Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C29 (W45) (length: 5.2km, climb: 145m, 17 controls)
Point calculations
1,079.96 + (84.07 x (6,129.81 - T)) / 1,746.07
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kirsty Bryan-Jones FVO F 1970 00:57:24 1209
2 Mirjam Gründler OLG Pfäffikon F 1974 01:04:01
3 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:08:12 1178
4 Emma Harrison EPOC F 1972 01:08:32 1177
5 Beccy Osborn FVO F 1972 01:09:04 1176
6 Jenni Adams Peninsula and Plains F 1974 01:09:32
7 Martin Andresen Skotte Fossum IF M 01:10:25
8 Jette Klogborg Ok HTF F 1974 01:11:38
9 Amanda Crawshaw SYO F 1970 01:12:56 1164
10 Jack Cooper AIRE M 1984 01:15:14 1158
11 Carol Lovegrove SN F 1972 01:16:03 1155
12 Thierry Odermatt OLG Basel M 01:16:08
13 Ruth Moser OLC Winterthur F 1974 01:18:34
14 Julie Spenceley FVO F 1971 01:19:26 1146
15 Boyuan Huang Moxina Ok M 01:21:13
16 Juliette Soulard OD F 1971 01:22:09 1138
17 Pauline Tryner SYO F 1972 01:23:49 1133
18 Angelica Riley DVOA F 1974 01:24:33
19 Ursula Odermatt OLG Basel F 1974 01:24:35
20 Susan Edwards O Hutt Valley F 1974 01:26:04
21 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:28:25 1120
22 Sean O'Sullivan MAROC M 1980 01:29:47 1116
23 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:30:32 1114
24 Richard Foster AIRE M 1982 01:30:42 1113
25 Freya Askham SMOC F 1974 01:31:40 1110
26 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:33:07 1106
27 Andrew Stimson MDOC M 1981 01:33:37 1105
28 Alex Edelsten M 1984 01:34:01
29 Rachel Kirkland INT F 1971 01:44:16 1074
30 Jacquie Laird INVOC F 1972 01:47:21 1065
31 Helen Ellis PFO F 1972 01:48:32 1062
32 Josh Partridge SOS M 1999 01:49:01 1060
33 Anna Chapman SO F 1973 01:49:39 1058
34 Nikki Howard MOR F 1974 01:50:26 1056
35 Morag McLuckie MOR F 1972 01:50:47 1055
36 Alison Matheson INVOC F 1970 01:56:40 1038
37 Alice Owen BOK F 1973 01:57:31 1036
38 Ryan Noordally BOF M 1980 02:08:40 1003
39 Kevin Francis EBOR M 1982 02:09:34 1001
40 Tim Gilbert BAOC M 1984 02:10:30
41 Gareth Evans M 1984 02:15:34
42 Joanne Field NATO F 1974 02:16:50 980
43 Alan Kuffer YARRA VALLEY M 1984 02:17:50
44 KANAIYALAL THAPA BAOC M 1980 02:18:37 975
45 Christel Tessier GUC CO F 1974 02:26:35
46 Fraser Robertson TAY M 1999 02:31:39 937
47 Frances Britain MOR F 1970 02:35:23 926
48 Katherine Ivory INT F 1973 03:08:36 830
49 Jo Matthew SROC F 1974 03:16:11 808
50 Callum McIntyre INT M 1999 03:23:54 786
- Jake Chapman MAROC M 2000 00:52:24
- Alison Hooper LOC F 1973 01:40:33
- Daniel Alward-Smith LOG M 1981 02:52:43
Showing results 1 - 53 of 53