Results

Achievements at
orienteering events

DFOK Park Race Series, 18/07/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=611

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 4.8km, climb: 95m, 25 controls)
Other courses: Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Michael Crone SLOW M 1990 00:24:02
2 Laurence Ball NOR M 1986 00:24:35
3 Nick Barrable SYO M 1974 00:26:21
4 Anders Bank SLOW M 1996 00:28:26
5 Scott Collier KERNO M 1986 00:28:57
6 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:29:04
7 Alastair Oates BAOC M 1970 00:30:58
8 Harold Wyber CHIG M 1985 00:31:15
9 Francis Carr NONE M 1996 00:32:27
10 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:32:30
11 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:32:36
12 Peter Huzan SLOW M 1964 00:33:17
13 Paul Todd LOK M 1975 00:35:18
14 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:35:24
15 Alex Owen LOK M 1975 00:35:32
16 Todd Fallesen SLOW M 1982 00:35:33
17 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:35:50
18 Don McKerrow SLOW M 1952 00:37:09
19 Adam Dent CHIG M 1980 00:37:36
20 Stu Levene HH M 1969 00:37:38
21 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:37:42
22 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:38:02
23 Heather Findlay SLOW F 1978 00:38:23
24 Dan Lewington SLOW M 1996 00:38:35
25 Dominic Lawrance SLOW M 1977 00:38:40
26 Sue Carter SLOW F 1967 00:39:22
27 Gavin Hurley SO M 1977 00:41:05
28 David Dawson DFOK M 1958 00:41:16
29 George Simmons GO M 1995 00:41:17
30 Peter Mills NONE M 1996 00:41:22
31 Marcus Bateman SN M 1965 00:41:32
32 Andy Robinson LOC M 1954 00:41:34
33 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:42:03
34 Vicky Whaley SLOW W 1996 00:42:35
35 Mike Garvin SLOW M 1970 00:43:13
36 Abigail Bateman SN F 1998 00:43:28
37 Ian Croft DFOK M 1977 00:43:30
38 Graham Denney SAX M 1969 00:43:33
39 Simon Dunkley SN M 1965 00:43:50
40 Steve Brockbank LOC M 1948 00:44:05
41 Keith Bennett DFOK M 1972 00:44:46
42 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:44:55
43 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:45:07
44 Christopher Robinson SYO M 1980 00:45:20
45 Rod Harrington DFOK M 1966 00:46:06
46 Robin Jamieson Striders M 1947 00:47:02
47 Vinh Hoang NONE W 1996 00:47:40
48 Richard Jones SLOW M 1970 00:48:50
49 David Collier DFOK M 1951 00:49:00
50 Frances Niven NONE W 1996 00:49:23
51 Jessica Watkins NONE W 1996 00:50:12
52 Ksenia Tkacheva SLOW W 1996 00:51:31
53 Christine Robinson LOC F 1956 00:53:10
54 Lizzie Moore NONE W 1982 00:55:31
55 Gary Simmons GO M 1960 00:57:15
56 David LeFevre DFOK M 1957 00:59:54
57 Bogdan Shkarupa NONE M 1977 01:02:42
58 Rob Sibley SAX M 1953 01:03:15
59 Tautvydas Stubrys NONE M 1996 01:07:45
60 Anthony Barrable RAFO M 1944 01:09:02
- Russell Price MDOC M 1984 00:40:50
- Yaroslav Shkarupa NONE M 1996 00:51:23
- Rebecca Murphy SLOW W 1996 00:54:50
- Judith Armitt SAX F 1953 01:04:47
Showing results 1 - 64 of 64