Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 5, 02/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C14 (length: 3.1km, climb: 140m, 10 controls)
Point calculations
811.33 + (115.32 x (4,679.91 - T)) / 1,442.73
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Klara Brogren F 1998 00:32:25
2 Wilf Thompson BOK 00:39:09
3 Bjørn Sverre Gulheim Kolbotn & Skimt OL M 1969 00:40:21
4 Angus Thompson 00:42:14
5 William Hall M 1998 00:44:06
6 Ira Thompson BOK M 2003 00:44:14 973
7 Aidan Mayall Bayside Kangaroos M 1998 00:44:19
8 Eva Wiseman MOR F 2005 00:47:27
9 David Rochester CLARO M 1970 00:47:35 957
10 Sarah O'Sullivan MAROC F 1979 00:52:55 932
11 Santiago Santiago Romero 00:53:04
12 Tony Condy AYROC M 1998 00:53:06 931
13 Duncan Will GRAMP M 2002 00:54:11 926
14 Ian McCubbin TAY M 1954 00:55:08
15 Iain Cattermole M 1998 00:57:05
16 Helen Rennie WCOC F 1973 00:57:28 910
17 Isabelle Lewis QO F 1996 00:57:55 908
18 Benjamin Murphy 00:58:02
19 Louis Harvie CLYDE M 2002 00:58:55
20 Kaji Limbu EBOR M 1985 00:59:33 900
21 Päivi Varmavuo Rajamäen Rykmentti F 1974 00:59:58
22 Lindsay McManamon TAY F 1984 01:00:10
23 Amy Curtis BOK F 1970 01:00:58 893
24 Kathleen Wallace 01:01:14
25 Henri Shepherd INVOC F 1968 01:01:19 891
26 Jonathan J Berry QO M 1994 01:01:33 890
27 David Relton EBOR M 1952 01:01:38 890
28 Callum Hudson INVOC M 2004 01:03:52
29 Nabin Shrestha RSOC M 1984 01:05:21
30 Kathryn Bayliss F 1998 01:05:34
31 Diana Mitchell BL F 1947 01:06:08 868
32 Kate Kilpatrick FVO F 1972 01:07:52 860
33 Patrik Ellren Froelund M 1974 01:09:01
34 Helen Webster INVOC 01:10:38
35 Inger Karin Nesbø GNEIST F 1969 01:11:27
36 Joanne Leigh OD F 1967 01:11:37 842
37 Jerry Purkis LOC M 1956 01:11:40 842
38 Susan Twissell INT F 1967 01:12:04 840
39 Kath Aspin CLOK F 1967 01:13:21 834
40 David Corp LOC M 1951 01:14:00 831
41 Madeline Slaven F 1969 01:16:19
42 Grant Wheeler NOR M 1965 01:17:11 815
43 Susan Hensman FVO F 1974 01:17:52 812
44 Arild Svihus Ganddal IL M 1984 01:18:18
45 Steve Scott FVO M 1966 01:20:10 801
46 Emily Prösl OLA TSV Deggendorf F 2002 01:22:41
47 Lesley Kenworthy 01:23:08
48 Jeff Hodgson ELO M 1959 01:23:41
49 Robert Gregory 01:25:41
50 Alex Crawford WCOC F 1971 01:26:41 770
51 Lorraine Reuber SYO F 1968 01:27:08 768
52 Alile McCrae TAY 01:27:39
53 Melisa Zinzan Peninsula and Plains F 1974 01:28:00
54 Sharon Warland SOS F 1965 01:30:08 753
55 Nina Stimson NWO F 1946 01:30:11 753
56 Lynsey Boyd STAG F 1989 01:33:24 737
57 Kathryn Knight Bayside Kangaroos F 1998 01:35:07
58 Suse Coon ECKO F 1951 01:36:42 722
59 Isobel Williamson LOC F 1950 01:37:43 717
60 Joanna Emberton EPOC F 1961 01:38:37 712
61 David Smith 01:41:29
62 Annie Smith FVO F 2002 01:43:09
63 Rick Shane GAOC M 1964 01:45:31
64 Fred Ross EPOC M 1945 01:49:28 660
65 Jessica Cattley 01:54:51
66 John Kenworthy INT 01:57:12
67 Wenfen Yang Moxina Ok F 1969 02:08:54
68 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 02:39:29 421
69 Zac Steventon-Barnes SUFFOC M 2002 02:40:07 417
- Muhammad Imran RSOC 01:05:24
- Anthony Titman M 1984 01:06:21
- Sharon Parkin ESOC F 1968 01:36:52
- Amanda Bailey SN F 1963 01:57:44
Showing results 1 - 73 of 73