Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day Rest Day Urban Race, 01/08/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/events

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Light Green (length: 3.2km, climb: 110m, 13 controls)
Other courses: Black | Brown | Blue Women | Blue Men | Green Women | Green Men | Short Green | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:19:18
2 Alex Fielding HH M 2003 00:19:41
3 Moulei Tifenn OTB W 2002 00:20:34
4 Rune de Clercq TROL M 2002 00:22:26
5 Harry O'Donovan LOC M 2002 00:22:49
6 Anna Harris DEE F 2003 00:24:27
7 Lea Martanova Slavia Liberec W 2004 00:24:30
8 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:24:32
9 Sean Kelleher CSOA M 00:24:39
10 John Spelman CorkO M 2002 00:24:53
11 Theresa Skouboe HORSEN W 2002 00:25:10
12 Darragh Hoare CSOA M 2002 00:25:17
13 Noel Espigares Tapia SRK M 2002 00:25:35
14 Aaron Coughlan CorkO M 2002 00:25:50
15 Oliver Powell IND M 00:25:56
16 Jacob Oxtoby OD M 2003 00:25:56
17 Adriana Rolland Montellano-O W 2004 00:26:27
18 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:27:01
19 Hilary Dyer IND W 1997 00:27:09
20 Nicolas Barrett SN M 2003 00:27:10
21 Luke Simmonds LOC M 2005 00:27:16
22 Lucy Gibson LOC F 2003 00:27:20
23 Dylan Kenny LOC M 2005 00:27:41
24 Amalia Fage Sinonin MONT W 2002 00:28:29
25 William Jefferies BKO M 1998 00:28:32
26 James Hammond FVO M 2006 00:29:07
27 Emily Turner LOC F 2004 00:29:41
28 Laura Brown LOC F 2005 00:30:06
29 Pippa Smart OD F 2003 00:31:30
30 Dominic Wathey MDOC M 2005 00:31:46
31 Alice Wood LOC F 2003 00:32:04
32 Francisco Javier Rodríguez Dominguez Montellano-O M 1973 00:32:06
33 Laura Barrett SN F 2005 00:33:18
34 Maja Robertson ESOC F 2006 00:34:23
35 Rebecca O'Donovan LOC F 2004 00:34:49
36 Alex Thakuri BAOC M 1997 00:35:56
37 Lucy Warland SOS F 2003 00:36:07
38 Anna Todd SYO F 2008 00:36:23
39 Emma Weaver DEE F 2003 00:36:32
40 Amelia Rose Thompson LOC F 2006 00:36:58
41 Jack Desborough RSOC M 1990 00:37:41
42 Sophie Vincent DVO F 2002 00:38:35
43 Josie Smart OD F 2005 00:39:45
44 Jess Evans LOC F 2005 00:39:52
45 Ben Powell IND M 2004 00:41:10
46 David Corp LOC M 1951 00:42:35
47 Elizabeth Hampshire LOC F 2004 00:43:00
48 Ella Wood LOC W 2004 00:44:53
49 Peter Errington HH M 1999 00:45:08
50 Lewis Oxtoby OD M 2004 00:45:27
51 Nina Jones DEE W 1998 00:46:36
52 Fiona Smith AYROC F 2003 00:47:54
53 Scarlet Heap SO F 2003 00:48:37
54 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:49:00
55 Leo Gilbert BAOC M 2008 00:49:35
56 Abigail Garvey BL W 2002 00:50:32
57 Jude Smith AYROC F 1968 01:00:24
58 Prem Gurung 01:33:16
Showing results 1 - 58 of 58