Results

Achievements at
orienteering events

Park Race - Nonsuch Park, 20/06/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 5.4km, 10 controls)
Other courses: Short

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Michael Crone SLOW M 1990 00:25:27
2 Matthew Schepisi SLOW M 1983 00:26:03
3 Todd Oates LOC M 1983 00:26:56
4 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:29:01
5 James Lyne SN M 1988 00:29:06
6 Scott Collier KERNO M 1986 00:29:24
7 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:30:23
8 Alastair Oates BAOC M 1970 00:32:09
9 Angus Lund SLOW M 1972 00:32:17
10 Steven Clelland SLOW M 1982 00:32:31
11 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:32:34
12 Peter Huzan SLOW M 1964 00:33:20
13 Francis Carr IND M 1996 00:33:31
14 Dave McCarthy IND M 1982 00:33:58
15 David Wathey MDOC M 1965 00:35:09
16 Neil Wearing M 1967 00:35:24
17 Alex Owen LOK M 1975 00:35:28
18 Mathieu McGuire SLOW M 1987 00:35:32
19 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:35:43
20 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:35:51
21 William Jones IND M 1996 00:36:49
22 Andrea Rebora SLOW M 1969 00:36:51
23 John Morgan MV M 1973 00:37:27
24 Sue Carter SLOW F 1967 00:37:37
25 Don McKerrow SLOW M 1952 00:37:48
26 Justin Farhall MV M 1974 00:38:18
27 Andy Robinson LOC M 1954 00:39:30
28 Peter Martin MV M 1961 00:39:33
29 Simon Dunkley SN M 1965 00:39:35
30 Heather Findlay SLOW F 1978 00:39:47
31 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:39:53
32 Evan Barlow SLOW M 1975 00:39:54
33 Claire Heliot SLOW F 1983 00:39:55
34 David Spence M 1972 00:40:04
35 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:41:04
36 Richard Jones SLOW M 1970 00:41:29
37 Eleanor Johnstone BOF F 1994 00:41:35
38 Stefan Beykov TVOC M 1967 00:42:37
39 Ashley Tilling MV M 1956 00:43:20
40 Vicky Whaley SLOW W 1996 00:43:20
41 Rob McCaffrey MV M 1967 00:44:56
42 Philip Morgan MV M 1971 00:45:27
43 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:45:37
44 Fiona Tam SLOW F 1989 00:45:51
45 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:46:18
46 Steven Elliott SAX M 1959 00:47:17
47 Siobhan Henn MDOC F 1983 00:47:55
48 Philip Gristwood MV M 1949 00:49:07
49 Tim Gage HH M 1978 00:49:11
50 Steve Brockbank LOC M 1948 00:49:19
51 Chris ROBINSON SYO M 1980 00:50:15
52 John Duffield HH M 1947 00:51:42
53 Nick Diamond IND M 1972 00:51:57
54 Tony Persechinpo IND M 1977 00:52:02
55 Keith Bennett DFOK M 1972 00:52:13
56 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:53:48
57 Mike Elliot MV M 1951 00:54:37
58 Christine Robinson LOC F 1956 00:55:37
59 David Float HAVOC M 1969 00:55:56
60 Helen Rivers GO F 1954 00:57:17
61 Nigel Saker SLOW M 1948 00:58:22
62 Stephen Chandler SLOW M 1967 00:59:18
63 David LeFevre DFOK M 1957 01:00:37
64 Deborah Sullivan MV F 1960 01:00:57
65 Mark Isham IND M 1996 01:02:44
66 Christine Glew SLOW F 1953 01:05:24
67 Vedaant Saggi IND M 2007 01:06:56
68 Judith Armitt SAX F 1953 01:07:49
69 Rob Sibley SAX M 1953 01:10:56
70 Michael White MV M 1937 01:31:09
Showing results 1 - 70 of 70