Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 17/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.saxons-oc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 7.6km, climb: 280m, 25 controls)
Point calculations
1,154.64 + (102.02 x (4,255.24 - T)) / 1,014.76
Other courses: Brown | Short Green | Light Green | Yellow | White | 3 Blue Women | 4 Blue Men | 5 Green Women | Green | 7 Vets Short Green | Orange

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mihaly Ormay SLOW M 1999 00:41:37 1331
2 Tom Davies SLOW M 1978 00:48:54 1287
3 Paul Couldridge SLOW M 1974 00:51:50 1270
4 Samuel Leitch SO M 2001 00:52:21 1267
5 Kevin Fielding HH M 1968 00:53:44 1258
6 Richard Collyer GO M 1974 00:54:23 1254
7 Keith Masson MV M 1960 00:55:30 1248
8 Will Heap SO M 1973 00:56:40 1241
9 Kostya Lutsenko CHIG M 1975 00:59:55 1221
10 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:00:22 1218
11 Angus Lund SLOW M 1972 01:01:09 1214
12 Duncan Harrison SOS M 1971 01:01:30 1211
13 Nick Green GO M 1962 01:03:14 1201
14 Ian Marsden HH M 1976 01:04:20 1194
15 David Pickup SAX M 1970 01:05:02 1190
16 Zlatko Peev SLOW M 1970 01:08:49 1167
17 Andrew Derrick SAX M 1971 01:08:55 1167
18 Ben Bardsley HH M 1972 01:11:09 1153
19 Jacob Sharpe HH M 1974 01:11:13 1153
20 Alan Yule SO M 1971 01:14:54 1131
21 Paul Todd LOK M 1975 01:15:44 1126
22 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:17:44 1114
23 Jason Haigh CHIG M 1970 01:23:00 1082
24 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:23:13 1080
25 Richard Whitaker SAX M 1952 01:23:53 1076
26 Simon Beames SO M 1970 01:24:29 1073
27 Troy Southall SO M 2004 01:25:49
28 Rob Leathley SO M 1973 01:27:37 1054
29 Martin Walker SOS M 1973 01:28:46 1047
30 Stuart Williams SAX M 1975 01:29:13 1044
31 Alex Owen LOK M 1975 01:30:03 1039
32 Jeffrey Patteson SOS M 1975 01:39:29 982
33 Nikolay Yanev SLOW M 1973 01:40:04 979
34 Nicolas ROUX SLOW M 1975 01:48:36 927
- Simon Fitzpatrick SO M 1970 01:16:53
Showing results 1 - 35 of 35