Al-Bader & Al-Maguil mp 00:17:12
- Hamza mp 00:18:01
- Ella Robertsmith mp COTHAM 00:18:40
- Rebecca Evans mp STWILFR 00:19:49
- Honor Walker mp STWILFR 00:19:52
- Oisin Carr mp BIRKDAL 00:19:53
- Harrison Britt mp BIRKDAL 00:24:15
- Edie Stephenson mp NETHERG 00:34:30
- Gabriel Barnes mp STWILFR 00:39:55
Showing results 1 - 87 of 87