Results

Achievements at
orienteering events

European City Race Tour - Liverpool, 06/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.seloc.org.uk/wp/liverpool-city-race-results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 7.7km, 31 controls)
Point calculations
1,132.41 + (114.79 x (3,532.03 - T)) / 670.85
Other courses: 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | N


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:44:06 1284
2 Duncan Harris DEE M 1966 00:44:31 1280
3 Javier Montiel UNIV. O M 1979 00:44:41
4 Simon Martland EPOC M 1965 00:45:09 1273
5 Edi Ocvirk SPRINTA M 1979 00:46:09
6 Luigi Lerose SROC M 1977 00:46:31 1259
7 Emili Sellés i Seguí CARTOGL M 1979 00:46:56
8 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:47:47 1246
9 Liam Corner MDOC M 1970 00:48:00 1244
10 Chloe Potter BOK F 1998 00:48:21 1240
11 David Jolly RAFO M 1974 00:48:29 1239
12 Klas Birgersson LANGHUN M 1969 00:48:52
13 Paul Gebbett BOK M 1969 00:49:31 1228
14 David Veleda Diaz COC BAR M 1979 00:50:36
15 Sandro Rodrigues BOF M 1971 00:50:59 1213
16 Sergio Aranda Escriche VALENCI M 1979 00:51:09
17 Elli Virta LYNX F 1979 00:51:19
18 Pau Comerma Gómez CATALUN M 1969 00:51:20
19 Jenny Evans WCOC F 1993 00:51:43 1206
20 Antonija Orlic SPRINTA F 1979 00:52:29
21 Risto Karjalainen LIPERIN M 1969 00:53:04
22 Ross MacLagan SN M 1974 00:53:12 1191
23 Paul Turnock MDOC M 1979 00:53:18 1190
24 Michele Dawson GARINGA F 1998 00:53:52
25 Simon Webb WCH M 1974 00:54:23 1178
26 John Miklausic NGOC M 1979 00:54:54 1173
27 Tony Udris SYO M 1969 00:54:55 1173
28 Stein Blomseth LILLOMA M 1969 00:55:18
29 Isabel Diz Cao UPPERCA F 1984 00:57:04
30 Jim Edwards MDOC M 1971 00:58:49 1133
31 Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 00:59:10 1129
32 Nick Langley CLYDE M 1970 00:59:52 1122
33 Steve Wilson SELOC M 1974 01:00:04 1120
34 Rachel Hendrie FVO F 1997 01:00:22 1117
35 Laura Escolà Ferran MONTSAN F 1984 01:00:53
36 Julia Preston SROC F 1982 01:01:33 1105
37 Paulo Pintassilgo COAAL M 1974 01:02:47
38 Rob Newsham IND M 1979 01:02:58
39 Ruth Beresford MDOC F 1988 01:03:22 1086
40 Allan Williams WCH M 1969 01:03:41
41 Jose Marques COAAL M 1979 01:04:40
42 Simon Branford WIM M 1979 01:05:58 1060
43 Aimee Darley GO F 2003 01:07:50 1040
44 Andrew Selby DVO M 1975 01:10:00 1018
45 Siobhan Henn MDOC F 1983 01:10:30 1013
46 Kari Mattila RASTIIM M 1969 01:10:42
47 Fabrice Lapergue SMOG M 1969 01:12:31
48 Marcus Bateman SN M 1965 01:13:11 985
49 Edward Mellor SELOC M 1969 01:13:39 981
50 Jon Darley GO M 1966 01:13:39 981
51 Alberto Barros GD4C M 1969 01:15:57
52 Eric Heritage LEI M 1959 01:16:03 956
53 Zélia Viana CLUBE O F 1984 01:18:22
54 Ana Garcia TIERRA F 1984 01:18:26
55 Steve Edgar LEI M 1966 01:20:14 913
56 Jess Miklausic NGOC F 1981 01:24:28 870
57 Judith Leyimangoye C.O.LIÈ F 1984 01:35:44
- Karl Marshall SYO M 1967 00:37:18
- Adam McCreadie DEE M 1977 00:59:23
- Victoria Mccreadie WCH F 1981 01:00:13
Showing results 1 - 60 of 60