Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 1 (UKOL), 28/07/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C7 (M80,W75) (length: 2.4km, climb: 65m, 12 controls)
Point calculations
779.82 + (94.30 x (4,141.41 - T)) / 1,026.53
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Eleanor Pyrah ESOC F 1944 00:42:34 926
2 Arthur Boyt DEVON M 1939 00:44:22 916
3 Noreen Ives WAOC F 1953 00:45:52 907
4 Diana McClure SBOC F 1950 00:45:58 907
5 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:49:02 890
6 Stan Johnston LOC M 1935 00:49:39 887
7 Richard Collins SROC M 1944 00:50:41 881
8 Anne Palmer BOK F 1950 00:51:13 878
9 Ruth Rhodes SO F 1942 00:51:23 877
10 Judith Guillaume SYO F 1953 00:52:23 872
11 Kiyoshi Ito Wanderers M 1944 00:53:14
12 Yuko Uematsu Irumashi OLC F 1954 00:55:14
13 Judith Goodair EPOC F 1941 00:55:25 855
14 Marion MacCormick BASOC F 1944 00:55:39 854
15 Jill Dalton Hutt Valley F 1944 00:57:53
16 Hilary Pickering WIM F 1954 00:58:18 839
17 Rod Shaw EPOC M 1938 00:58:38 837
18 Sheila Hobson LOC F 1953 00:58:44 837
19 Jenny Wren BL F 1950 00:59:21 833
20 Rodney Freeburn NOR M 1938 00:59:51 830
21 Trevor Simpson OD M 1939 01:00:11 829
22 Mike Atherton LOC M 1942 01:00:20 828
23 Peter Leake LEI M 1939 01:01:07 823
24 Kristina Wåhlin Västerås SOK F 1954 01:01:08
25 Richard McCourt LVO M 1943 01:01:26 822
26 Marianne Lykking OK73 Gladsaxe F 1944 01:01:42
27 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:01:43 820
28 Derek McNeil MOR M 1942 01:01:58 819
29 Ruth Ellis DVO F 1951 01:02:28 816
30 Kath Etherden SELOC F 1951 01:02:32 816
31 Clare Fletcher BOK F 1942 01:03:18 811
32 Irina Ender HSG Turbine Zittau F 1954 01:03:19
33 Anne Bell LVO F 1952 01:03:52 808
34 Rosie Shaw SMOC F 1950 01:04:04 807
35 Bernard Pullen KERNO M 1940 01:04:41 804
36 Geraldine Russell SOS F 1944 01:05:39 798
37 Dick Whitworth BL M 1939 01:06:30 794
38 Tony Noott BOK M 1937 01:06:36 793
39 Katharine Melville TAY F 1943 01:08:02 785
40 Tadaaki Unno Irumashi OLC M 1944 01:08:59
41 Peter Hills DEE M 1944 01:11:03 769
42 John Thompson TVOC M 1935 01:11:23 767
43 Pat Flanagan AYROC M 1944 01:12:26
44 Mike Hardy CLOK M 1937 01:13:54 753
45 Frank Martindale LOK M 1935 01:14:07 752
46 Patricia McKenna BOPOC F 1954 01:15:12
47 Douglas Murray MOR M 1937 01:15:59 741
48 Richard Moss BL M 1942 01:16:00 741
49 Trina Cleary LOK F 1944 01:16:42 738
50 Janet Clark ESOC F 1941 01:17:23 734
51 Sue Bicknell OD F 1944 01:17:49 731
52 Hazel Bickle WAOC F 1951 01:18:42 726
53 John Pearson COTE66 M 1939 01:18:44
54 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:19:47 721
55 Patrick Davey MAROC M 1940 01:19:57 720
56 Steve O'Brien DEE M 1937 01:23:53 698
57 Dorothy Wilson Craw NATO F 1953 01:25:51 687
58 Brenda Hynes GEN F 1954 01:26:13
59 Derek Turner WRE M 1939 01:26:55 681
60 Jorunn Sandsdalen Oddersjaa F 1954 01:27:23
61 Di Turner SO F 1951 01:27:26 678
62 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:27:35 678
63 Sally Collins BKO F 1951 01:30:32 661
64 Robert Teed NGOC M 1939 01:30:42 660
65 Neil Forrest DVO M 1943 01:32:21 651
66 Julia Robertson QO F 1953 01:33:28 645
67 Helen Rafferty NATO F 1943 01:36:21 629
68 David Nixon SOC M 1944 01:38:54 615
69 Angela Whitworth BL F 1942 01:39:22 613
70 Jean Rostron POTOC F 1942 01:39:37 611
71 Maria Marshall WAOC F 1952 01:42:50 593
72 Harold White LVO M 1943 01:46:00 576
73 Beryl Seaman INVOC F 1950 01:46:50 571
74 Brian Dinsley SAX M 1936 01:49:48 555
75 Guy Goodair EPOC M 1936 01:53:22 535
76 Peter Bellarby GRAMP M 1937 01:53:57 532
77 Liz Fraser TAY F 1942 02:26:07 355
78 Geoff Sara HOC M 1939 02:35:06 305
- Andrew Gregory MDOC M 1935 01:07:52
- Heather Forrest BOK F 1952 01:16:23
- Inger Lise Bjordal Oppsal orientering F 1944 01:30:39
- John Warren WIM M 1937 01:31:05
- Anita Heikkinen Espoon Suunta F 1954 01:36:46
- Nobuchika Imai Wanderers M 1944 02:36:23
- Peter Jones WRE M 1943 02:52:30
Showing results 1 - 85 of 85