Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 5, 02/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C21 (length: 3.9km, climb: 175m, 13 controls)
Point calculations
983.60 + (86.89 x (3,915.41 - T)) / 846.65
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C34 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Otte Omdal Ganddal IL M 1959 00:38:03
2 Gunnar Gytri Førde M 1959 00:39:44
3 Andy Creber NGOC M 1958 00:39:49 1140
4 Rachel Sullivan RAFO F 1978 00:40:13 1138
5 Paul Morris NOC M 1957 00:40:59 1133
6 Blair Young TINTO M 1957 00:41:51 1128
7 Maria MacKenzie EBOR F 1976 00:43:59 1115
8 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:46:35 1099
9 Metka Udovic Ok Bovec F 1979 00:46:35
10 Ange Jackson WCOC F 1975 00:46:48 1097
11 Kathryn Neill ELO F 1976 00:48:08 1089
12 Richard Oxlade ESOC M 1958 00:48:40 1086
13 Richard Cummings WCOC M 1959 00:48:59 1084
14 Clare Whitehead MAROC F 1976 00:49:16 1082
15 Rini Hoogkamer NOR M 1959 00:50:14 1076
16 Liv Ormberg Gneist F 1979 00:50:36
17 David Saunders HH M 1959 00:50:50 1072
18 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK M 1959 00:50:54
19 John Broadhead WRE M 1955 00:51:22 1069
20 Lucy Mair OL KUFSTEIN F 1979 00:51:31
21 Dave Brown EBOR M 1957 00:51:53 1066
22 Gwenola De Miniac MUC F 1979 00:52:24
23 Eric Lovie GRAMP M 1959 00:53:35 1055
24 Marie Gibbs AIRE F 1975 00:53:35 1055
25 Rudolf Hochwarter HSV Pinkafeld M 1959 00:54:26
26 Marika Chandler F 1979 00:56:36
27 David Dann MDOC M 1956 00:56:59 1035
28 Michael Beadel KERNO M 1959 00:58:01 1028
29 Rudolf Brogren Kungälvs OK M 1959 00:58:01
30 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:59:16 1020
31 Louise Preston SYO F 1978 01:00:16 1014
32 Charlotte Carpentier F 1979 01:00:41
33 Graham Batty HAVOC M 1958 01:01:09 1009
34 Peter Ribbans SWOC M 1957 01:01:17 1008
35 Patrick Murphy BOC M 1959 01:01:35
36 Mark Thompson TVOC M 1955 01:02:55 998
37 Simon Greenwood SAX M 1955 01:02:59 998
38 Donald Grassie MOR M 1956 01:03:51 992
39 Helene Lecomte EBOR F 1978 01:05:04 985
40 Zoe Mackenzie INVOC F 1975 01:06:54 973
41 Heikki Silvennoinen Paimion Rasti M 1959 01:07:28
42 Simon Crocker DEE M 1959 01:07:31 970
43 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:08:02 967
44 Alistair Armitage ESOC M 1955 01:08:15 965
45 Bob Hill RAFO M 1956 01:08:33 963
46 Philip Nichols BL M 1957 01:08:52 961
47 Catherine Slade SAX F 1976 01:09:24 958
48 Alan Gould NOC M 1956 01:09:25 958
49 Paul Tickner WCOC M 1955 01:09:47 956
50 Ian Addis MOR M 1958 01:09:56 955
51 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:10:06 954
52 Peter O'Connell EBOR M 1955 01:10:13 953
53 Edward Cox SO M 1959 01:10:38 950
54 Simon Schmuck CLOK M 1958 01:11:35 945
55 Mark Elder CLYDE M 1957 01:11:43 944
56 Kenneth Anderson MOR M 1959 01:11:53 943
57 Robert Sneyd KERNO M 1956 01:11:57 942
58 Kean Williams Cascade M 1959 01:12:44
59 Nev Myers EBOR M 1957 01:13:03 936
60 Gerard Thomson STAG M 1956 01:13:47 931
61 Sheila Convery DUO F 1979 01:14:27
62 Philip Kirk OD M 1956 01:15:04 923
63 Peter Wilson BKO M 1959 01:15:18 922
64 Phiippa Ascough INT F 1979 01:19:32 896
65 Allan Downie TAY M 1958 01:21:01 887
66 Kate Darlow RR F 1978 01:21:05 886
67 Osmond Gardner CLOK M 1955 01:22:47 876
68 Carolyn Cload INVOC F 1978 01:22:54 875
69 Hannah Cooper LOK F 1978 01:23:42 870
70 Kim Sanderson NATO F 1975 01:27:35 846
71 Joachim Menn OLG Siegerland M 1959 01:27:38
72 Susan Guy SYO F 1978 01:28:04 843
73 Arun Sahni SYO M 1955 01:28:18 842
74 Mike Wilkinson HOC M 1957 01:30:46 827
75 Nicola Morris BOK F 1976 01:31:51 820
76 Rachel Mather MAROC F 1975 01:33:10 812
- Julia Rass OII F 1979 01:07:43
- Katie Swalwell DVO F 1979 01:08:09
Showing results 1 - 78 of 78