Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 11/02/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/619-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 2km, climb: 55m, 12 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:11:44
2 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:14:11
3 Olmo Combley SYO M 2005 00:14:56
4 Zak Lomas SYO M 2005 00:16:30
5 Ethan Morgan DOBCROF 00:16:38
6 Imogen Pieters SYO F 2005 00:16:42
7 Henry McDonald SYO M 2005 00:16:43
8 Dylan Jenkinson SYO M 2005 00:16:47
9 Frederick Emmett SYO M 2005 00:17:21
10 Matthew Diacon NETHERG 00:17:55
11 Isabelle Hampton NETHERG 00:18:50
12 Eva Shrimpton KINGED 00:18:54
13 Carys Phoenix SYO F 2005 00:19:08
14 Josie Conduit HIGHST 00:19:17
15 Lauren Watton KINGED 00:19:36
16 Dan Elliott CARTERK 00:20:02
17 Thomas Warren CARTERK 00:20:13
18 Hannah Taylor SYO F 2005 00:20:19
19 Matthew Morris SYO M 2004 00:20:23
20 Alex Osborne SILVERD 00:21:05
21 Ellen Hartog SYO F 2005 00:21:09
22 Joseph Smith STMARYS 00:21:22
23 Rosie Shrimpton SYO F 2005 00:22:08
24 Joel Thornton SYO M 2005 00:22:19
25 Frank Warren HOLTHOU 00:22:30
26 Andy Tyas 00:23:03
27 Benjamin Evans SYO M 2005 00:23:26
28 Henry Escadale ABBEYLA 00:23:50
29 Finn Slate TAPTON 00:24:21
30 Daniel Crossland SILKSTO 00:25:27
31 Alexander Maltby NETHERG 00:25:43
32 Jasmine Schofield NOTREDA 00:25:53
33 Benjamin Townsend HUNTERS 00:28:47
34 Millie Clemmow ECCLESA 00:29:11
35 Oliver Birch WESTWAY 00:29:37
36 Maya Birch WESTWAY 00:29:39
37 Oliver Crossland SILKSTO 00:31:06
38 Herbie Werner CARFIEL 00:31:16
39 Ashton Plumtree CARFIEL 00:31:22
40 Millie Norman SYO F 2006 00:32:13
41 Kate Wilkinson GREYSTO 00:32:22
42 Harriet Phillips NETHERG 00:34:14
43 Amelia Phillips TAPTON 00:34:56
44 Rania Maaranen NETHERG 00:35:01
45 Amisha Watkinson DOBCROF 00:35:37
46 Hannah Bendrey DOBCROF 00:35:38
47 Rachel Aldous SYO F 1981 00:35:41
48 Elijah Black HUNTERS 00:35:46
49 Luke Miles HALLAM 00:36:25
50 Lucy Owens SYO F 1970 00:41:27
51 Izzy Owens NETHERG 00:41:29
52 Jago Reynolds 00:41:38
53 Eve Topliss BROOMHI 00:45:58
54 Oscar Topliss HIGHST 00:48:26
55 Hannah Thornton SYO F 2005 00:50:04
56 Benjamin Bedford MYLNHUR 00:53:33
57 Charlotte Wright IND 01:01:00
- Luke Grierson ret HIGHST 00:32:23
- Kai Harrison ret WESTWAY 21:13:03
- Raphael Long ret 21:13:03
- Thomas Thake mp DOBCROF 00:20:23
- John Joe Doyle mp MYLNHUR 00:24:02
- Dan Richardson mp NETHERG 00:26:59
- Joseph Guy mp STMARYS 00:27:09
- Daniel Hill mp TOTLEY 00:34:18
- Laurence Cutting mp HATHERS 00:39:48
- William Cutting mp HATHERS 00:39:57
- Laurie Wake mp NETHERE 00:58:11
Showing results 1 - 68 of 68