Results

Achievements at
orienteering events

Southern Championships (UKOL), 25/11/2018

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 7 (M65,W45,W50) (length: 6km, climb: 335m, 16 controls)
Point calculations
1,069.89 + (67.17 x (5,312.09 - T)) / 1,025.42
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (M18,M20,M35,M40,W21) | UKOL 3 (M45,M50) | UKOL 4 (M55) | UKOL 5 (M60) | UKOL 6 (W18,W20,W35,W40) | UKOL 8 (M70,W16,W55) | UKOL 9 (M75,W60) | UKOL 10 (W65,W70) | UKOL 11 (M80,W75) | UKOL 12 (M85,W80) | UKOL 14 (M16) | 15 | 16 | 17 | 18 | Army Blue | Army Brown | Army Long Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Will Heap SO M 1973 00:58:43
2 Neville Baker TVOC M 1953 01:04:25 1165
3 Andy Hemsted HOC M 1949 01:04:35 1164
4 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 01:07:46 1152
5 Lesley Ross OD F 1966 01:08:30 1149
6 Melanie Slade SN F 1968 01:10:00 1143
7 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:10:32 1141
8 Robin Smith SO M 1952 01:10:52 1139
9 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:11:35 1137
10 Sara Campbell DEE F 1965 01:11:39 1136
11 Andrew Parkinson SO M 1952 01:12:20 1134
12 Martin Wilson BKO M 1947 01:12:23 1133
13 Alan Williamson SO M 1949 01:14:30 1125
14 Mike Bennett HH M 1953 01:15:01 1123
15 Alan Leakey SLOW M 1953 01:15:31 1121
16 Dave Chapman SN M 1953 01:15:39 1121
17 Don McKerrow SLOW M 1952 01:15:47 1120
18 Charlie Turner SLOW M 1953 01:16:22 1118
19 Anna Chapman SO F 1973 01:16:28 1117
20 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:17:28 1113
21 Tim Sands BOK M 1949 01:18:23 1110
22 Carol Lovegrove SN F 1972 01:18:59 1107
23 Colin Hicks SOC M 1952 01:20:23 1102
24 Karen Crawford BOK F 1969 01:21:10 1099
25 Sue Bett SN F 1967 01:21:39 1097
26 John Simmons BOK M 1951 01:22:29 1094
27 Daniel Roth OD M 1971 01:22:54 1092
28 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:23:21 1090
29 Gary Mills TVOC M 1955 01:24:35 1085
30 Stu Levene HH M 1969 01:25:08 1083
31 Stefan Stasiuk BKO M 1951 01:25:47 1081
32 Jill Emmerson OD F 1964 01:29:23 1067
33 Neil Frankum BKO M 1969 01:29:36 1066
34 Lisa James SOC F 1968 01:29:48 1065
35 Julia Jarvis SO F 1968 01:30:24 1063
36 Chris Johnson BOK M 1953 01:31:09 1060
37 Paul Oates DFOK M 1949 01:31:22 1059
38 Sharron Richardson WRE F 1972 01:31:51 1057
39 Alison Smith TVOC F 1964 01:32:01 1056
40 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:32:23 1055
41 Terry Smith SOC M 1950 01:33:19 1051
42 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:33:41 1050
43 Mark Cheesman MV M 1969 01:35:10 1044
44 Jane Stagg BOK F 1971 01:35:28 1043
45 Peter Martin SAX M 1949 01:36:17 1039
46 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:39:24 1027
47 Mike Bolton MV M 1950 01:40:28 1023
48 Peter Dudman SO M 1951 01:41:05 1021
49 Debra Robinson SN F 1966 01:43:31 1011
50 Boryana Peeva SLOW F 1969 01:43:38 1011
51 Alice Owen BOK F 1973 01:44:29 1007
52 Karen French WIM F 1967 01:49:29 988
53 Rafael Marin SLOW W 1968 01:52:22
54 Sarah Louise Francis SN F 1968 01:53:11 973
55 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:59:14 949
56 Mike Elliot MV M 1951 02:03:36 932
57 Anna Bartlett SO F 1965 02:05:53 923
58 Stephen Peacock SN M 1951 02:11:56 899
59 Allan Darwell BOK M 1951 02:20:54 864
60 David Rosen SROC M 1953 02:22:32 858
- Ali Kempson TVOC F 1965 01:21:08
- Alistair Lovegrove SN M 1972 01:49:00
- Barbara Griessner SLOW F 1971 02:23:36
Showing results 1 - 63 of 63