Results

Achievements at
orienteering events

SCOL2 BADO League Event, 29/10/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bado.org.uk/results.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.8km, climb: 50m, 16 controls)
Point calculations
1,005.76 + (96.50 x (3,657.47 - T)) / 732.51
Other courses: White | Yellow | Orange | Brown | Blue | Short Green | Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Neville Baker TVOC M 1953 00:35:46 1205
2 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:41:41 1158
3 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:44:48 1133
4 David Jukes BKO M 1952 00:45:13 1130
5 David Frampton HH M 1970 00:50:15 1090
6 David Frampton HH M 1970 00:50:15 1090
7 David Frampton HH M 1970 00:50:15 1090
8 David Frampton HH M 1970 00:50:15 1090
9 Mike Christopher WIM M 1955 00:51:25 1081
10 John Chappell TVOC M 1948 00:51:40 1079
11 Pete Inness BKO M 1967 00:52:00 1077
12 Caroline Moran SOC F 1963 00:52:09 1075
13 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:53:47 1062
14 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:54:11 1059
15 Dougie Cochran TVOC M 1969 00:55:41 1047
16 Ken Ricketts BKO M 1954 00:56:19 1042
17 Martin Cross WIM M 1945 00:56:54 1038
18 Lucy Paton SN F 1961 00:57:06 1036
19 Annika Greenwood BKO F 1971 00:57:21 1034
20 Peter Wilson BKO M 1959 00:57:41 1032
21 Anne Tynegate BADO F 1961 00:58:47 1023
22 Carolyn Dent BOK F 1962 00:59:58 1014
23 Paul Greenough TVOC M 1948 01:00:04 1013
24 Mark Foxwell BKO M 1964 01:00:05 1013
25 Fiona Clough BKO F 1962 01:00:17 1011
26 Mark Thompson TVOC M 1955 01:00:18 1011
27 Jim Graham WIM M 1951 01:01:13 1004
28 Tim Hughes TVOC M 1952 01:01:56 998
29 David Potter BOK M 1962 01:01:57 998
30 Eric Harper BKO M 1951 01:02:05 997
31 Richard Rae BKO M 1946 01:02:56 990
32 alan jones BKO M 1967 01:03:11 988
33 Melanie Slade SN F 1968 01:03:20 987
34 Nigel Jefferies BKO M 1962 01:04:28 978
35 Jennifer Thomas TVOC F 1968 01:04:49 975
36 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:08:09 949
37 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:09:13 940
38 Roy Heselden BADO M 1947 01:09:40 937
39 Gary Mills TVOC M 1955 01:10:40 929
40 Phil Stradling BKO M 1958 01:12:12 917
41 Jane Blackford BADO F 1969 01:12:19 916
42 Nicki Godbold BKO F 1990 01:12:29 915
43 Gill Sharp SN F 1958 01:13:02 910
44 Cliff Thorne BKO M 1954 01:16:21 884
45 Peter Riches TVOC M 1950 01:16:59 879
46 Nicolas Barrett SN M 2003 01:17:00
47 Julia Loring SOC F 1960 01:18:49 865
48 Denise Mullins SARUM F 1951 01:21:23 844
49 Glyn Thomas IND M 01:22:34
50 Heather Walton SLOW F 1962 01:23:40 826
51 Caroline Christopher WIM F 1951 01:24:45 818
52 Sue Parker BKO F 1960 01:35:19 734
53 Duncan Liddle NWO M 1958 01:38:34 708
54 Caroline Potter BOK F 1962 01:39:41 700
55 Gill Godbold BKO F 1954 01:41:44 683
- Ian Wilson SAX M 1950 01:27:59
- Martin Goddard SARUM M 1958 00:46:25
- Charles Taylor-Keane SMOC M 1955 01:30:34
Showing results 1 - 58 of 58