Results

Achievements at
orienteering events

Tamar Triple (UKOL), 27/05/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tamartriple.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Brown(M18,M20,M35,M40,M45,M50,W21) (length: 8.6km, 25 controls)
Point calculations
1,176.42 + (70.76 x (5,866.16 - T)) / 1,078.69
Other courses: UKOL Black(M21) | UKOL Blue(M16,M55,M60,W18,W20,W35,W40,W45) | UKOL Green (M65,M70,W16,W50,W55,W60) | UKOL Short Green (M75,M80,M85,W65,W70) | UKOL Very Short Green(W75,W80,W85) | UKOL Light Green (M14,W14) | UKOL Orange (M12,W12) | UKOL Yellow (M10,W10) | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lorenzo Calabro BOK M 1978 01:01:48 1318
2 David Bunn TVOC M 2001 01:07:11 1297
3 Flurry Grierson DEVON M 2002 01:10:17 1285
4 Victoria Stevens AIRE F 1989 01:12:18 1277
5 Alistair Powell OD M 1978 01:16:17 1261
6 Laurence Townley SN M 1971 01:16:20 1261
7 Anne Edwards TVOC F 1989 01:17:05 1258
8 Emmit Andrews BOK M 1970 01:17:29 1256
9 Charles Gook BADO M 1967 01:20:17 1245
10 George Stevens M 1997 01:21:01
11 Duncan Harris DEE M 1966 01:21:36 1240
12 Will Heap SO M 1973 01:24:33 1228
13 Matthew Atkins DEVON M 1970 01:27:17 1218
14 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:27:40 1216
15 Graham Pigott POTOC M 1981 01:28:28 1213
16 David Wathey MDOC M 1965 01:29:27 1209
17 Chris McCartney OD M 1969 01:30:53 1204
18 John Methven BKO M 1970 01:30:57 1203
19 Joss Knight DEVON M 1995 01:31:08 1203
20 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:32:37 1197
21 Paul Luttman SO M 1972 01:33:03 1195
22 Chloe Potter BOK F 1998 01:34:05 1191
23 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:34:53 1188
24 Mark Stodgell WCH M 1972 01:35:22 1186
25 Jeff Pakes QO M 1972 01:35:43 1184
26 Michelle Spillar WIM F 1979 01:35:53 1184
27 Jim Trueman MDOC M 1964 01:37:54 1176
28 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:38:58 1172
29 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:39:10 1171
30 Katherine Bett SN F 1995 01:39:36 1169
31 Andrew Howard WIM M 1974 01:39:45 1169
32 John Oakes WIM M 1972 01:39:48 1168
33 Tommi Grover BOK M 1976 01:41:40 1161
34 Charles Daniel BOK M 1956 01:41:50 1160
35 Ben Lonsdale RAFO M 1982 01:42:38 1157
36 Andy Rimes QO M 1963 01:43:47 1153
37 Annabel Pickering WIM F 1987 01:44:40 1149
38 Craig Blackford BADO M 1968 01:47:58 1136
39 Tom Lewis DEVON M 1971 01:53:20 1115
40 Richard Jackson DEVON M 1977 01:53:21 1115
41 Jamie Hicks SOC M 1996 01:53:39 1114
42 Andrew Hartley NGOC M 1988 01:54:04 1112
43 Anya Crocker SOC F 1985 01:55:05 1108
44 James Jackson DEVON M 1970 01:55:21 1107
45 Andrew Elliott SUFFOC M 1971 01:55:27 1107
46 Peter Lake SBOC M 1974 01:55:44 1106
47 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:59:51 1090
48 Pete Shirvington M 1973 02:02:29
49 Megan Ashton RNRMOC F 1985 02:02:37 1079
50 Anthony Covey-Crump SLOW M 1974 02:02:40 1078
51 Nick Murns KERNO M 1969 02:15:15 1029
52 Mark Collins DFOK M 1960 02:20:53 1007
53 Simon Freer KERNO M 1969 02:39:18 934
- Peter Ward NGOC M 1970 01:18:27
- Paul Gebbett BOK M 1969 01:28:54
- Ross MacLagan SN M 1974 01:28:54
- Timothy Gent DEVON M 1968 02:10:41
Showing results 1 - 57 of 57