Results

Achievements at
orienteering events

MV SE League Event, 10/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.1km, climb: 120m, 14 controls)
Point calculations
1,002.64 + (87.47 x (3,003.55 - T)) / 539.05
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:35:13 1147
2 Mark Glaisher SAX M 1951 00:36:43 1133
3 Paul Street SLOW M 1954 00:37:26 1126
4 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:38:22 1116
5 Carol Lovegrove SN F 1972 00:39:24 1106
6 Don McKerrow SLOW M 1952 00:40:06 1100
7 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:41:08 1090
8 Helen Errington HH F 1961 00:41:16 1088
9 Woo Allen BAOC F 1965 00:41:49 1083
10 Jill Blount SO F 1960 00:41:57 1082
11 Gillian Hanson HH F 1967 00:43:44 1064
12 Sarah Brown SLOW F 1952 00:44:15 1059
13 Tom Edelsten GO M 1943 00:44:32 1056
14 Mike Jones SMOC M 1954 00:45:08 1051
15 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:45:29 1047
16 David Fisher MV M 1953 00:47:26 1028
17 Christine Jepson SO F 1958 00:48:02 1022
18 Geoff Wright GO M 1945 00:48:07 1022
19 Alistair Lovegrove SN M 1972 00:48:32 1017
20 Toni Whittle BKO F 1970 00:48:35 1017
21 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:48:43 1016
22 Peter Dudman SO M 1951 00:49:06 1012
23 Annika Greenwood BKO F 1971 00:49:18 1010
24 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:49:30 1008
25 Mick Smith HH M 1948 00:49:32 1008
26 David Kingdon SAX M 1951 00:50:13 1001
27 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:50:39 997
28 Shona Masson SO F 1995 00:50:52 995
29 Angela Darley GO F 1973 00:53:24 970
30 Susan Crickmore SO F 1962 00:54:22 961
31 Clare Lines SO F 1965 00:55:34 949
32 George Engelhardt MV M 1951 00:55:57 945
33 Mike Bolton MV M 1950 00:56:19 942
34 David Collier DFOK M 1951 00:57:10 933
35 Joe House SO M 1954 00:57:31 930
36 Clive Hillier LOK M 1964 00:57:56 926
37 Claire Leitch SO F 1965 00:59:37 910
38 Penny Marsh SO F 1963 01:00:39 900
39 Ruth Rhodes SO F 1942 01:02:06 885
40 Bill Alexander MV M 1942 01:02:45 879
41 Catherine Galvin LOK F 1962 01:04:18 864
42 Ben Rivers GO M 1944 01:05:40 851
43 Julie Collins DFOK F 1960 01:09:23 815
44 Peter Riches TVOC M 1950 01:11:53 790
45 Barbara Griessner SLOW F 1971 01:14:18 767
- David Tookey HH M 1953 00:41:18
Showing results 1 - 46 of 46