Results

Achievements at
orienteering events

CompassPoint Scottish Orienteering League 2 (incorporating BUCS relay), 31/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.ndtilda.co.uk/results_19/fvo_spring/stage2_index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.35km, climb: 190m, 15 controls)
Point calculations
1,010.14 + (81.63 x (3,721.33 - T)) / 586.00
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lesley Gomersall GRAMP F 1962 00:46:24 1141
2 Steve Clayton FVO M 1963 00:46:58 1136
3 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:47:10 1134
4 Robin Sloan RR M 1947 00:47:38 1130
5 Hannah Kingham MOR F 2004 00:48:33
6 Andy Tivendale MAROC M 1946 00:49:11 1117
7 Pippa Carcas INT F 2003 00:49:21 1116
8 Terry O'Brien BEM STAG M 1958 00:49:25 1116
9 Richard Oxlade ESOC M 1958 00:50:08 1110
10 Jonathan Molloy FVO M 1968 00:50:32 1106
11 Anna Cox BASOC F 2004 00:50:42
12 Janet Adams SYO F 1963 00:51:30 1098
13 Jen Leonard FVO F 1969 00:52:07 1093
14 Fran Loots TAY F 1959 00:53:07 1085
15 Eileen Maxwell RR F 1963 00:53:32 1081
16 Amelia Petrie CLYDE F 1956 00:54:12 1076
17 Fiona Hendrie FVO F 1960 00:54:25 1074
18 Gill Berrow ECKO F 1955 00:54:52 1070
19 Lindsey Knox RR F 1959 00:55:00 1069
20 Maggie Scrugham ESOC F 1958 00:55:26 1065
21 Pauline McAdam RR F 1955 00:55:49 1062
22 Roger Scrutton ESOC M 1947 00:57:39 1047
23 Geoffrey Hensman FVO M 1948 00:57:55 1044
24 Alastair Lessells ESOC M 1947 00:58:10 1042
25 Phil Smithard KFO M 1947 00:58:30 1040
26 Michael Pearson TAY M 1948 00:59:59 1027
27 Sally Lindsay ESOC F 1956 01:01:01 1019
28 Trish Coombs MAROC F 1957 01:01:01 1019
29 Mark Elder CLYDE M 1957 01:01:40 1013
30 Ian Turner SOLWAY M 1947 01:01:55 1011
31 Carol Burnapp ECKO F 1967 01:02:17 1008
32 David Robertson ESOC M 1962 01:02:20 1008
33 Tricia Alston INT F 1963 01:02:41 1005
34 Alan Partridge ECKO M 1949 01:03:14 1000
35 Robert Neil FVO M 1957 01:03:38 997
36 Robert Philp KFO M 1945 01:03:42 996
37 Caz Dudley MAROC F 1962 01:03:54 994
38 Diane Mailer ECKO F 1967 01:06:14 975
39 Philippa Weir MOR F 1963 01:07:08 967
40 Joanna Schreiber STAG F 1965 01:07:15 966
41 Kenneth Daly INT M 1962 01:07:43 963
42 Valerie Belton CLYDE F 1956 01:08:36 955
43 Jan Kersel ECKO F 1958 01:08:40 955
44 James Morrison ESOC M 1955 01:08:54 953
45 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:08:58 952
46 Fiona Downie TAY F 1962 01:09:34 947
47 Hanne Robertson ESOC F 1970 01:09:36 947
48 Carole Chapman MOR F 1962 01:10:12 942
49 Allan Downie TAY M 1958 01:11:53 928
50 Jenny Hammond FVO F 1975 01:14:04 909
51 Judith Purves RR F 1971 01:14:06 909
52 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:14:17 908
53 Marie Claire Shankland FVO F 1967 01:16:45 887
54 Trina Rogerson ELO F 1951 01:17:09 884
55 Sue Burnes FVO F 1956 01:17:52 878
56 Gerard Thomson STAG M 1956 01:20:30 856
57 Dave Fenwick WCOC M 1944 01:20:37 855
58 Robert Findlay ESOC M 1948 01:24:02 826
59 Fiona Johnston RR F 1960 01:38:57 701
60 Neil McMillan ELO M 1985 01:41:45 678
- Bill Stevenson ESOC M 1949 01:15:56
Showing results 1 - 61 of 61