Results

Achievements at
orienteering events

WAOC East Anglian League event, 29/10/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.6km, climb: 40m, 20 controls)
Point calculations
1,094.40 + (85.35 x (4,104.63 - T)) / 724.54
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Campbell WAOC M 1966 00:47:27 1243
2 Robert Frost NOR M 1969 00:51:11 1216
3 Ian Renfrew NOR M 1969 00:51:40 1213
4 Jonathan Creak SUFFOC M 1974 00:52:51 1204
5 Graham Pigott POTOC M 1981 00:53:28 1200
6 Thomas Bartram NOR M 2001 00:53:33 1199
7 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:54:47 1191
8 Richard Pownall SMOC M 1959 00:54:50 1190
9 Duncan Harrison SOS M 1971 00:55:04 1189
10 John Ward NOR M 1968 00:55:56 1183
11 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:58:56 1161
12 Lorant Franks M 1977 01:00:18
13 Alan Spidy NOR M 1964 01:00:45 1149
14 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:01:15 1145
15 Richard Bonnett BAOC M 1955 01:01:55 1140
16 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:02:23 1137
17 Mike Capper WAOC M 1955 01:04:38 1121
18 Graham Louth WAOC M 1962 01:04:49 1120
19 Paul Price NOR M 1963 01:04:52 1119
20 Robin Bourne WAOC M 1962 01:04:59 1119
21 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:05:12 1117
22 Philip Bartram NOR M 1972 01:05:42 1114
23 Stuart Hatfield M 1982 01:06:38
24 Colin West SOS M 1955 01:06:39 1107
25 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:08:36 1093
26 Roger Parker NOR M 1957 01:09:33 1086
27 Daisy Partridge SOS F 2000 01:10:04 1083
28 Michael Bickle WAOC M 1948 01:11:29 1073
29 Philip Halford SUFFOC M 1954 01:12:11 1068
30 David Lumby SOS M 1961 01:12:30 1065
31 Paul Rushmer SMOC M 1964 01:13:07 1061
32 David Vinsen NOR M 1963 01:14:02 1055
33 Joanne Nell RAFO F 1964 01:14:22 1052
34 Karen French WIM F 1967 01:15:05 1047
35 Kevin Smith NOR M 1954 01:16:35 1037
36 Peter Woods WAOC M 1957 01:16:50 1035
37 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 01:17:28 1030
38 Peter Waldron NOR M 1956 01:17:59 1027
39 Philip Hague WAOC M 1969 01:19:07 1019
40 Michael Nell RAFO M 1950 01:20:40 1008
41 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:24:53 978
42 Paul Butt SUFFOC M 1967 01:26:59 963
43 David Lyness M 1977 01:27:55
44 Helen Bickle WAOC F 1982 01:33:49 915
45 Ben Hammond SUFFOC M 2000 01:37:11 891
46 Nicole Petsch W 1996 01:37:22
47 David Humphrey WAOC M 1965 01:37:54 886
48 Emily Pineda Sampson NOR F 1995 01:44:40 838
49 Steve Brockbank DFOK M 1948 01:50:41 796
Showing results 1 - 49 of 49