Results

Achievements at
orienteering events

EUOC Big Weekend - Fight with the Night, 19/01/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.co.uk/results_18/euoc_bw/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 3.9km, 23 controls)
Other courses: Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Wilson EUOC M 1997 00:21:25
2 Scott Fraser INT M 1997 00:21:43
3 Joshua Dudley MAROC M 1995 00:25:10
4 Janne Heikkinen GRAMP M 1993 00:25:11
5 Iain Embrey SROC M 1987 00:25:16
6 Ross McLennan FVO M 1978 00:25:56
7 Peter Molloy FVO M 2002 00:26:15
8 Peter Gardner INT M 1985 00:26:20
9 Andrew Stemp WAOC M 1997 00:26:21
10 Andrew Lindsay ESOC M 1994 00:26:39
11 James Walsh MDOC M 1988 00:26:54
12 Simon Gardner CLYDE M 1988 00:27:19
13 Samuel Drinkwater MDOC M 1994 00:27:20
14 Matthew Leitch EUOC M 1998 00:27:32
15 Aislinn Prendergast SYO F 1989 00:28:25
16 Leon Foster AIRE M 1983 00:28:27
17 Clément Claret OUOC M 1990 00:28:37
18 Ray Ward INT M 1978 00:28:55
19 Ruairi Long UCDO M 1998 00:29:03
20 Michael Hallett BOK M 1997 00:29:22
21 Jonathan Ellis ESOC M 1979 00:29:36
22 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:29:40
23 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:29:48
24 Joe Sunley WCOC M 2003 00:29:48
25 Daniel Gardner TVOC M 1993 00:29:49
26 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:30:08
27 Michael Stanwix EUOC M 1998 00:30:12
28 Andrew Elwood LVO M 2001 00:30:13
29 Ben Brown ESOC M 2001 00:30:20
30 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:30:40
31 Alex Luetchford EUOC M 1997 00:31:14
32 Caspian Richards INT M 1971 00:31:28
33 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:31:38
34 Chloe Potter BOK F 1998 00:31:41
35 Christopher Embrey MDOC M 1989 00:31:48
36 Lucy Haines AIRE F 1999 00:32:11
37 Daniel Murphy DUOC M 1997 00:32:12
38 Alan Irving WCOC M 1967 00:32:13
39 Sarah Jones EUOC F 1996 00:32:24
40 Luke Piper DUOC M 1997 00:32:29
41 Vicky Bailey EBOR F 1991 00:32:32
42 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:32:42
43 Gjermund Vingerhagen Asker Skiklubb M 1983 00:32:43
44 Matthew Foskett DUOC M 1997 00:32:45
45 Kathryn Barr MOR F 1999 00:32:48
46 Ramon Garcia-Catalan El Imperdible M 1968 00:32:50
47 Mary Fleming SYO F 1993 00:33:01
48 Iain Campbell EUOC M 1997 00:33:03
49 Tim Dalheimer IK Vikings OK M 00:33:19
50 Walter Clark ESOC M 1976 00:33:29
51 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:33:47
52 Pete Lawrence GRAMP M 1963 00:34:10
53 Anna Harris DEE F 2003 00:34:15
54 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:34:31
55 Elin Martanova Slavia Liberec W 1998 00:34:32
56 Duncan Harris DEE M 1966 00:34:44
57 Paul Hammond FVO M 1976 00:34:58
58 Ian Ditchfield MV M 1956 00:35:00
59 Mark Rowe ESOC M 1974 00:35:02
60 Jon Shepherd INVOC M 1966 00:35:05
61 James Crawford GO M 1955 00:35:17
62 Helen Gardner TVOC F 1986 00:35:20
63 Petr Karvanek OK Jiskra Novy Bor M 1968 00:35:20
64 Gemma Karatay BASOC F 1982 00:35:23
65 Tony Udris SYO M 1969 00:35:24
66 Thomas Cochrane NGOC M 1986 00:35:35
67 Paul Eaton WCOC M 1997 00:35:53
68 Heather Findlay SLOW F 1978 00:36:31
69 Max Carcas INT M 1968 00:36:44
70 Mairi Weir MOR F 2001 00:36:54
71 Alan Elwood LVO M 1970 00:37:24
72 Lea Martanova Slavia Liberec W 1998 00:37:30
73 Robert King AIRE M 1959 00:37:50
74 Kevin Francis EBOR M 1982 00:37:55
75 Graham McIntyre INT M 1958 00:38:12
76 Ian Rowland ELO M 1962 00:38:26
77 Neil Harvatt HALO M 1956 00:38:52
78 Logan McIntyre INT M 2001 00:38:55
79 Janette Macleod BASOC F 1977 00:38:57
80 Beatrice Law BOK F 1998 00:39:31
81 John Slater WCOC M 1971 00:39:33
82 Robin Galloway INT M 1966 00:39:43
83 Ruth Vingerhagen Asker Skiklubb W 1997 00:39:52
84 Kristian Roberts WCH M 1993 00:39:56
85 Davie Frame TAY M 1958 00:39:57
86 Jane Anthony SROC F 1956 00:40:14
87 Eddie Harwood MOR M 1952 00:40:19
88 Paul Watson MDOC M 1974 00:40:38
89 Andrew Reynolds DEVON M 1966 00:41:03
90 Sarah McAdam RR F 1984 00:41:14
91 Eleonora Crosignani DUOC F 1997 00:41:19
92 Donald Grassie MOR M 1956 00:41:34
93 Jason Klebes DUOC M 1993 00:41:48
94 Ted Finch FVO M 1952 00:41:59
95 Jonathan Molloy FVO M 1968 00:43:22
96 John Britton MDOC M 1951 00:43:32
97 Jennifer Atkinson ELO F 1979 00:43:33
98 Andrew Clough WRE M 1957 00:43:33
99 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1973 00:44:04
100 Tim Harding ELO M 1963 00:44:11
101 Emily Strathdee DUOC F 1996 00:44:19
102 Ana Perez El Imperdible W 1978 00:45:16
103 Doug Hall Rochester Orienteering Club (USA) M 1968 00:45:19
104 Rachel Scott GRAMP F 1965 00:45:33
105 Alison Reynolds DEVON F 1966 00:45:58
106 Sheila Strain ELO F 1948 00:47:15
107 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:49:24
108 Patrick Murphy BOC M 1958 00:49:43
109 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:49:45
110 Jessica Husbands EUOC W 1997 00:50:09
111 Timothy May ESOC M 1963 00:50:42
112 Kenneth Hutson HALO M 1951 00:52:16
113 David Mcneish ESOC M 1972 00:55:27
114 Isabel Berry BL F 1981 01:00:50
115 Charlotte Willis AIRE F 1989 01:01:34
116 Michael Thompson NN M 1971 01:03:53
- Keith Tonkin BL M 1958 00:08:40
- Nick Campbell DEE M 1957 00:17:20
- Jamie Rennie WCOC M 1970 00:28:23
- Lydia Bu DUOC W 1998 00:28:47
- Grace Molloy FVO F 2000 00:29:22
- Yue Chen DUOC F 1998 00:32:52
- Rowan Burns CARNETHY W 1998 00:33:15
- Kirsty McArthur MOR F 1984 00:39:17
- Joe Bleasdale DUOC M 1997 00:49:38
- Lydia Bu DUOC W 1998 01:04:05
Showing results 1 - 126 of 126