Results

Achievements at
orienteering events

DFOK Park Race, 23/05/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=602

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 4.6km, 20 controls)
Other courses: Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Laurence Ball NOR M 1986 00:21:37
2 Mark Ford CHIG M 1975 00:22:57
3 Scott Collier KERNO M 1986 00:23:36
4 Harold Wyber CHIG M 1985 00:23:43
5 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:24:17
6 Todd Oates LOC M 1983 00:24:30
7 Angus Lund SLOW M 1972 00:24:53
8 Dan Lewington SLOW M 1996 00:25:09
9 Alastair Oates BAOC M 1970 00:25:12
10 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:25:32
11 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:26:28
12 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:26:34
13 Brian Johnston LVO M 1972 00:27:14
14 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:27:32
15 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:28:25
16 Francis Carr NONE M 1996 00:28:40
17 Yasha Chechik SLOW M 1992 00:28:41
18 Chris Kemp BAOC M 1964 00:29:10
19 Alan Hickling SAX M 1964 00:29:32
20 Sue Carter SLOW F 1967 00:29:43
21 Keith Bennett DFOK M 1972 00:29:50
22 Edward Stott SLOW M 1983 00:29:54
23 Andrea Rebora SLOW M 1969 00:29:58
24 Alex Owen LOK M 1975 00:30:25
25 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:30:47
26 Jon Peet SAX M 1972 00:31:20
27 Don McKerrow SLOW M 1952 00:31:28
28 Claire Heliot SLOW W 1996 00:31:28
29 Tim Gage HH M 1978 00:31:48
30 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:31:59
31 David Pilling BOK M 1966 00:32:03
32 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 00:32:04
33 Stu Levene HH M 1969 00:32:07
34 Fiona Tam SLOW F 1989 00:32:15
35 Heather Findlay SLOW F 1978 00:32:42
36 David Cave-Ayland DFOK M 1953 00:33:02
37 Andy Robinson LOC M 1954 00:33:04
38 Steve Brockbank LOC M 1948 00:33:25
39 Iris Lueke SLOW F 1976 00:33:36
40 Victoria Whaley SLOW W 1996 00:34:13
41 Rachel Collins DFOK F 1993 00:34:19
42 Claire Cooper SLOW F 1984 00:35:04
43 Ian Croft DFOK M 1975 00:35:26
44 David Float HAVOC M 1969 00:35:26
45 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:35:55
46 Richard Jones SLOW M 1970 00:36:29
47 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:37:10
48 Tatia Engelmore SLOW W 1982 00:37:18
49 Marcus Bateman SN M 1965 00:38:02
50 Siobhan Henn MDOC F 1983 00:38:32
51 Catherine Slade SAX F 1976 00:39:20
52 Lizzie Moore NONE W 1996 00:41:13
53 Philip Craven DFOK M 1954 00:41:53
54 Graham Sutton MV M 1947 00:42:12
55 Julie Collins DFOK F 1960 00:42:20
56 Keith Parkes DFOK M 1945 00:42:33
57 Hayley Collins DFOK F 1991 00:43:14
58 Mike Elliot MV M 1951 00:45:27
59 Donna Martin NONE W 1996 00:46:11
60 David LeFevre DFOK M 1957 00:46:40
61 Christine Robinson LOC F 1956 00:46:57
62 Rob Sibley SAX M 1953 00:51:16
63 Graham Wright NONE M 1952 00:51:22
64 Marion Bond SAX F 1964 00:54:17
- Andrew Michel NONE M 1996 00:38:57
- Stephanie Dungate NONE W 1957 00:51:10
Showing results 1 - 66 of 66