Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6Days - Strathearn 2019 - Day 6 (UKOL), 03/08/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.scottish6days.com/results/2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C34 (M16) (length: 3.4km, climb: 95m, 15 controls)
Point calculations
1,151.59 + (90.30 x (2,296.96 - T)) / 630.95
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5 (W85) | UKOL C6 (M85,W80) | UKOL C7 (M80,W75) | C8 | C9 | C10 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18 (W70) | C19 | UKOL C20 (M75,W65) | C21 | C22 | UKOL C23 (W60) | UKOL C24 (M70,W55) | UKOL C25 (W16) | C26 | UKOL C27 (W50) | UKOL C28 (M65) | UKOL C29 (W45) | UKOL C30 (M60,W40) | UKOL C31 (W18,W20,W35) | UKOL C35 (M55) | UKOL C36 (M18,M50) | UKOL C37 (M45) | UKOL C38 (M40) | UKOL C39 (M20,M35) | UKOL C40 (W21) | UKOL C41 (M21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:20:57 1300
2 Joe Hudd WCOC M 2003 00:21:22 1297
3 Oscar Shepherd INVOC M 2004 00:23:15
4 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:23:18 1280
5 Joe Sunley WCOC M 2003 00:23:32 1278
6 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:23:35
7 Angus Ivory INT M 2004 00:24:18
8 Euan Tryner SYO M 2004 00:25:15
9 Max Mobus SYO M 2004 00:25:50
10 Benjamin Squire NOC M 2004 00:26:23
11 Logan Labarbe BROS M 2004 00:26:48
12 Belinda Lawford Abominables F 1998 00:27:01
13 Cerys Manning MDOC F 1986 00:27:26 1245
14 Ellis Hunter ECKO M 2004 00:27:34
15 Al McCartney CLYDE M 2004 00:27:44
16 Rachel Emmerson OD F 1996 00:29:45 1225
17 William Garnett SYO M 2004 00:31:23
18 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:32:15
19 Pierre Lardet FVO M 2003 00:34:04 1188
20 Jilian Destefani CARTO32 M 2004 00:34:19
21 Georgia Jones OROX F 1998 00:34:36 1183
22 Mariell Arntzen Nydalens SK F 1998 00:34:43
23 Matej Hnízdil KOB Kamenický Šenov M 2004 00:34:45
24 Joel Gooch MAROC M 2004 00:35:19
25 Ben Mather LOG M 2003 00:35:52 1172
26 Laura Parkes HH F 1992 00:36:52 1164
27 Daniel Earnshaw LVO M 2003 00:37:20 1160
28 Ruaridh Flint FVO M 2003 00:37:32 1158
29 Shona Simmons BOK F 1994 00:38:20 1151
30 Fiona Llewellyn-Beard WAOC F 1991 00:38:40 1148
31 Jasmine Girdlestone DRONGO F 1998 00:39:32
32 Anya Crocker SOC F 1985 00:40:05 1136
33 Jason Hayman MI6 M 2004 00:40:21
34 Sebastian Mitchell HOC M 2004 00:41:33
35 Jamie Goddard FVO M 2004 00:43:14
36 Alex Matthew SROC M 2004 00:43:21
37 Alexander Evans POTOC M 2004 00:45:54
38 Rachel Collins DFOK F 1993 00:45:55 1086
39 Rebecca Ellis WIM F 1986 00:46:01 1085
40 Ruth Beresford MDOC F 1988 00:46:24 1082
41 Meredith Moody UBOC F 1997 00:47:53 1069
42 Kate Breed F 1998 00:48:08
43 Ben O'Donnell DVO M 2004 00:48:33
44 Kate Skinner UNOC F 1998 00:48:44
45 Vanessa McMillan HH F 1985 00:50:07 1050
46 Charlotte Sandberg F 1998 00:50:13
47 Rachel Scott GRAMP F 1965 00:51:44 1036
48 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:52:36 1029
49 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:59:40 968
50 Julie Ferris-Worth BL F 1967 01:00:09 964
51 Max Ahmed QOC M 2004 01:00:36
- Alex Fielding HH M 2003 00:28:23
- Toby Williams LOG M 2004 00:47:51
Showing results 1 - 53 of 53