Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 1 (UKOL), 29/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

15 (length: 2.6km, climb: 130m, 11 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21,M35,M40) | UKOL 2 (M45,M50) | UKOL 3 (M55,W21) | UKOL 4 (M18,M20,M60) | UKOL 5 (M16,W35,W40,W45) | UKOL 6 (M65) | UKOL 7 (W50,W55) | UKOL 8 (M70,W60) | UKOL 9 (W16,W18,W20,W65) | 10 | UKOL 11 (M75,W70,W75) | UKOL 12 (M80,M85,W80,W85) | 13 | 14 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö M 2006 00:24:17
2 Jake O'Donnell DVO M 2006 00:28:36
3 Conrad Reuber SYO M 2006 00:28:52
4 Freya Tryner SYO F 2007 00:29:43
5 Nelli Aaltonen Lynx W 2006 00:30:42
6 Jasper Joyce M 1997 00:33:28
7 Ella May Rush BOK F 2006 00:36:24
8 Lyra Medlock WSX F 2007 00:39:42
9 Amelia Thompson LOC F 2006 00:40:28
10 Johanne Skouboe Horsens OK W 2006 00:41:41
11 Theo Steventon-Barnes SUFFOC M 2006 00:42:28
12 Peter Errington HH M 1999 00:43:37
13 Cate Matthew SROC F 2006 00:44:27
14 Maisy Yates BL F 2004 00:44:34
15 Austin Howe SAX M 2006 00:44:52
16 Myrtle Ashworth WCOC F 2007 00:45:51
17 Samuel Shirvington QO M 2004 00:45:59
18 Marnie Lusardi SROC F 2006 00:46:02
19 Ben Perry DEVON M 2007 00:46:23
20 Laura Barrett SN F 2005 00:46:41
21 James Thompson HOC M 2005 00:46:46
22 Thomas Rollins SN M 2007 00:48:51
23 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:49:12
24 Tate Modica QO M 2004 00:50:07
25 Kate McLuckie MOR F 2007 00:50:15
26 Laurence Ward INT M 2007 00:51:51
27 Louise Moulière Vervins Orientation W 2006 00:52:04
28 Isabel Mayes CLOK F 2006 00:52:54
29 Charlotte Gaines BL F 1973 00:53:27
30 Jessica Ward NGOC F 2006 00:53:58
31 Danny Winterbottom M 2006 00:55:15
32 Manon Moulière Vervins Orientation W 2006 00:55:36
33 Lola Moulière Vervins Orientation W 2006 00:55:51
34 Kamila Winterbottom W 1973 00:56:20
35 Chloe Green NATO F 2006 00:56:32
36 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:56:47
37 Luke Collins LVO M 2003 00:57:41
38 Ulla Horst SC Koenigstein W 2006 00:59:06
39 Rebecca Hammond FVO F 2008 01:00:01
40 Nicola Rowlett MV W 1988 01:01:24
41 Isabelle Lewis QO F 1996 01:01:47
42 Fergus Kenyon MOR M 2007 01:02:06
43 Isaac Hunter WCOC M 2007 01:02:11
44 Joel Atkinson ELO M 2006 01:02:20
45 Marco Rodríguez Rodríguez Montellano-O M 2006 01:03:03
46 Matthew Green NATO M 2007 01:03:03
47 Lyna Fronhoffs ASUB Orientation W 2006 01:04:06
48 Javier Mármol Rosales Montellano-O M 2008 01:07:00
49 Joanne Leigh OD F 1967 01:07:10
50 Thomas Ross INT M 2005 01:07:24
51 Matthew Edwards RSOC M 1983 01:08:11
52 Dawn Lock SROC F 1945 01:08:17
53 Ella Grace Wood LOC F 2005 01:08:39
54 Elise Collard W 01:10:03
55 Alison Barry TVOC F 1967 01:16:19
56 Judith Skedge NATO W 1948 01:20:02
57 Chris Sibley SAX F 1952 01:20:44
58 Jude Smith AYROC F 1968 01:22:48
59 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 01:29:08
60 Dawn Carter QO F 1975 01:31:36
61 Bethan Dunn POTOC F 2003 01:31:51
62 Mandy Dunn WCH F 1970 01:31:58
63 Sofia Yacoub-Rollins SMOG W 2004 01:32:40
64 Alyson Denney OD F 1951 01:33:39
65 Ivan Smith LOC M 2006 01:52:49
66 Karen Abbatuan RSOC W 1997 02:02:02
- Arthur Brooke WSX M 2005 00:32:23
- Matthew McCreadie DEE M 2006 00:47:31
- Moira Turnbull-Fox W 1973 00:53:06
- Jenny Ross ESOC F 2001 00:53:48
- Lilou Vermaut ASUB Orientation W 2006 00:58:11
- Erik Sundelin OK Orion M 2002 01:11:53
- Benedict Sanderson NATO M 2006 01:18:59
- Louise McTighe QO F 1973 01:31:14
- Tom Boyd M 1997 01:31:54
- Sarah Higginson W 1997 01:32:09
Showing results 1 - 76 of 76