Results

Achievements at
orienteering events

EUOC Big Weekend's Friday Indoor Event, 19/01/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.co.uk/results_18/euoc_bw/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 11.125km, 15 controls)
Other courses: Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Thomas Wilson EUOC M 1997 00:14:15
2 Michael Adams SYO M 1996 00:14:49
3 Andrew Lindsay ESOC M 1994 00:14:54
4 Iain Embrey SROC M 1987 00:14:55
5 Simon Gardner CLYDE M 1988 00:14:57
6 Samuel Drinkwater MDOC M 1994 00:15:40
7 Murray Strain INT M 1983 00:15:42
8 Christopher Embrey MDOC M 1989 00:15:52
9 Chris Smithard FVO M 1989 00:16:18
10 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:16:23
11 Joshua Dudley MAROC M 1995 00:16:24
12 Peter Gardner INT M 1985 00:16:53
13 Jonathan Crickmore EUOC M 1993 00:16:59
14 Tim Morgan EUOC M 1997 00:17:11
15 Andrew Stemp WAOC M 1997 00:17:23
16 Laura Robertson ESOC F 1993 00:17:40
17 Joe Sunley WCOC M 2003 00:17:45
18 Callum White EUOC M 1997 00:17:53
19 Daniel Murphy DUOC M 1997 00:18:01
20 Alastair Thomas WCOC M 2000 00:18:06
21 Matthew Leitch EUOC M 1998 00:18:06
22 Walter Clark ESOC M 1976 00:18:25
23 Craig Nolan ESOC M 1997 00:18:27
24 Jonathan Ellis ESOC M 1979 00:18:28
25 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:18:32
26 Helen Gardner W 1997 00:18:42
27 Ruairi Long UCDO M 1998 00:19:04
28 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:19:07
29 Janne Heikkinen GRAMP M 1993 00:19:08
30 Alex Carcas EUOC M 1998 00:19:13
31 Ross McLennan FVO M 1978 00:19:16
32 Alistair Hindle ESOC M 1972 00:19:25
33 Clément Claret OUOC M 1990 00:19:39
34 Vicky Bailey EBOR F 1991 00:19:42
35 Kathryn Barr MOR F 1999 00:19:57
36 Tony Udris SYO M 1969 00:20:24
37 Michael Hallett BOK M 1997 00:20:25
38 Mary Fleming SYO F 1993 00:20:32
39 Aidan McCullough 3ROC M 00:20:37
40 Jason Klebes DUOC M 1993 00:20:54
41 Alexander Mitchell HOC M 2002 00:21:01
42 Alistair Masson EUOC M 1997 00:21:01
43 Eleonora Crosignani DUOC F 1997 00:21:03
44 Matthew Foskett DUOC M 1997 00:21:10
45 Daniel Gardner TVOC M 1993 00:21:57
46 Ian Ditchfield MV M 1956 00:22:26
47 Ben Brown ESOC M 2001 00:22:28
48 Paul Eaton WCOC M 1997 00:22:45
49 Alex Luetchford EUOC M 1997 00:22:48
50 Gemma Karatay BASOC F 1982 00:23:01
51 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK M 1973 00:23:02
52 Anna Harris DEE F 2003 00:23:18
53 Aislinn Prendergast SYO F 1989 00:23:30
54 Alan Irving WCOC M 1967 00:23:31
55 Ruth Vingerhagen Asker Skiklubb W 1997 00:23:39
56 Duncan Harris DEE M 1966 00:23:46
57 Katie Reynolds SBOC F 1994 00:23:48
58 Peter Molloy FVO M 2002 00:23:51
59 Paul Caban INT M 1964 00:24:42
60 Neil Harvatt HALO M 1956 00:24:44
61 Beatrice Law BOK F 1998 00:24:45
62 Kristian Roberts WCH M 1993 00:24:49
63 Gjermund Vingerhagen Asker Skiklubb M 1983 00:24:56
64 John McCullough 3ROC M 1958 00:25:03
65 Davie Frame TAY M 1958 00:25:16
66 Tim Harding ELO M 1963 00:25:19
67 Keith Tonkin BL M 1958 00:25:24
68 Logan McIntyre INT M 2001 00:26:04
69 Chloe Potter BOK F 1998 00:26:05
70 Elspeth Bleakley ESOC W 1983 00:26:11
71 Jon Shepherd INVOC M 1966 00:26:21
72 Kevin Francis EBOR M 1982 00:26:27
73 Caspian Richards INT M 1971 00:26:29
74 Graham McIntyre INT M 1958 00:26:36
75 John Britton MDOC M 1951 00:26:36
76 Lucy Haines AIRE F 1999 00:26:47
77 Naoya Itatsu EUOC M 1998 00:26:52
78 Eddie Harwood MOR M 1952 00:27:10
79 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:27:16
80 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:27:23
81 Jane Anthony SROC F 1956 00:27:30
82 Elin Martanova Slavia Liberec W 1998 00:27:45
83 John Slater WCOC M 1971 00:27:56
84 Pete Lawrence GRAMP M 1963 00:28:02
85 Jennifer Atkinson ELO F 1979 00:28:04
86 Emily Strathdee DUOC F 1996 00:28:07
87 Paul Watson MDOC M 1974 00:28:10
88 Doug Hall Rochester Orienteering Club (USA) M 1968 00:28:13
89 Jiri Martan SLAVIA LIBEREC M 1973 00:28:30
90 Vicky Thornton MDOC F 1961 00:28:45
91 Robert King AIRE M 1959 00:29:01
92 Kirsty McArthur MOR F 1984 00:29:29
93 Petr Karvanek OK Jiskra Novy Bor M 1968 00:29:56
94 Ian Rowland ELO M 1962 00:30:12
95 Nick Campbell DEE M 1957 00:30:29
96 Heather Fellbaum MDOC F 1963 00:30:34
97 Isabel Berry BL F 1981 00:30:35
98 Paul Ferguson SROC M 1951 00:30:59
99 Tim Dalheimer IK Vikings OK M 00:31:02
100 Ramon Garcia-Catalan El Imperdible M 1968 00:31:40
101 David Mcneish ESOC M 1972 00:32:33
102 Luke Piper DUOC M 1997 00:32:35
103 Alison Reynolds DEVON F 1966 00:32:44
104 Andrew Reynolds DEVON M 1966 00:32:51
105 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:34:03
106 Lydia Bu DUOC W 1998 00:35:05
107 Lynne Thomas WCOC F 1970 00:35:20
108 Kate Charles WCOC F 1969 00:35:35
109 Mairi Weir MOR F 2001 00:35:47
110 Jonathan Molloy FVO M 1968 00:36:13
111 Kenneth Hutson HALO M 1951 00:37:35
112 Patrick Murphy BOC M 1958 00:38:18
113 Lea Martanova Slavia Liberec W 1998 00:42:12
114 Ana Perez El Imperdible W 1978 00:49:49
115 Timothy May ESOC M 1963 00:52:06
116 Michael Thompson NN M 1971 00:57:50
- James Walsh MDOC M 1988 00:17:26
- Iain Campbell EUOC M 1997 00:18:34
- Don McKerrow SLOW M 1952 00:20:24
- Grace Molloy FVO F 2000 00:20:51
- Louise Adams SYO F 1998 00:21:01
- Sarah Jones EUOC F 1996 00:21:18
- Thomas Cochrane NGOC M 1986 00:22:13
- James Crawford GO M 1955 00:23:13
- Ray Ward INT M 1978 00:23:14
- Rachel Scott GRAMP F 1965 00:25:50
- Paul Hammond FVO M 1976 00:26:42
- Yue Chen DUOC F 1998 00:28:33
- Jamie Rennie WCOC M 1970 00:28:40
- Simon Brook EBOR M 1956 00:31:42
- Joe Bleasdale DUOC M 1997 00:32:13
- Sheila Strain ELO F 1948 00:43:14
Showing results 1 - 132 of 132