Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C26 (length: 4.7km, climb: 135m, 18 controls)
Point calculations
1,091.43 + (79.57 x (5,245.57 - T)) / 1,035.91
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Hugh Potter NATO M 1967 00:57:49 1228
2 Kevin Reynard GRAMP M 1965 01:00:43 1215
3 Clive Masson ESOC M 1968 01:01:01 1213
4 Pauly-D Jones DEE M 1965 01:05:13 1194
5 David Aspin CLOK M 1969 01:11:12 1166
6 Jussi Heikkinen Espoon Suunta M 1969 01:13:54
7 Seppo Varmavuo Rajamäen Rykmentti M 1969 01:14:44
8 Chris McCartney OD M 1969 01:15:44 1145
9 Chris Huthwaite SARUM M 1968 01:16:34 1141
10 Mark Andrews Argus M 1969 01:18:04
11 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:18:58 1130
12 Jeremy Huthwaite GRAMP M 1968 01:20:26 1124
13 Andy Paterson CLYDE M 1967 01:20:37 1123
14 Jake Gilmore KNOBOC M 1969 01:22:19
15 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 01:22:29 1114
16 John Ward NOR M 1968 01:23:03 1112
17 Peter Warland SOS M 1965 01:23:48 1108
18 Pim van der Wijk Olifant M 1969 01:25:20
19 Ian Gamlen COBOC M 1965 01:27:47 1090
20 Dhankumar Magar BAOC M 1968 01:28:04 1088
21 Finlay Ross ESOC M 1966 01:30:58 1075
22 Matthew Clark KFO M 1967 01:31:53 1071
23 Roy McGregor SROC M 1966 01:33:26 1064
24 Richard Hill DEE M 1965 01:34:49 1057
25 Jean-Philippe Diez CARTO32 M 1969 01:36:53
26 Simon James SWOC M 1966 01:40:13 1032
27 Terence Hosking BKO M 1965 01:42:40 1021
28 Jon Darley GO M 1966 01:43:38 1017
29 Andrew French WIM M 1965 01:44:24 1013
30 Peter Grau OLG Zürich M 1969 01:48:05
31 Iain Bell SN M 1965 01:49:09 991
32 Rod Harrington DFOK M 1966 01:50:53 983
33 Jørgen Nilsen Stavanger O-klubb M 1969 01:51:16
34 Hugh Nicholson GRAMP M 1966 01:51:21 981
35 Stuart Robertson TAY M 1966 01:56:05 959
36 Elliott Harbottle MOR M 1969 01:58:52 947
37 Manuel Wälti OLC Winterthur M 1969 02:00:51
38 Gavin Cairns LVO M 1968 02:02:36 929
39 Mark Webb CSU M 1969 02:46:47
40 Josef Gojo OII M 1964 03:50:51
- Robert Cranston RR M 1965 01:11:54
- Eddie Whittle BKO M 1969 01:14:44
- Johan Larsson Tolered-Utby Ol Klub M 1969 01:22:58
Showing results 1 - 43 of 43