Results

Achievements at
orienteering events

SN Urban event, 20/08/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

A (length: 6.1km)
Point calculations
1,124.03 + (109.36 x (2,732.03 - T)) / 426.75
Other courses: B | C | D


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jack Kosky SO M 1993 00:31:14 1344
2 Richard Barrett BAOC M 1970 00:32:50 1319
3 Joseph Fielding HH M 2000 00:33:55 1303
4 Nicholas Jarvis SO M 1996 00:33:55 1303
5 Peter Daplyn SN M 1980 00:35:04 1285
6 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:35:51 1273
7 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:36:31 1263
8 Neil Crickmore SO M 1962 00:36:51 1258
9 Paul Luttman SO M 1972 00:37:08 1253
10 Keith Tonkin GO M 1958 00:38:10 1237
11 Laurence Townley SN M 1971 00:38:26 1233
12 Mark Saunders BKO M 1978 00:38:28 1233
13 Dmitry Adamskiy SLOW M 1984 00:38:34 1231
14 Cameron Lamond SN M 1970 00:38:49 1227
15 Yuwei Liang IND 00:38:59
16 Thomas Howell SN M 2001 00:39:01 1224
17 Alun Jones TVOC M 1954 00:39:05 1223
18 Peter Jones SN M 1956 00:39:17 1220
19 Mike Frizzell BADO M 1958 00:39:48 1212
20 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 00:40:31 1201
21 Paul Martin SN M 1967 00:40:47 1197
22 Robin Bishop TVOC M 1967 00:40:52 1196
23 Tony Burton MV M 1964 00:41:17 1189
24 Ian Ditchfield MV M 1956 00:41:29 1186
25 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:42:02 1178
26 Marc Ebanks SN M 1970 00:42:33 1170
27 Nick Green GO M 1962 00:42:34 1170
28 John Briggs BKO M 1958 00:43:03 1162
29 Daniel Hodson SOC M 1994 00:43:07 1161
30 Alan Rosen HH M 1955 00:43:18 1158
31 Sue Carter SLOW F 1967 00:43:27 1156
32 Keith Belsey SN M 1967 00:43:56 1149
33 Derick Mercer BKO M 1964 00:43:58 1148
34 David Hodson HH M 1964 00:44:07 1146
35 Robert Hick WSX M 1960 00:44:45 1136
36 Martha Paton SN F 1991 00:44:55 1134
37 Andrew Snell BAOC M 1974 00:45:03 1131
38 Neville Baker TVOC M 1953 00:45:09 1130
39 Alan Leakey SLOW M 1953 00:45:13 1129
40 Paul Langston HH M 1953 00:45:18 1128
41 Jessica Paton SN F 1989 00:45:21 1127
42 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:45:31 1124
43 Gordon Parker SLOW M 1963 00:45:31 1124
44 Rob Woods RAFO M 1969 00:45:32 1124
45 DAVID FAULKNER BOK M 1962 00:45:35 1123
46 Craig Blackford BADO M 1968 00:46:10 1114
47 David Watkins BADO 00:46:19
48 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 00:46:20 1112
49 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:46:45 1105
50 Joe House SO M 1954 00:47:39 1091
51 Simon Dunkley SN M 1965 00:47:44 1090
52 Paul Todd LOK M 1975 00:47:52 1088
53 Mark Howell SN M 1965 00:48:15 1082
54 Fiona Tam SLOW F 1989 00:48:17 1082
55 Carolyn Dent BOK F 1962 00:49:06 1069
56 Peter Martin MV M 1961 00:49:39 1061
57 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:50:22 1050
58 Ian Byford HH M 1958 00:50:42 1045
59 John Marsh SO M 1967 00:51:44 1029
60 Colin Godbold BKO M 1957 00:52:29 1017
61 Katie Blackford BADO F 1997 00:53:01 1009
62 Tim Hughes TVOC M 1952 00:53:27 1002
63 Ronan Cleary LOK M 1960 00:53:37 1000
64 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:53:41 999
65 Mark Cheesman MV M 1969 00:53:49 997
66 Zsolt Podolyak SN M 1968 00:54:18 989
67 David Heale HH M 1967 00:54:44 983
68 Jon Darley GO M 1966 00:54:49 981
69 Adriano Wendler SciClub Udine 00:54:56
70 David Saunders HH M 1959 00:55:28 971
71 Paul Channing SOC M 1957 00:57:14 944
72 Barry Woodfine SAX M 1958 00:57:42 937
73 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:58:02 932
74 Stefan Peykov TVOC M 1965 01:00:43 891
75 Nigel Saker SLOW M 1948 01:01:25 880
76 Mike Shires TVOC M 1974 01:01:51 873
77 John Orton NWO M 1954 01:05:03 824
78 Andrew Ward SO M 1961 01:06:15 805
79 Mike Elliot MV M 1951 01:07:39 784
- Catherine Slade SAX F 1976 00:23:52
- Emily Blackford BADO F 1995 00:43:20
- Simon Moore BKO M 1960 00:43:45
- Mike Bennett HH M 1953 00:46:38
- Jonathan Steed BADO M 1963 00:47:02
- Adrian Wise SN M 1961 00:49:58
- Colin Swallow SN M 1957 00:53:51
Showing results 1 - 86 of 86