Results

Achievements at
orienteering events

MV SE League Event, 10/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Black (length: 6km, climb: 175m, 19 controls)
Point calculations
1,213.75 + (59.45 x (2,781.13 - T)) / 504.34
Other courses: Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ralph Street SLOW M 1990 00:28:59 1337
2 Angus Harrington HH M 2001 00:34:13 1300
3 Richard Barrett BAOC M 1970 00:35:39 1289
4 Edward Catmur SLOW M 1982 00:36:38 1282
5 James Errington HH M 1997 00:39:46 1260
6 Edward Dickins BAOC M 1986 00:40:09 1258
7 Alan Velecky SO M 1966 00:40:44 1253
8 Harold Wyber CHIG M 1985 00:40:52 1253
9 Keith Masson MV M 1960 00:41:11 1250
10 Sarah Rollins SN F 1976 00:41:34 1248
11 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:41:47 1246
12 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:41:47 1246
13 Chris Hooker SO M 1961 00:42:41 1240
14 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:42:59 1238
15 Roger Thetford TVOC M 1962 00:43:01 1237
16 Adam Poole TVOC M 1989 00:43:12 1236
17 Samuel Leitch SO M 2001 00:43:39 1233
18 Simon Errington HH M 1963 00:44:19 1228
19 Neil Crickmore SO M 1962 00:45:09 1222
20 Tom MacKenzie SO M 1992 00:45:17 1221
21 Brais Pineiro LOK M 1996 00:46:46 1211
22 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:47:19 1207
23 Jamie MacKenzie BOF M 1995 00:49:19 1193
24 Paul Luttman SO M 1972 00:50:10 1187
25 Tim Longley SLOW M 1985 00:50:18 1186
26 Jon Chandler LOK M 1967 00:51:03 1181
27 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:52:06 1173
28 Ben Lonsdale RAFO M 1982 00:53:21 1164
29 Alex Wise SO M 1983 00:54:07 1159
30 Robin Bishop TVOC M 1967 00:55:23 1150
31 Mike Bennett HH M 1953 00:56:53 1139
32 Sue Carter SLOW F 1967 00:57:16 1137
33 Fiona Tam SLOW F 1989 01:18:35 986
- Lucy Butt SARUM F 1994 00:29:47
- Donatas Tumaitis SLOW M 1984 00:53:20
Showing results 1 - 35 of 35