Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend Sprint , 26/08/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course A (length: 2.7km, 21 controls)
Point calculations
1,162.11 + (136.14 x (1,363.64 - T)) / 245.52
Other courses: Course B | Course C | Course D | Course E

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Aidan Rigby CLOK M 1998 00:16:20 1375
2 Romualdas Stupelis HOC M 1986 00:17:44 1328
3 Joshua Cooper EBOR M 1994 00:18:19 1309
4 Michael Hallett BOK M 1997 00:18:34 1301
5 James Williams EPOC M 1978 00:18:39 1298
6 Mark Burley MDOC M 1987 00:18:44 1295
7 Harry Fox DEVON M 2000 00:18:47 1293
8 Iain Stamp WCH M 1980 00:18:50 1292
9 Alistair Thornton LUOC M 1996 00:18:53 1290
10 Kris Smith BAOC M 1982 00:18:59 1287
11 Andrew Stemp WAOC M 1997 00:19:17 1277
12 Ben Chesters DEVON M 1978 00:19:26 1272
13 Ben Stevens AIRE M 1987 00:19:28 1271
14 Chris Mackenzie CLOK M 1996 00:19:49 1259
15 Alice Rigby CLOK F 1997 00:20:01 1252
16 George Stevens AIRE M 1991 00:20:09 1248
17 Matthew Foskett DUOC M 1997 00:20:19 1242
18 Luke Piper DUOC M 1997 00:20:47 1227
19 Jack Cooper AIRE M 1984 00:21:05 1217
20 Joe Taunton NOC M 1987 00:21:32 1202
21 Daniel Murphy DUOC M 1997 00:21:35 1200
22 Wayne Byrne RAFO M 1980 00:21:58 1187
23 Victoria Stevens AIRE F 1989 00:22:02 1185
24 Vicky Bailey EBOR F 1991 00:22:12 1180
25 Hannah Hateley DEE F 2000 00:22:17 1177
26 Kevin Francis EBOR M 1982 00:22:19 1176
27 Tereza Maria Rush BOK F 1979 00:22:43 1162
28 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:22:56 1155
29 Carolyn Hindle MDOC F 1996 00:24:09 1115
30 Leah Williams LUOC F 1997 00:24:10 1114
31 Daniel Hodson SOC M 1994 00:24:12 1113
32 Andrew Llewellyn NOC M 1987 00:24:19 1109
33 Chris Lambert SYO M 1991 00:24:22 1108
34 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:25:12 1080
35 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 00:25:16 1078
36 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 00:25:33 1068
37 Helene Lecomte EBOR F 1978 00:26:49 1026
38 Helen Bickle WAOC F 1982 00:26:50 1026
39 Penny Bickle EBOR F 1980 00:27:22 1008
40 William Gale DVO M 1997 00:27:32 1002
41 Helen Alcock AIRE W 1982 00:27:57
42 Joshua bolton M 1996 00:28:05
43 Laura Hindle MDOC F 1998 00:28:27 972
44 Paul Gregson OD M 1979 00:28:37 966
45 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:29:27 938
46 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:29:34 935
47 Liv Andrea Pedersen IND W 1996 00:31:08
48 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:31:18 877
49 Claire Stamp WCH F 1980 00:33:10 815
50 Jessica Selby DVO F 1996 00:33:30 804
51 Jessica Dring-Morris LEI F 2000 00:37:00 687
52 Amanda Binns NOR F 1979 00:42:52 492
53 Jane Emslie IND W 1982 00:44:45
- Rob Baker CLOK M 1978 00:16:49
- Edward Stott SLOW M 1983 00:21:22
- Anthony Squire NOC M 1977 00:22:41
Showing results 1 - 56 of 56