Results

Achievements at
orienteering events

Compass Sport Cup Heat, 11/03/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=637

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (length: 3.5km, climb: 115m, 14 controls)
Point calculations
902.33 + (112.04 x (3,006.95 - T)) / 630.13
Other courses: Brown | Light Green | Yellow | White | Short Brown | Blue Women | Blue Men | Green Women | Green Men | Green Junior Men | Green Junior Women | Orange Junior Men | Orange Junior Women


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Diane Leakey SLOW F 1956 00:33:53 1076
2 John Duffield HH M 1947 00:34:44 1066
3 David May SLOW M 1946 00:35:57 1053
4 Ian Cooper BKO M 1943 00:36:04 1052
5 Sarah Brown SLOW F 1952 00:36:11 1051
6 Mike Murray SLOW M 1944 00:36:44 1045
7 Jim Prowting TVOC M 1946 00:38:14 1029
8 Roger Moulding HH M 1946 00:38:14 1029
9 Richard Rae BKO M 1946 00:38:24 1027
10 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:39:27 1016
11 Carol House SO F 1956 00:39:31 1015
12 Christine Jepson SO F 1958 00:39:56 1011
13 Einar J. Solgaard SO M 1945 00:40:48 1002
14 Terry Sankey SOC M 1947 00:41:37 993
15 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:43:13 976
16 Jenny Bray SN F 1955 00:43:45 970
17 Paul Greenough TVOC M 1948 00:43:56 968
18 Jane Courtier BKO F 1954 00:44:03 967
19 Gill Godbold BKO F 1954 00:44:26 963
20 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:44:59 957
21 Chris McDonald MV M 1942 00:45:27 952
22 Roy Heselden BADO M 1947 00:45:39 950
23 Mary Nixon SOC F 1949 00:45:59 946
24 Nigel Saker SLOW M 1948 00:46:16 943
25 Leslie Coles SO M 1943 00:46:56 936
26 Christine Robinson LOC F 1956 00:47:50 927
27 Teresa Turner SLOW F 1948 00:47:52 926
28 Jasmine Bennett SO F 1953 00:47:53 926
29 Di Turner SO F 1951 00:48:11 923
30 Keith Parkes DFOK M 1945 00:48:54 915
31 Bill Davidson SOC M 1947 00:48:59 914
32 Douglas Deeks SAX M 1938 00:49:41 907
33 Jane King SO F 1956 00:49:46 906
34 Peter Bennett BKO M 1940 00:50:54 894
35 Barbara Lugton GO F 1957 00:51:31 887
36 Ruth Rhodes SO F 1942 00:51:49 884
37 Linda Hulley SO F 1956 00:52:23 878
38 Barry Breed HH M 1946 00:52:30 877
39 Beryl Pring SAX F 1946 00:52:33 876
40 Andy MacGregor BADO M 1940 00:53:34 866
41 Ben Rivers GO M 1944 00:53:47 863
42 Anne May SWOC F 1949 00:54:17 858
43 Graham Sutton MV M 1947 00:54:40 854
44 Barbara Davidson SOC F 1948 00:55:05 849
45 Denise Harper BKO F 1950 00:56:24 835
46 Pattie Beresford TVOC F 1949 00:56:28 835
47 Helen Rivers GO F 1954 00:57:16 826
48 Ralph Phillips SO M 1945 00:57:33 823
49 Sue Hooper HH F 1954 00:57:33 823
50 Sylvia Coles SO F 1944 00:58:57 808
51 Leslie Hooper SO M 1942 01:01:18 783
52 Jane Breed HH F 1952 01:01:46 778
53 Bridget Hooper SO F 1944 01:02:43 768
54 John Thompson TVOC M 1935 01:02:46 767
55 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:03:02 765
56 Michael Gammon SO M 1932 01:07:51 713
57 John Davies MV M 1938 01:09:43 693
58 Diana Smith SOC F 1952 01:13:07 657
59 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:15:47 628
60 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:17:13 613
61 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:24:31 535
62 Penny Parkes HH F 1957 01:27:58 499
63 David Nixon SOC M 1944 01:40:23 366
- Martin Wilson BKO M 1947 00:29:42
- Fran Kenden SLOW F 1953 00:48:21
- Roger Pring SAX M 1948 01:03:25
Showing results 1 - 66 of 66