Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 3.6km, climb: 110m, 15 controls)
Point calculations
805.28 + (179.78 x (7,641.91 - T)) / 2,469.23
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oskar Soderbarg OK Roslagen M 1998 00:54:43
2 Katie Cunningham ESOC F 1998 00:59:08
3 Klara Brogren F 1998 01:05:13
4 Dougal Spenceley FVO M 2002 01:13:56 1039
5 William Hall M 1998 01:14:41
6 Emily Payne F 1998 01:16:23
7 Susan Hensman FVO F 1974 01:23:47 996
8 Helen Rennie WCOC F 1973 01:24:18 993
9 Eva Wiseman MOR F 2005 01:24:44
10 Anne Pearson TAY F 1956 01:30:59 964
11 Ruben Karlsen Askøy O-lag M 1998 01:35:33
12 Stephen Wiseman MOR M 1964 01:36:04 942
13 Päivi Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 1974 01:37:28
14 Duncan Will GRAMP M 2002 01:39:57 925
15 Julie Webster NOC F 1964 01:41:23 919
16 Lars Olav Tolo GNEIST M 1998 01:47:24
17 Amy Curtis BOK F 1970 01:48:10 889
18 Diana Mitchell BL F 1947 01:49:20 884
19 Charlotte Okabe Opedal Melhus IL F 1998 01:49:27
20 Isabelle Lewis QO F 1996 01:50:06 881
21 Alex Crawford WCOC F 1971 01:51:59 872
22 Emily Prösl OLA TSV Deggendorf F 2002 01:55:12
23 Joanne Leigh OD F 1967 01:58:37 843
24 Lorraine Reuber SYO F 1968 02:02:56 825
25 Inger Karin Nesbø GNEIST F 1969 02:07:29
26 Arild Svihus Ganddal IL M 1984 02:07:42
27 Steve Scott FVO M 1966 02:10:12 793
28 Marlene Stephens LVO F 1959 02:11:03 789
29 Julie Murray BAOC F 1984 02:21:11
30 Madeline Slaven F 1969 02:24:41
31 Stella Heap MDOC F 1962 02:25:09 728
32 Richard Smith IND M 1998 02:25:11
33 Farran McLean Moravian F 1998 02:28:46
34 Kathryn Knight Bayside Kangaroos F 1998 02:30:09
35 Caroline Black F 1974 02:30:26
36 Aidan Mayall Bayside Kangaroos M 1998 02:31:07
37 Lucy Macleod IND F 1974 02:31:30
38 Kath Aspin CLOK F 1967 02:33:18 692
39 Sharon Warland SOS F 1965 02:38:14 670
40 Carol Jackson GRAMP F 1964 02:47:32
41 Gee-Hae Kim LOK F 1983 02:53:24 604
42 Nabin Shrestha RSOC M 1984 03:04:07
43 Susan Twissell INT F 1967 03:12:25 521
44 Amanda Bailey SN F 1963 03:41:46 393
45 Sharon Parkin ESOC F 1968 04:04:53 292
- Mark Howell SN M 1965 01:16:18
- Sarah O'Sullivan MAROC F 1979 01:17:29
- Lindsay McManamon TAY F 1984 01:24:34
- Paul Shaw FVO M 1998 01:28:38
- Zara Rogers LEI F 1993 01:36:18
- Tony Condy AYROC M 1998 01:44:07
- Andy Redfearn EBOR 01:44:08
- Caroline Barcham SELOC F 1963 01:54:26
- Lynsey Boyd STAG F 1989 02:05:30
- Suse Coon ECKO F 1951 02:06:16
- Wenfen Yang Moxina Ok F 1969 02:11:18
- Jackie Reynard GRAMP F 1965 02:13:57
- David Smith 02:32:06
- Jonathan J Berry QO M 1994 03:11:47
- Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 03:22:23
Showing results 1 - 60 of 60