Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 5, 02/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C34 (length: 6.5km, climb: 290m, 17 controls)
Point calculations
1,162.52 + (86.10 x (5,191.00 - T)) / 1,367.42
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | C5 | C6 | C7 | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | C18 | C19 | C20 | C21 | C22 | C23 | C24 | C25 | C26 | C27 | C28 | C29 | C30 | C31 | C35 | C36 | C37 | C38 | C39 | C40 | C41

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:49:15 1303
2 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:49:32
3 Jim Bailey BOK M 2003 00:51:13 1296
4 Oliver Tonge BOK M 2003 00:51:54 1293
5 Joel Gooch MAROC M 2004 00:52:45
6 Joe Sunley WCOC M 2003 00:54:21 1284
7 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:55:21
8 Euan Tryner SYO M 2004 00:57:47
9 Angus Ivory INT M 2004 00:58:42
10 Tom Perry DEVON M 2004 00:59:22
11 Pierre Lardet FVO M 2003 01:00:01 1263
12 Max Mobus SYO M 2004 01:01:24
13 Al McCartney CLYDE M 2004 01:02:46
14 Jamie Goddard FVO M 2004 01:10:37
15 Cerys Manning MDOC F 1986 01:10:44 1222
16 Logan Labarbe BROS M 2004 01:12:49
17 Matej Hnízdil KOB Kamenický Šenov M 2004 01:13:50
18 Daniel Earnshaw LVO M 2003 01:14:53 1206
19 Rachel Emmerson OD F 1996 01:16:03 1202
20 Euan Patton FVO M 2004 01:16:57
21 Belinda Lawford Abominables F 1998 01:17:28
22 Benjamin Squire NOC M 2004 01:18:06
23 Alex Matthew SROC M 2004 01:18:20
24 Finlay Raynor INVOC M 2004 01:19:38
25 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 01:23:03 1176
26 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:23:23 1174
27 Rachel Collins DFOK F 1993 01:23:34 1174
28 Alex Fielding HH M 2003 01:23:51 1173
29 Rory Spenceley FVO M 2004 01:24:11
30 Georgia Jones OROX F 1998 01:24:15 1171
31 William Garnett SYO M 2004 01:26:48
32 Ellis Hunter ECKO M 2004 01:30:53
33 Lucy Taylor LEI F 1991 01:31:18 1144
34 Mariell Arntzen Nydalens SK F 1998 01:32:52
35 Kate Skinner UNOC F 1998 01:33:28
36 Jason Hayman MI6 M 2004 01:35:29
37 Laura Parkes HH F 1992 01:37:03 1123
38 Jasmine Girdlestone DRONGO F 1998 01:37:20
39 Shona Simmons BOK F 1994 01:39:04 1115
40 Alexander Evans POTOC M 2004 01:41:04
41 Jilian Destefani CARTO32 M 2004 01:45:21
42 Anya Crocker SOC F 1985 01:45:37 1090
43 Ruth Beresford MDOC F 1988 01:46:21 1088
44 Ben O'Donnell DVO M 2004 01:47:42
45 Heather Walton INVOC F 1997 01:48:51 1078
46 Ben Mather LOG M 2003 01:49:14 1077
47 Sebastian Mitchell HOC M 2004 01:53:42
48 Kate Breed F 1998 01:58:43
49 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 02:00:29 1034
50 Meredith Moody UBOC F 1997 02:02:22 1027
51 Vanessa McMillan HH F 1985 02:03:04 1024
52 Max Ahmed QOC M 2004 02:05:49
53 Antonio Juan Gonzalez-Conde Abril LORCA-O M 2004 02:08:38
54 Julie Ferris-Worth BL F 1967 02:36:19 899
- Oscar Ferris BL M 2003 00:45:41
- Charlie Rennie WCOC M 2003 00:57:52
- Dominic Green CLOK M 2003 01:43:03
- Rachel Scott GRAMP F 1965 01:44:42
- David Downie TAY M 2003 02:20:29
Showing results 1 - 59 of 59