Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 01/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/621-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 2km, climb: 40m, 17 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Light Green

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:12:17
2 Frederick Emmett SYO M 2005 00:15:15
3 Henry McDonald SYO M 2005 00:15:20
4 Luke Grierson HIGHST 00:15:23
5 Conrad Reuber SYO M 2006 00:15:30
6 Benjamin Evans SYO M 2005 00:15:49
7 Alex Osborne SILVERD 00:16:20
8 Amelia Phillips TAPTON 00:16:22
9 Rania Maaranen NETHERG 00:16:24
10 Ethan Morgan DOBCROF 00:17:00
11 Josie Conduit HIGHST 00:17:19
12 Alexander Maltby NETHERG 00:18:30
13 Olmo Combley SYO M 2005 00:18:43
14 Bill Walce - 00:19:25
15 Corin Yates SYO F 2004 00:20:06
16 Hannah Taylor SYO F 2005 00:21:03
17 Dylan Jenkinson SYO M 2005 00:22:46
18 Benjamin Townsend HUNTERS 00:23:34
19 Harriet Jones GRENOSI 00:24:12
20 Erin Bryant SYO F 2006 00:24:13
21 Jasmine Schofield NOTREDA 00:24:25
22 Daniel Hill SYO M 2005 00:24:27
23 Harriet Phillips NETHERG 00:24:47
24 Jonah Halse MEERSBR 00:24:48
25 Herbie Werner CARFIEL 00:26:12
26 Finlay Ponton CARFIEL 00:26:19
27 Laura Tassoni IND 00:26:33
28 Kenny Swain IND 00:26:37
29 Claudine Hodgson NOTREDA 00:28:02
30 Margaux Hodgson NETHERG 00:28:05
31 Carys Phoenix SYO F 2005 00:28:08
32 Rafferty Scrimshaw DOBCROF 00:28:36
33 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:31:18
34 Olivia Heley STWILFR 00:34:24
35 Isaac Funk ABBEYLA 00:34:33
36 Millie Norman SYO F 2006 00:39:50
37 Benjamin Bedford MYLNHUR 00:42:44
38 Lukas Langheinrich - 00:55:42
39 Olive Yates HUNTERS 00:55:47
40 Paula Langhecnrich - 00:56:22
41 Leila Anna Anderson Langheinr - 00:56:38
42 Selma Langheinrich - 00:56:50
- Isaac Oliver ret NETHERG 00:17:17
- Oliver Craggs ret HUNTERS 00:24:51
- Fraser McCabe ret DOBCROF 21:25:03
- Felix Oliver ret BROOMHI 22:30:01
- Zak Lomas mp TAPTON 00:13:35
- Matthew Diacon mp NETHERG 00:16:07
- James Bryant mp HUNTERS 00:18:45
- Freya Tryner mp HUNTERS 00:20:28
- Mark Yeomanson mp HUNTERS 00:21:05
- Killian Kent mp DOBCROF 00:24:56
- Poppy Tedstill mp WESTWAY 00:26:38
- Barney Ireson ret PIPWORT 00:35:37
- May Yates mp HUNTERS 00:56:40
- Star Jones mp GRENOSI 21:52:03
Showing results 1 - 56 of 56