Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C21 (length: 4.5km, climb: 190m, 14 controls)
Point calculations
990.87 + (85.76 x (3,862.76 - T)) / 703.34
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Otte Omdal Ganddal IL M 1959 00:41:41
2 Blair Young TINTO M 1957 00:42:23 1152
3 Gunnar Gytri Førde M 1959 00:42:28
4 Andy Creber NGOC M 1958 00:43:33 1143
5 Paul Morris NOC M 1957 00:46:02 1125
6 Rachel Sullivan RAFO F 1978 00:47:17 1116
7 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:47:53 1112
8 Kathryn Neill ELO F 1976 00:48:57 1104
9 Ian Whitehead DVO M 1955 00:49:55 1097
10 Richard Oxlade ESOC M 1958 00:50:13 1094
11 Caroline Howells DVO F 1977 00:51:09 1088
12 Marika Chandler F 1979 00:51:20
13 Richard Cummings WCOC M 1959 00:51:54 1082
14 John Broadhead WRE M 1955 00:52:40 1077
15 Rini Hoogkamer NOR M 1959 00:53:01 1074
16 Alistair Armitage ESOC M 1955 00:53:46 1069
17 Rudolf Brogren Kungälvs OK M 1959 00:54:26
18 Metka Udovic Ok Bovec F 1979 00:55:09
19 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:55:40 1055
20 Edward Cox SO M 1959 00:55:56 1053
21 Eric Lovie GRAMP M 1959 00:56:32 1048
22 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK M 1959 00:56:34
23 Donald Grassie MOR M 1956 00:58:10 1036
24 Gwenola De Miniac MUC F 1979 00:58:20
25 Simon Crocker DEE M 1959 00:58:29 1034
26 Rudolf Hochwarter HSV Pinkafeld M 1959 00:59:05
27 Louise Preston SYO F 1978 00:59:07 1029
28 Lucy Mair OL KUFSTEIN F 1979 01:00:02
29 Robert Neil FVO M 1957 01:00:08 1022
30 Clare Whitehead MAROC F 1976 01:00:09 1022
31 Katie Swalwell DVO F 1979 01:00:23 1020
32 Charlotte Carpentier F 1979 01:00:33
33 David Dann MDOC M 1956 01:01:18 1013
34 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:01:36 1011
35 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:02:05 1008
36 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:02:05 1008
37 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:03:12 1000
38 Simon Schmuck CLOK M 1958 01:03:32 997
39 Michael Beadel KERNO M 1959 01:04:34 990
40 Simon Greenwood SAX M 1955 01:04:45 988
41 Marie Gibbs AIRE F 1975 01:05:10 985
42 Osmond Gardner CLOK M 1955 01:06:03 979
43 Liv Ormberg Gneist F 1979 01:06:05
44 Ange Jackson WCOC F 1975 01:06:08 978
45 Dave Brown EBOR M 1957 01:06:15 977
46 David Saunders HH M 1959 01:07:48 966
47 Arun Sahni SYO M 1955 01:08:54 958
48 Robert Sneyd KERNO M 1956 01:09:03 957
49 Mark Elder CLYDE M 1957 01:09:17 955
50 Peter Wilson BKO M 1959 01:10:03 949
51 Philip Nichols BL M 1957 01:10:14 948
52 Peter O'Connell EBOR M 1955 01:10:32 946
53 Ian Pickering HOC M 1957 01:10:33 946
54 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:12:04 935
55 Ian Addis MOR M 1958 01:12:34 931
56 Bob Hill RAFO M 1956 01:12:52 929
57 Mark Thompson TVOC M 1955 01:13:17 926
58 Julia Rass OII F 1979 01:13:39
59 Kean Williams Cascade M 1959 01:13:44
60 Kim Sanderson NATO F 1975 01:14:39 916
61 Mike Wilkinson HOC M 1957 01:15:08 912
62 Patrick Murphy BOC M 1959 01:17:18
63 Paul Tickner WCOC M 1955 01:18:07 890
64 Graham Batty HAVOC M 1958 01:18:18 889
65 Carolyn Cload INVOC F 1978 01:21:31 865
66 Gerard Thomson STAG M 1956 01:21:33 865
67 Hannah Cooper LOK F 1978 01:22:41 857
68 Philip Kirk OD M 1956 01:22:43 857
69 Alan Gould NOC M 1956 01:23:29 851
70 Nicola Morris BOK F 1976 01:24:59 840
71 Allan Downie TAY M 1958 01:27:58 818
72 Rachel Mather MAROC F 1975 01:29:55 804
73 Alan Starling NGOC M 1955 01:38:44 740
74 Richard Hughes DEE M 1955 01:39:35 733
75 Bruce Graham MAROC M 1959 01:39:44 732
76 Richard Goodwin WCOC M 1957 01:41:49 717
- Kate Darlow RR F 1978 00:54:01
- Philippa Ascough INT F 1979 01:18:12
- Joachim Menn OLG Siegerland M 1959 01:39:30
Showing results 1 - 79 of 79