Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C34 (M16) (length: 5.7km, climb: 195m, 20 controls)
Point calculations
1,166.49 + (88.51 x (4,727.78 - T)) / 1,385.37
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:41:04 1311
2 Joe Hudd WCOC M 2003 00:44:29 1298
3 Max Mobus SYO M 2004 00:48:48
4 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:49:54
5 Joe Sunley WCOC M 2003 00:51:06 1273
6 Angus Ivory INT M 2004 00:52:24
7 Joel Gooch MAROC M 2004 00:55:55
8 Alex Fielding HH M 2003 00:56:39 1251
9 Euan Tryner SYO M 2004 00:57:36
10 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:58:40 1244
11 Oliver Tonge BOK M 2003 00:59:09 1242
12 Benjamin Squire NOC M 2004 01:00:58
13 Rachel Emmerson OD F 1996 01:03:27 1225
14 Cerys Manning MDOC F 1986 01:03:55 1224
15 Jamie Goddard FVO M 2004 01:03:56
16 Ben Mather LOG M 2003 01:04:21 1222
17 Al McCartney CLYDE M 2004 01:09:44
18 Kate Skinner UNOC F 1998 01:11:41
19 Gustav Andresen Skotte Fossum IF M 2004 01:11:49
20 Pierre Lardet FVO M 2003 01:12:37 1190
21 Daniel Earnshaw LVO M 2003 01:14:41 1182
22 Tom Perry DEVON M 2004 01:14:50
23 Logan Labarbe BROS M 2004 01:16:06
24 Georgia Jones OROX F 1998 01:16:39 1175
25 Shona Simmons BOK F 1994 01:18:55 1166
26 Laura Parkes HH F 1992 01:22:09 1154
27 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:22:26 1153
28 Finlay Raynor INVOC M 2004 01:24:19
29 Mariell Arntzen Nydalens SK F 1998 01:24:35
30 Jacob Oxtoby OD M 2003 01:25:53 1139
31 Vanessa McMillan HH F 1985 01:26:51 1136
32 Oscar Shepherd INVOC M 2004 01:27:11
33 Fiona Berrow FVO F 1985 01:28:01 1131
34 Dominic Green CLOK M 2003 01:28:33 1129
35 Jason Hayman MI6 M 2004 01:33:55
36 Toby Williams LOG M 2004 01:34:57
37 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:35:44 1102
38 Kate Breed F 1998 01:39:14
39 Callum James SYO M 2004 01:40:17
40 Anya Crocker SOC F 1985 01:40:18 1084
41 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:41:48 1078
42 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:42:18 1076
43 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:42:19
44 Euan Patton FVO M 2004 01:43:23
45 Ruaridh Flint FVO M 2003 01:47:15 1057
46 William Lake SBOC M 2005 01:50:12
47 Rory Spenceley FVO M 2004 01:50:32
48 Meredith Moody UBOC F 1997 02:00:35 1006
49 Alex Matthew SROC M 2004 02:02:43
50 Alexander Evans POTOC M 2004 02:10:47
51 Matthew Ross INT M 2003 02:10:50 967
52 Jasmine Girdlestone DRONGO F 1998 02:32:40
53 Max Ahmed QOC M 2004 02:41:56
54 Antonio Juan Gonzalez-Conde Abril LORCA-O M 2004 03:39:18
55 David Downie TAY M 2003 03:55:19 567
- Oscar Ferris BL M 2003 01:01:48
- Belinda Lawford Abominables F 1998 01:11:36
- Ben POLWART FVO M 2003 01:38:34
- Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:43:36
- Jilian Destefani CARTO32 M 2004 01:48:48
- William Garnett SYO M 2004 02:00:05
- William Martland EPOC M 2004 02:06:21
Showing results 1 - 62 of 62