Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C26 (length: 2.8km, climb: 70m, 13 controls)
Point calculations
1,058.13 + (100.37 x (2,407.88 - T)) / 710.50
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C34 (M16) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jussi Heikkinen Espoon Suunta M 1969 00:25:20
2 Chris McCartney OD M 1969 00:25:41 1181
3 Peter Warland SOS M 1965 00:26:17 1176
4 Clive Masson ESOC M 1968 00:27:20 1167
5 Jean-Philippe Diez CARTO32 M 1969 00:28:11
6 Finlay Ross ESOC M 1966 00:29:23 1149
7 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:31:32 1131
8 Jørgen Nilsen Stavanger O-klubb M 1969 00:33:29
9 Iain Bell SN M 1965 00:34:33 1105
10 Johan Larsson Tolered-Utby Ol Klub M 1969 00:35:53
11 Eddie Whittle BKO M 1969 00:36:03 1093
12 Seppo Varmavuo Rajamäen Rykmentti M 1969 00:36:04
13 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:36:07 1092
14 Hugh Nicholson GRAMP M 1966 00:36:20 1090
15 Andrew Macpherson CLYDE M 1967 00:36:33 1088
16 Andy Paterson CLYDE M 1967 00:36:45 1087
17 Pascal Lardet FVO M 1967 00:37:14 1083
18 Andrew French WIM M 1965 00:37:32 1080
19 Chris O'Donnell DVO M 1968 00:38:38 1071
20 Richard Hill DEE M 1965 00:39:29 1064
21 Ian Shread INVOC M 1968 00:40:37 1054
22 Dhankumar Magar BAOC M 1968 00:40:53 1052
23 Ian Gamlen COBOC M 1965 00:42:11 1041
24 Jon Darley GO M 1966 00:42:57 1034
25 Gavin Cairns LVO M 1968 00:43:37 1029
26 Kevin Reynard GRAMP M 1965 00:43:47 1027
27 Terence Hosking BKO M 1965 00:45:19 1014
28 Rod Harrington DFOK M 1966 00:45:54 1009
29 Stuart Robertson TAY M 1966 00:48:08 990
30 Matthew Clark KFO M 1967 00:49:12 981
31 Jake Gilmore KNOBOC M 1969 00:49:39
32 Simon James SWOC M 1966 00:50:31 970
33 Manuel Wälti OLC Winterthur M 1969 01:07:35
34 Josef Gojo OII M 1964 01:27:56
35 Bill Anderson EBOR M 1967 01:28:08 651
- Roy McGregor SROC M 1966 00:44:45
- David Aspin CLOK M 1969 00:52:55
- Mark Webb CSU M 1969 01:41:55
Showing results 1 - 38 of 38