Results

Achievements at
orienteering events

Compass Sport Cup Heat, 11/03/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=637

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 9.7km, climb: 280m, 29 controls)
Point calculations
1,208.61 + (91.79 x (5,600.83 - T)) / 1,224.52
Other courses: Light Green | Yellow | White | Short Brown | Blue Women | Blue Men | Green Women | Green Men | Short Green | Green Junior Men | Green Junior Women | Orange Junior Men | Orange Junior Women


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Pavel Prochazka BKO M 1990 01:08:40 1320
2 Jack Leitch EUOC M 1998 01:11:01 1309
3 James Lyne SLOW M 1988 01:15:43 1288
4 Jack Kosky SO M 1993 01:15:49 1287
5 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:17:51 1278
6 Anders Bank SLOW M 1983 01:18:26 1276
7 Thomas Howell SN M 2001 01:18:54 1274
8 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:20:16 1267
9 Nicholas Jarvis SO M 1996 01:22:40 1257
10 Duncan Grassie AROS M 1983 01:23:58 1251
11 Rob Keel GO M 1981 01:24:30 1248
12 Lukasz Wisniewski BKO M 1996 01:24:30 1248
13 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:27:09 1236
14 Steven Clelland SLOW M 1982 01:29:00 1228
15 Jon Davies SLOW M 1982 01:29:15 1227
16 Tim Scarbrough MV M 1984 01:29:22 1227
17 Douglas McTurk HAVOC M 1988 01:31:50 1215
18 David Currie SOC M 1976 01:34:05 1205
19 Alexander Lines SO M 1995 01:34:51 1202
20 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 01:35:50 1197
21 Neville Baker TVOC M 1953 01:35:51 1197
22 Tom Frost SN M 1967 01:36:48 1193
23 Charles Gook BADO M 1967 01:37:57 1188
24 James Wilkinson BKO M 1991 01:40:49 1175
25 Edward Willcox BADO M 1980 01:42:26 1168
26 Dinis Costa LOK M 1981 01:53:09 1120
27 Andrew Derrick SAX M 1971 01:53:35 1118
28 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 02:01:41 1081
29 Peter Martin MV M 1961 02:12:49 1031
30 Ian Catchpole DFOK M 1979 02:51:28 857
- Jan Travnicek TVOC M 1975 01:24:12
Showing results 1 - 31 of 31