Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 01/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/621-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

White (length: 1km, climb: 15m, 12 controls)
Other courses: Yellow | Orange | Long Orange | Light Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Freya Tryner SYO F 2007 00:05:13
2 Matthew Diacon NETHERG 00:05:25
3 Samuel Taylor SYO M 2007 00:05:41
4 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:05:43
5 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:05:52
6 Isaac Oliver SYO M 2007 00:05:54
7 James Bryant SYO M 2007 00:06:03
8 James Wilson ABBEYLA 00:06:15
9 Beppe Tyas WESTWAY 00:06:24
10 John Joe Doyle MYLNHUR 00:06:28
11 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:06:37
12 Lola Mead HUNTERS 00:06:40
13 Joseph Diacon DOBCROF 00:06:56
14 Kassia Smith TOTLEY 00:07:11
15 Isla Caudwell HUNTERS 00:07:15
16 Ben Heley STWILFR 00:07:19
17 Sam Halmshaw ECCLESA 00:07:21
18 Benjamin Taylor ECCLESA 00:07:22
19 Maria Vasileva HUNTERS 00:07:24
20 Boris Vasilen HUNTERS 00:07:30
21 Rhys Caudwell HUNTERS 00:07:31
22 Emma Ward OUGHTIB 00:07:33
23 Toby Townsend SYO M 2007 00:07:38
24 Elizabeth Medd DOBCROF 00:07:54
25 Mia Page BOK 00:07:58
26 Henry King TOTLEY 00:08:06
27 Oliver Craggs SYO M 2007 00:08:16
28 Anna Osborne CARTERK 00:08:28
29 Jessica Lewis LYDGATE 00:08:29
30 Abbie Oliver HALLAM 00:08:41
31 Hannah Chapman SYO F 2011 00:08:45
32 Fraser McCabe DOBCROF 00:08:47
33 Joseph Guy SYO M 2008 00:08:47
34 Alex McDonald DORE 00:09:06
35 Killian Kent DOBCROF 00:09:07
36 Sidney Werner CARFIEL 00:09:12
37 Finlay Mccabe DOBCROF 00:09:13
38 Mason Litherland WESTWAY 00:09:20
39 Hannah Titterton HUNTERS 00:09:22
40 Annabelle Maltby NETHERG 00:09:30
41 Freddie Guy SYO M 2010 00:09:30
42 Felix Oliver BROOMHI 00:09:32
43 Katherine Medd DOBCROF 00:09:37
44 Oliver Maaranen NETHERG 00:09:40
45 Katie Halmshaw ECCLESA 00:09:48
46 Isabelle Diacon DOBCROF 00:09:49
47 Madeleine Diacon DOBCROF 00:09:52
48 Abigale Howsam ABBEYLA 00:09:54
49 Martha Bryant SYO F 2009 00:09:54
50 Mark Yeomanson HUNTERS 00:10:04
51 Ruth Yeomanson HUNTERS 00:10:07
52 Jim Willoner GREYSTO 00:10:08
53 Daria Vasile SHEFHI 00:10:11
54 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:10:17
55 Rose Thomas Hanks CARFIEL 00:10:18
56 Sophie Watkins SYO F 2009 00:10:22
57 Poppy Tedstill WESTWAY 00:10:24
58 Henry Wilson ABBEYLA 00:10:31
59 Rowan Thomas Hanks CARFIEL 00:10:32
60 Lily jo Bassindale MEERSBR 00:10:40
61 Felix Bassindale MEERSBR 00:10:40
62 Raphael Lang WESTWAY 00:10:56
63 Kai Harrison WESTWAY 00:10:56
64 Theo Fairbrother GREYSTO 00:10:57
65 Luke Phoenix SYO M 2007 00:10:59
66 Daniel Eastwood ECCLESA 00:11:07
67 Connie Jones GRENOSI 00:11:24
68 Lucas Gibbon DOBCROF 00:11:27
69 Ben Connaughton GREYSTO 00:11:30
70 Hannah Bendrey DOBCROF 00:11:44
71 Alastair Reid - 00:11:48
72 Louise Smith GRENOSI 00:12:01
73 Louis Bryant HUNTERS 00:12:13
74 Thomas Anderson WESTWAY 00:12:16
75 Otis Scrimshaw - 00:12:21
76 Emily Morgan DOBCROF 00:12:28
77 Lauren Page - 00:12:32
78 Luca Tyas SYO M 2008 00:12:36
79 Dexter Swain WESTWAY 00:12:37
80 Joe Bowyer MEERSBR 00:12:57
81 Isabel Oliver HALLAM 00:13:21
82 Grace King DOBCROF 00:13:24
83 Eva Britt DOBCROF 00:13:26
84 Alice Bendrey DOBCROF 00:14:08
85 Victoria Smith SYO F 2008 00:14:47
86 Aneesa Chowdhory HOLTHOU 00:17:02
87 Thomas Graham HALLAM 00:18:00
88 George Drury - 00:18:13
89 Will Fairbrother - 00:19:04
90 Rachael Rothman SYO F 1980 00:21:28
- Flynn Rogers mp STOCKSB 00:07:18
- Aron King mp TOTLEY 00:10:00
- Lawrence Hodgson ret NETHERG 00:10:05
- Esme Craggs mp HUNTERS 00:10:05
- Barney Ireson ret PIPWORT 00:23:13
Showing results 1 - 95 of 95