Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 2, 29/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C20 (length: 3.4km, climb: 90m, 9 controls)
Point calculations
932.12 + (89.09 x (2,845.88 - T)) / 625.50
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Annika Joergensen THOK F 1974 00:31:19
2 Gareth Bryan-Jones FVO M 1943 00:31:24 1069
3 Pia Webb CSU F 1974 00:32:28
4 Helen Gardner EBOR F 1950 00:33:34 1051
5 Rex Bleakman DVO M 1944 00:36:36 1025
6 Tony Duncan WCOC M 1943 00:36:40 1024
7 Peter Carey OD M 1944 00:36:43 1024
8 Keith Henderson WIM M 1942 00:36:45 1023
9 Ken Naismith INVOC M 1944 00:37:27 1017
10 Mary Ross INT F 1972 00:37:30 1017
11 Brian Shaw SYO M 1942 00:37:45 1015
12 Jane Archer SN F 1954 00:37:49 1014
13 Karen Baker BAOC F 1970 00:38:23 1009
14 Katy McNeil MOR F 1971 00:38:31 1008
15 John Padget DEE M 1943 00:39:04 1004
16 Roar Bjordal Oppsal orientering M 1944 00:39:09
17 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 00:39:24 1001
18 Anna-Karin Johansson Vandrarringen F 1954 00:39:33
19 Toni Whittle BKO F 1970 00:39:57 996
20 Sarah Brown SLOW F 1952 00:40:03 995
21 Clive Allen SN M 1942 00:40:27 992
22 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:40:29 991
23 Ros Evans GRAMP F 1950 00:40:37 990
24 Robert Verity DEE M 1942 00:40:39 990
25 Tom Edelsten GO M 1943 00:40:59 987
26 George Reynolds INVOC M 1944 00:40:59 987
27 Christine Kiddier BL F 1952 00:41:07 986
28 Angela Darley GO F 1973 00:41:14 985
29 Janet Nash LOC F 1951 00:41:36 982
30 Derek Gale DVO M 1944 00:41:41 981
31 Joyce Brunton INVOC F 1953 00:42:03 978
32 Julie Astin WSX F 1953 00:43:07 969
33 Ted McDonald BOK M 1943 00:43:09 969
34 Mike Perry SAX M 1944 00:43:24 967
35 Sally Hughes WCH F 1970 00:43:29 966
36 Anette Bjordal Wigaard Oppsal orientering F 1974 00:43:40
37 Kate Turner SO F 1973 00:43:50 963
38 Bill Melville TAY M 1940 00:44:23 958
39 Brigitte Kölla OLG Zürich F 1954 00:44:41
40 Ian Peirce SARUM M 1944 00:44:54 954
41 Liz Davies AIRE F 1953 00:44:58 953
42 Mike Solomon SAX M 1944 00:45:08 952
43 Siri Økstad Oddersjaa F 1954 00:45:12
44 Mike Callow WRE M 1941 00:45:13 951
45 Helen Ellis PFO F 1972 00:45:28 949
46 Jillyan Dobby MDOC F 1951 00:45:43 947
47 Tim Sowood INVOC M 1944 00:45:57 945
48 Hanne Robertson ESOC F 1970 00:46:12 943
49 Lesley Brown HOC F 1950 00:46:12 943
50 Moira Chapman SYO F 1971 00:46:29 940
51 Margaret Willdig OD F 1953 00:46:39 939
52 Laura Bettison EBOR F 1993 00:46:45 938
53 Dave Fenwick WCOC M 1944 00:46:58 936
54 Ian Pyrah ESOC M 1944 00:47:00 936
55 Steve Burge LOC M 1942 00:47:19 933
56 Neil McLean GRAMP M 1943 00:47:20 933
57 Teresa Finlay FERMO F 1950 00:47:23 933
58 Barbara Foley-Fisher LVO F 1954 00:47:23
59 Sannie Ebert Jacobsen Rold Skov OK F 1974 00:47:33
60 Lynne Walker BASOC F 1953 00:47:53 928
61 Catherine Dawson NATO F 1953 00:48:02 927
62 Ann Harris SMOC F 1954 00:48:04 927
63 Jill Smith EBOR F 1954 00:48:29 923
64 Jane Holcombe BOK F 1970 00:49:14 917
65 Janet Tryson EMPO F 1954 00:49:30
66 Knud Lykking OK73 Gladsaxe M 1944 00:49:34
67 Jim Mitchell PFO M 1942 00:49:40 913
68 Trina Rogerson ELO F 1951 00:49:57 911
69 Jean Fitzgerald SAX F 1953 00:50:22 907
70 Graham Tough SWOC M 1944 00:50:30 906
71 Lyn West SOS F 1954 00:51:41 896
72 Lynn Collins MAROC F 1970 00:52:01 893
73 Rebecca Medlock WSX F 1974 00:52:08 892
74 Gillian Jubb HH F 1974 00:52:19 890
75 Esther Gooch MAROC F 1973 00:53:26 881
76 Rosalind Taunton NGOC F 1950 00:54:33 871
77 Solveig Olsen Oddersjaa F 1954 00:55:17
78 Judith Holt DVO F 1950 00:55:46 861
79 Michelle Ward NGOC F 1970 00:55:51 860
80 Lynn Easton STAG F 1974 00:55:57
81 Rhona Fraser ESOC F 1954 00:56:17
82 Karen Styles BAOC F 1974 00:56:25 855
83 David Ball NOR M 1944 00:56:39 853
84 Janine Dünner OLG Zürich F 1974 00:57:29
85 Leila Henderson Yalanga F 1954 00:58:13
86 Jacqueline Scuvee C.O.Liege F 1954 01:00:09
87 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:00:12 823
88 Hilary Scott BASOC F 1953 01:00:18 822
89 Agueda Pérez Espín Quipar-O F 1974 01:00:46
90 Mike Thorpe EPOC M 1941 01:01:09 815
91 Janet Taylor MDOC F 1950 01:01:11 815
92 Nicola O'Donnell DVO F 1970 01:02:32 803
93 Jane Wilson LVO F 1972 01:04:36 785
94 Jeni Pim WATO F 1974 01:04:40
95 Linda Hayles EPOC F 1954 01:05:10 781
96 Gabi Murmelter OL KUFSTEIN F 1974 01:06:53
97 Sue Williams WIGHTO F 1951 01:07:44 759
98 Anne Thom ESOC F 1950 01:08:19 754
99 Judy Johnson SYO F 1951 01:09:06 747
100 Leslie Hooper SO M 1942 01:10:51 732
101 Sue Gallagher SO F 1953 01:11:14 729
102 Judith Purves RR F 1971 01:12:46 716
103 Donald MacLeod FVO M 1941 01:28:51 578
104 Ian Hall BASOC M 1944 01:40:28 479
- Silvia Baumann OL Zimmerberg F 1954 00:41:50
- Mary Williams ESOC F 1951 01:01:13
Showing results 1 - 106 of 106