Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 2, 29/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C34 (length: 6.2km, climb: 160m, 15 controls)
Point calculations
1,162.37 + (88.06 x (3,832.08 - T)) / 1,045.05
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:36:18 1302
2 Joe Sunley WCOC M 2003 00:39:40 1285
3 Oliver Tonge BOK M 2003 00:40:34 1280
4 Jim Bailey BOK M 2003 00:41:11 1277
5 Joel Gooch MAROC M 2004 00:42:49
6 Angus Ivory INT M 2004 00:43:07
7 Euan Tryner SYO M 2004 00:43:16
8 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:43:36
9 Pierre Lardet FVO M 2003 00:43:38 1265
10 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:44:41 1259
11 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:45:23
12 Tom Perry DEVON M 2004 00:47:29
13 Alex Fielding HH M 2003 00:48:25 1240
14 Benjamin Squire NOC M 2004 00:50:19
15 Max Mobus SYO M 2004 00:50:48
16 Belinda Lawford Abominables F 1998 00:51:31
17 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:51:33
18 Al McCartney CLYDE M 2004 00:53:57
19 Daniel Earnshaw LVO M 2003 00:54:07 1212
20 Cerys Manning MDOC F 1986 00:54:27 1210
21 Dominic Green CLOK M 2003 00:56:05 1202
22 Jamie Goddard FVO M 2004 00:57:18
23 Gustav Andresen Skotte Fossum IF M 2004 00:57:28
24 Logan Labarbe BROS M 2004 01:00:04
25 William Lake SBOC M 2005 01:00:19
26 Rachel Emmerson OD F 1996 01:00:30 1179
27 Alex Matthew SROC M 2004 01:00:45
28 Fiona Berrow FVO F 1985 01:01:04 1177
29 Kate Skinner UNOC F 1998 01:02:17
30 Georgia Jones OROX F 1998 01:02:39 1169
31 Jilian Destefani CARTO32 M 2004 01:04:00
32 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:04:13 1161
33 Mariell Arntzen Nydalens SK F 1998 01:05:33
34 Euan Patton FVO M 2004 01:05:46
35 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:10:23
36 Alexander Evans POTOC M 2004 01:10:52
37 Lucy Taylor LEI F 1991 01:11:11 1125
38 Matthew Ross INT M 2003 01:11:15 1125
39 Laura Parkes HH F 1992 01:11:36 1123
40 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:13:32
41 Rachel Collins DFOK F 1993 01:14:27 1109
42 Ben Mather LOG M 2003 01:14:45 1107
43 Shona Simmons BOK F 1994 01:15:24 1104
44 Toby Williams LOG M 2004 01:15:27
45 Jason Hayman MI6 M 2004 01:16:18
46 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:18:49 1087
47 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:20:57 1076
48 Kate Breed F 1998 01:23:19
49 Max Ahmed QOC M 2004 01:23:49
50 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:26:00 1050
51 Vanessa McMillan HH F 1985 01:26:58 1046
52 Jasmine Girdlestone DRONGO F 1998 01:31:41
53 Callum James SYO M 2004 01:32:57
54 Meredith Moody UBOC F 1997 01:33:01 1015
55 Anna Mackenzie MDOC F 1996 01:36:02 1000
56 David Downie TAY M 2003 01:48:16 938
57 Antonio Juan Gonzalez-Conde Abril LORCA-O M 2004 01:53:26
58 Julie Ferris-Worth BL F 1967 02:11:56 818
- William Garnett SYO M 2004 01:00:52
Showing results 1 - 59 of 59