Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event, 09/09/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/665-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.6km, climb: 30m, 11 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Conrad Reuber SYO M 2006 00:08:16
2 Imogen Pieters SYO F 2005 00:08:25
3 Freya Tryner SYO F 2007 00:08:52
4 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:09:18
5 James Bryant SYO M 2007 00:09:21
6 Matthew Diacon SILVERD 00:09:35
7 Rania Maaranen TAPTON 00:09:46
8 ETHAN MORGAN SYO M 2005 00:10:28
9 Samuel Taylor SYO M 2007 00:11:09
10 Henry Teague NETHERE 00:11:35
11 Cameron Barnes OUGHTIB 00:11:43
12 Joseph Smith KINGED 00:11:45
13 Isabelle Hampton TAPTON 00:11:47
14 Ciara Keen SYO F 2006 00:12:09
15 Andy Tyas IND 00:12:10
16 Lotte Sykes HUNTERS 00:12:14
17 Hannah Taylor SYO F 2005 00:12:17
18 Harrison Britt BIRKDAL 00:12:44
19 Beppe Tyas WESTWAY 00:12:53
20 Rosie Shrimpton TAPTON 00:13:22
21 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:13:37
22 Oliver Craggs SYO M 2007 00:14:01
23 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:14:21
24 Connie Watton SYO F 2006 00:14:31
25 Corin Yates HIGHST 00:14:33
26 George Fearn HUNTERS 00:14:46
27 Benjamin Townsend HIGHST 00:15:04
28 Joel Thornton SYO M 2005 00:15:24
29 Ewan Mackie PENISTO 00:15:24
30 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:15:30
31 Ruth Yeomanson SYO F 2007 00:15:46
32 Isaac Western TAPTON 00:16:12
33 Seth Robertson UPPERTH 00:16:13
34 Joseph Barber TAPTON 00:16:13
35 George Hoggard HUNTERS 00:16:24
36 Hannah Thornton SYO F 2005 00:16:28
37 Joseph Walpole NETHERG 00:16:44
38 Isla Caudwell HUNTERS 00:17:07
39 Millie Norman SYO F 2006 00:17:28
40 Robyn Hemingway WESTWAY 00:17:32
41 William Bridge RIVELIN 00:17:47
42 Harriet Phillips HIGHST 00:18:22
43 John Joe Doyle MYLNHUR 00:19:25
44 Harry Scott-Walker HALLAM 00:19:27
45 Ellie Scott-Walker IND 00:19:29
46 Johnathan Pennington ECCLESA 00:19:34
47 Sophie Pennington ECCLESA 00:19:45
48 Alisa Ivanov SHEFHI 00:19:57
49 Eric Ivanov OUGHTIB 00:20:09
50 Herbie Werner NEWFIEL 00:20:21
51 Henry Bishop IND 00:21:51
52 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:21:51
53 Isabelle Groom SYO F 2007 00:21:54
54 Olivia Bishop NETHERG 00:21:56
55 Sam Dale ECCLESA 00:21:57
56 Joseph Dale IND 00:22:04
57 Harriet Jones ECCLESF 00:22:06
58 Erin Bryant SYO F 2006 00:22:07
59 Emma Ward OUGHTIB 00:22:36
60 Elijah Black HIGHST 00:25:15
61 Sylvie Hemingway KINGED 00:25:27
62 Ben Foster NETHERG 00:28:22
63 Dylan Swain NEWFIEL 00:29:06
64 Ted Whitworth HILLSBO 00:33:03
65 Luke Phoenix SYO M 2007 00:33:35
66 Matt Holland MUNDELL 00:34:14
67 Pasco Reynolds SYO M 2009 01:02:03
- Peter Riordan ret OUGHTIB 00:32:50
- Oliver Eyre ret OUGHTIB 00:32:54
- Isaac Oliver SYO M 2007 00:09:38
- Daria Vasile mp SHEFHI 00:11:23
- Ella Baxter SYO F 2009 00:12:21
- Beckett Teague mp NETHERE 00:12:34
- Alice Pieters SYO F 2009 00:13:32
- Calliope Teague mp SHEFHI 00:14:27
- Felix Bassindale mp MEERSBR 00:19:23
- Sam Beckitt-Hamill mp MEERSBR 00:23:21
Showing results 1 - 77 of 77