Results

Achievements at
orienteering events

Sarum Galoppen & SCOA League event, 08/10/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.4km, climb: 40m, 17 controls)
Point calculations
988.63 + (110.67 x (4,117.35 - T)) / 961.39
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:46:03 1145
2 Andrew French WIM M 1965 00:46:14 1143
3 Jackie Butt SARUM F 1963 00:48:21 1129
4 Alan Kersley BADO M 1957 00:49:57 1118
5 Wendy Bullen WIM F 1968 00:50:06 1117
6 Mike Christopher WIM M 1955 00:51:18 1108
7 Martin Goddard SARUM M 1958 00:51:43 1105
8 Kieran Devine SOC M 1952 00:52:57 1097
9 Lucy Benham SARUM F 1991 00:53:33 1093
10 Inara Gipsle TVOC F 1952 00:54:33 1086
11 Jackie Hallett BOK F 1957 00:55:39 1078
12 Roy Heselden BADO M 1947 00:57:44 1064
13 Alice Butt SARUM F 1990 00:57:50 1063
14 Carol House SO F 1956 00:58:23 1059
15 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:58:31 1058
16 Lucy Paton SN F 1961 00:58:34 1058
17 Nicola Brooke WSX F 1966 01:00:09 1047
18 David Potter BOK M 1962 01:00:12 1047
19 Nikolay Yanev TVOC M 1973 01:00:31 1045
20 Stephen Peacock SN M 1951 01:01:04 1041
21 Jenny Selley BOK F 1955 01:01:09 1040
22 Marcus White SOC M 1967 01:01:11 1040
23 Martin Lock GO M 1948 01:02:25 1031
24 Jim Graham BOF M 1951 01:02:33 1031
25 Keith Henderson WIM M 1942 01:02:39 1030
26 Roger Hicks SOC M 1963 01:02:49 1029
27 Keiko Conway GO F 1962 01:03:03 1027
28 Marc Balston SARUM M 1971 01:03:09 1026
29 Tony Hext QO M 1948 01:03:11 1026
30 Carol Prosser BAOC F 1961 01:04:13 1019
31 Julia Hicks SOC F 1963 01:04:37 1016
32 Nigel Morris IND M 01:05:28
33 David Hanstock BOK M 1956 01:05:29 1010
34 Doug Greenwood BKO M 1973 01:06:38 1002
35 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:06:53 1001
36 John Morris SO M 1945 01:07:09 999
37 Ian Prosser BAOC M 1957 01:07:12 998
38 Elizabeth Horsler WIM F 2003 01:07:14
39 John Chesters DEVON M 1951 01:09:46 981
40 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 01:10:40 975
41 Boryana Peeva TVOC F 1969 01:10:58 972
42 Peter Wilson BKO M 1959 01:11:48 967
43 Carolyn Dent BOK F 1962 01:13:01 958
44 Vesela CHOKOEVA TVOC F 1973 01:14:49 946
45 alan jones BKO M 1967 01:14:51 946
46 Richard Rae BKO M 1946 01:15:47 939
47 Cat Edwardes DEVON F 1970 01:17:18 929
48 Kirsty Staunton WIM F 1956 01:19:58 910
49 Caroline Potter BOK F 1962 01:21:06 902
50 Gill Sharp SN F 1958 01:21:38 899
51 Rebecca Jackson DEVON F 1975 01:21:47 898
52 Pete Inness BKO M 1967 01:22:17 894
53 Jean Payne DEE F 1953 01:22:48 891
54 Michelle Ward NGOC F 1970 01:24:36 878
55 Martin Cross WIM M 1945 01:24:49 877
56 Mike Kite WIM M 1947 01:25:23 873
57 Tim Pugh GO M 1943 01:25:36 871
58 John Fielder BOK M 1946 01:31:02 834
59 Christopher Moon BOK M 1950 01:31:33 830
60 Helen Hodge WIM F 1962 01:32:31 824
61 Bev Hall BADO F 1964 01:34:42 809
62 Sarah Houlder WSX F 1959 01:35:12 805
63 Caroline Christopher WIM F 1951 01:38:42 781
64 Denise Mullins SARUM F 1951 01:42:38 754
65 John Trayler QO M 1944 01:43:09 750
66 Ian Cowe IND M 01:47:35
67 Duncan Liddle NWO M 1958 01:54:10 674
68 L-J Evans WIM F 1977 01:54:48 670
- Paul Morrissey WSX M 1982 01:36:14
- Charlie Smurthwaite WIM M 1987 01:19:46
- Adam Cooke WIM M 1986 01:22:07
- Dan Quinney WIM M 1988 01:23:33
- Fiona Hanstock BOK F 1956 01:41:57
Showing results 1 - 73 of 73