Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 4, 01/08/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C7 (length: 2.3km, climb: 90m, 8 controls)
Point calculations
750.37 + (111.72 x (3,251.19 - T)) / 889.83
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Carol McNeill LOC F 1944 00:31:09 924
2 Richard McCourt LVO M 1943 00:33:16 908
3 Hilary Pickering WIM F 1954 00:35:37 890
4 Pat Flanagan AYROC M 1944 00:35:46
5 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 00:37:02 880
6 Rod Shaw EPOC M 1938 00:37:06 879
7 Marion MacCormick BASOC F 1944 00:37:22 877
8 Kristina Wåhlin Västerås SOK F 1954 00:37:57
9 Diana McClure SBOC F 1950 00:38:21 870
10 Jenny Wren BL F 1950 00:39:45 859
11 Arthur Boyt DEVON M 1939 00:39:50 858
12 Yuko Uematsu Irumashi OLC F 1954 00:40:16
13 Noreen Ives WAOC F 1953 00:42:00 842
14 Trina Cleary LOK F 1944 00:42:03 842
15 Trevor Simpson OD M 1939 00:42:10 841
16 Anne Bell LVO F 1952 00:42:29 839
17 Kiyoshi Ito Wanderers M 1944 00:42:35
18 Stan Johnston LOC M 1935 00:42:44 837
19 Di Turner SO F 1951 00:43:22 832
20 Ruth Rhodes SO F 1942 00:43:54 828
21 Peter Leake LEI M 1939 00:43:57 827
22 Eleanor Pyrah ESOC F 1944 00:44:24 824
23 Peter Hills DEE M 1944 00:44:28 824
24 Peter Jones WRE M 1943 00:45:48 814
25 Sheila Hobson LOC F 1953 00:46:06 811
26 Clare Fletcher BOK F 1942 00:46:52 806
27 Anne Palmer BOK F 1950 00:46:59 805
28 Sally Collins BKO F 1951 00:47:03 804
29 Irina Ender HSG Turbine Zittau F 1954 00:47:39
30 Guy Goodair EPOC M 1936 00:47:59 797
31 Frank Martindale LOK M 1935 00:48:48 791
32 Jill Dalton Hutt Valley F 1944 00:49:49
33 Janet Clark ESOC F 1941 00:50:02 782
34 Patrick Davey MAROC M 1940 00:50:26 779
35 Rosie Shaw SMOC F 1950 00:50:27 779
36 Kath Etherden SELOC F 1951 00:50:30 778
37 Judith Goodair EPOC F 1941 00:50:37 777
38 Robert Teed NGOC M 1939 00:52:10 766
39 Dick Whitworth BL M 1939 00:52:41 762
40 Bernard Pullen KERNO M 1940 00:53:31 755
41 John Thompson TVOC M 1935 00:53:35 755
42 Jean Rostron POTOC F 1942 00:53:35 755
43 Tadaaki Unno Irumashi OLC M 1944 00:53:59
44 Rodney Freeburn NOR M 1938 00:54:04 751
45 Beryl Seaman INVOC F 1950 00:54:13 750
46 Geraldine Russell SOS F 1944 00:54:20 749
47 Derek Turner WRE M 1939 00:54:21 749
48 Helen Rafferty NATO F 1943 00:54:22 749
49 Brenda Hynes GEN F 1954 00:54:22
50 Marianne Lykking OK73 Gladsaxe F 1944 00:55:38
51 Dorothy Wilson Craw NATO F 1953 00:56:29 733
52 Tony Noott BOK M 1937 00:56:48 731
53 Katharine Melville TAY F 1943 00:56:50 730
54 Nobuchika Imai Wanderers M 1944 00:57:25
55 Inger Lise Bjordal Oppsal orientering F 1944 00:58:30
56 Mike Atherton LOC M 1942 00:59:02 714
57 Heather Forrest BOK F 1952 00:59:40 709
58 Hazel Bickle WAOC F 1951 00:59:45 708
59 John Pearson COTE66 M 1939 00:59:59
60 Harold White LVO M 1943 01:00:02 706
61 Peter Bellarby GRAMP M 1937 01:01:10 698
62 Alan Heppenstall LOC M 1942 01:01:57 692
63 Maria Marshall WAOC F 1952 01:02:13 690
64 Val Finch FVO F 1951 01:05:07 668
65 Liz Fraser TAY F 1942 01:05:17 667
66 Sue Bicknell OD F 1944 01:06:41 656
67 Sarah Middleton KERNO F 1954 01:09:27 635
68 Patricia McKenna BOPOC F 1954 01:10:20
69 Julia Robertson QO F 1953 01:12:31 612
70 Anne-Marie Hillier BKO F 1952 01:13:13 607
71 Richard Moss BL M 1942 01:16:15 584
72 David Nixon SOC M 1944 01:21:31 544
73 John Warren WIM M 1937 01:22:50 535
74 Brian Dinsley SAX M 1936 01:22:55 534
75 Jorunn Sandsdalen Oddersjaa F 1954 01:23:57
76 Angela Whitworth BL F 1942 01:33:14 456
77 Barbara Ford HOC F 1955 01:40:08 404
78 Andrew Gregory MDOC M 1935 01:50:35 326
79 Geoff Sara HOC M 1939 01:54:37 295
- Richard Collins SROC M 1944 00:26:42
- Mike Hardy CLOK M 1937 00:56:51
- Anita Heikkinen Espoon Suunta F 1954 00:57:46
Showing results 1 - 82 of 82