Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League - Attercliffe, 23/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/716-regional-urban-event-from-olympic-legacy-park

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 Blue (length: 5.6km, climb: 50m, 17 controls)
Point calculations
1,068.68 + (111.58 x (2,711.88 - T)) / 406.34
Other courses: 1 Black | 2 Brown | 4 Green | 5 Short Green | 6 Light Green | 7 Yellow | 8 White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tim Tett SYO M 1960 00:32:24 1280
2 Andrew Ridgway NOC M 1962 00:36:28 1213
3 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:36:56 1205
4 David Williams AIRE M 1962 00:37:49 1190
5 Simon Hodgson SYO M 1974 00:39:44 1159
6 Paul Bradbury SYO M 1957 00:39:50 1157
7 Tanya Taylor LOG F 1970 00:41:01 1138
8 Emma Harrison EPOC F 1972 00:41:34 1129
9 Ruth Ker CLARO F 1967 00:41:34 1129
10 Paul Van Dam HALO M 1965 00:42:16 1117
11 Viv Barraclough EPOC F 1974 00:43:09 1102
12 Lucy Taylor LEI F 1991 00:43:29 1097
13 Helen Parkinson NOC F 1966 00:43:30 1097
14 Stuart Whittingham HALO M 1979 00:44:14 1085
15 Ian Farrell MDOC M 1981 00:45:28 1064
16 Paul Norman SYO M 1962 00:47:05 1038
17 George Morgan Walcott 00:47:42
18 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:48:13 1019
19 Stephen Reid SYO M 1977 00:49:04 1005
20 Dave Heath SYO M 1958 00:50:10 987
21 Debbie Smith IND 00:50:38
22 Stuart Hale IND 00:50:39
23 Martin Saunders UMOC M 1989 00:51:02 973
24 Markus Reuber SYO M 1966 00:52:07 955
25 Sharon Bowes CLARO F 1969 00:52:20 951
26 Helen Martland EPOC F 1968 00:53:47 927
27 Chris Simmonds HALO M 1963 00:54:37 913
28 Sylvia Bates SYO F 1967 00:56:20 885
29 Clare Lines SO F 1965 00:58:41 846
30 Chris Roast & Liz Uruchurtu 01:03:27
31 Mat Atkin 01:06:22
32 Victoria Munguia Medina SYO F 1972 01:23:54 431
33 Eleanor Garbutt LOG 01:46:38
- Graham Johnson DVO M 1955 00:40:42
Showing results 1 - 34 of 34