Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships - Heats, 30/09/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sportident.co.uk/results/2017/BritishSprintMiddle/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

H93 (length: 2.1km, climb: 45m, 16 controls)
Other courses: H1.1 | H1.2 | H1.3 | H3.1 | H3.2 | H3.3 | H4.1 | H4.2 | H4.3 | H5.1 | H5.2 | H5.3 | H6.1 | H6.2 | H6.3 | H7.1 | H7.2 | H91 | H92 | H94 | H95

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jim Bailey BOK M 2003 00:09:53
2 Oliver Tonge BOK M 2003 00:10:14
3 Joe Hudd WCOC M 2003 00:10:14
4 Joe Sunley WCOC M 2003 00:10:36
5 Adam Conway GO M 2003 00:10:47
6 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:10:52
7 James Price NOR M 2003 00:10:57
8 Frank Townley SN M 2003 00:10:57
9 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:11:12
10 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:11:28
11 Euan Tryner SYO M 2004 00:11:45
12 Benjamin Squire NOC M 2004 00:11:45
13 Alex Fielding HH M 2003 00:12:21
14 Rachel Duckworth DVO F 2003 00:12:21
15 Rachel Brown ESOC F 2003 00:12:22
16 Anna Harris DEE F 2003 00:12:27
17 Ben Hardy LEI M 2004 00:12:30
18 Scarlet Heap SO F 2003 00:12:43
19 Max Mobus SYO M 2004 00:12:55
20 Maxime Pesenti DFOK M 2004 00:13:00
21 Toby Williams LOG M 2004 00:13:05
22 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:13:14
23 Jacob Oxtoby OD M 2003 00:13:23
24 Nicolas Barrett SN M 2003 00:13:59
25 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 00:14:01
26 Fraser Dixon DEVON M 2003 00:14:07
27 Hannah Freeman HH F 2003 00:14:27
28 Ruby Owen BOK F 2004 00:14:28
29 Matthew Taylor SAX M 2004 00:14:32
30 Elizabeth Horsler WIM F 2003 00:14:36
31 Phoebe King GO F 2004 00:15:02
32 Aimee Darley GO F 2003 00:15:05
33 Emma Van Dam HALO F 2004 00:15:09
34 Carys Thomas WCOC F 2003 00:15:12
35 Daniel Hague WAOC M 2003 00:15:14
36 William Martland EPOC M 2004 00:15:16
37 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:15:23
38 Pippa Smart OD F 2003 00:15:24
39 Henry Taylor SAX M 2004 00:15:33
40 Ben O'Donnell DVO M 2004 00:15:44
41 Alex Elliot SYO F 2003 00:15:47
42 Ben Mather LOG M 2003 00:16:09
43 Hazel Williams SN F 2003 00:16:20
44 Joe Owens SYO M 2003 00:16:31
45 Eleanor Ellis PFO F 2003 00:16:38
46 Jonty Goodwin WCOC M 2003 00:17:00
47 Henry Teasdale WCOC M 2003 00:18:01
48 Jack Dunning WAOC M 2005 00:20:01
49 David Knott OD M 2004 00:20:51
50 Nathan Chapple OD M 2003 00:21:57
51 Charlotte Oakes WIM F 2003 00:22:16
52 Tabitha Lunn OD F 2004 00:24:32
- Sebastian Mitchell HOC M 2004 00:17:00
- Florence Lunn OD F 2004 00:19:25
Showing results 1 - 54 of 54