Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 4.3km, climb: 135m, 10 controls)
Point calculations
818.59 + (124.30 x (4,044.68 - T)) / 986.84
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Knox 00:29:32
2 Sturle Nordeide GNEIST M 1998 00:31:21
3 Dan Whitehead 00:31:46
4 Klara Brogren F 1998 00:33:50
5 Anish Gurung RSOC M 1998 00:37:27
6 Lars Olav Tolo GNEIST M 1998 00:37:29
7 Angela Mudge FVO F 1970 00:37:57 1041
8 Katie Cunningham ESOC F 1998 00:39:39
9 Oskar Soderbarg OK Roslagen M 1998 00:41:58
10 Aidan Mayall Bayside Kangaroos M 1998 00:42:11
11 Eva Wiseman MOR F 2005 00:42:29
12 Sarah Tullie FVO F 1992 00:42:58 1003
13 William Hall M 1998 00:43:24
14 Helen Rennie WCOC F 1973 00:44:17 993
15 Louis Harvie CLYDE M 2002 00:44:42
16 Kathryn Bayliss F 1998 00:44:51
17 Mark Howell SN M 1965 00:44:59 988
18 Tony Condy AYROC M 1998 00:45:58 981
19 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn & Skimt OL M 1969 00:48:09
20 Ruben Karlsen Askøy O-lag M 1998 00:48:12
21 Natasha Cattley 00:49:45
22 Ingo Hursie USC Magebourg 00:51:49
23 Isabelle Lewis QO F 1996 00:52:30 931
24 Henri Shepherd INVOC F 1968 00:53:58 920
25 Jonathan J Berry QO M 1994 00:54:04 919
26 Duncan Will GRAMP M 2002 00:55:10 911
27 Kath Aspin CLOK F 1967 00:55:51 906
28 Pratap Rai RSOC M 1998 00:59:04
29 David Relton EBOR M 1952 01:00:29 871
30 Lindsay McManamon TAY F 1984 01:01:41
31 Arild Svihus Ganddal IL M 1984 01:01:42
32 Amy Curtis BOK F 1970 01:02:42 854
33 Carol Mills WIM F 1969 01:02:47 854
34 Susan Twissell INT F 1967 01:04:30 841
35 Caroline Tullie RR F 1960 01:04:51 838
36 Susan Hensman FVO F 1974 01:06:17 827
37 Päivi Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 1974 01:06:26
38 Joanne Leigh OD F 1967 01:07:07 821
39 Inger Karin Nesbø GNEIST F 1969 01:09:36
40 Madeline Slaven F 1969 01:09:40
41 Sam Kitchin 01:10:47
42 Jessica Cattley 01:11:10
43 Marlene Stephens LVO F 1959 01:11:40 786
44 Isobel Williamson LOC F 1950 01:11:43 786
45 Diana Mitchell BL F 1947 01:12:32 780
46 Helen Finlayson DVO F 1945 01:13:11 775
47 Jacqui Chapman MAROC F 1971 01:16:15 752
48 Anthony Titman M 1984 01:17:19
49 Kathryn Knight Bayside Kangaroos F 1998 01:19:11
50 Nina Stimson NWO F 1946 01:19:31 727
51 Steve Scott FVO M 1966 01:19:43 726
52 Suse Coon ECKO F 1951 01:20:45 718
53 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:22:28 705
54 Jackie Reynard GRAMP F 1965 01:22:53 702
55 Sharon Warland SOS F 1965 01:24:53 687
56 Amanda Bailey SN F 1963 01:27:54 664
57 Matt Harding ELO M 1998 01:31:01
58 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:31:37 636
59 Wenfen Yang Moxina Ok F 1969 01:35:04
60 Rowan Purkis LOC F 1954 01:39:20 577
61 Fred Ross EPOC M 1945 01:44:15 540
62 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 01:44:21 539
63 Zac Steventon-Barnes SUFFOC M 2002 01:53:30 470
64 Sharon Parkin ESOC F 1968 02:35:10 155
- Iain Cattermole M 1998 00:43:11
- Alex Crawford WCOC F 1971 00:47:22
- Cameron Campbell FVO 00:57:36
Showing results 1 - 67 of 67