Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 2, 30/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

15 (length: 2.7km, climb: 125m, 10 controls)
Point calculations
618.40 + (216.68 x (5,300.56 - T)) / 1,747.45
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jake O'Donnell DVO M 2006 00:25:19
2 Nelli Aaltonen Lynx W 2006 00:25:57
3 Freya Tryner SYO F 2007 00:29:24
4 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö M 2006 00:29:51
5 Lyra Medlock WSX F 2007 00:30:22
6 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:30:52
7 Maja Robertson ESOC F 2006 00:34:31
8 Jessica Ward NGOC F 2006 00:36:05
9 Johanne Skouboe Horsens OK W 2006 00:36:10
10 Ben Perry DEVON M 2007 00:36:14
11 Lisa Quickfall SROC W 1997 00:37:03
12 Benedict Sanderson NATO M 2006 00:37:51
13 Laurence Ward INT M 2007 00:38:32
14 Vincent Townley SN M 2004 00:39:59
15 Samuel Shirvington QO M 2004 00:40:14
16 Cate Matthew SROC F 2006 00:40:22
17 Thomas Rollins SN M 2007 00:40:54
18 Laura Barrett SN F 2005 00:40:54
19 Maisy Yates BL F 2004 00:41:42
20 Conrad Reuber SYO M 2006 00:42:03
21 Thomas Ross INT M 2005 00:42:22
22 Danny Winterbottom M 2006 00:42:39
23 Joel Atkinson ELO M 2006 00:42:58
24 Peter Errington HH M 1999 00:43:35
25 Daisy Rennie WCOC F 2006 00:43:43
26 James Thompson HOC M 2005 00:45:16
27 Connie Nicolson INVOC F 2005 00:45:18
28 Yolanda Hampshire Wright NN F 2007 00:45:25
29 Mike Wade NOR M 1948 00:46:08
30 Mandy Dunn WCH F 1970 00:46:47
31 Amelia Thompson LOC F 2006 00:46:56
32 Bethan Dunn POTOC F 2003 00:47:10
33 Louise Moulière Vervins Orientation W 2006 00:47:28
34 Manon Moulière Vervins Orientation W 2006 00:48:34
35 Isabel Mayes CLOK F 2006 00:53:09
36 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:55:12
37 Austin Howe SAX M 2006 00:56:25
38 Kay Sayer WSX F 1946 00:57:34
39 Matthew Green NATO M 2007 00:57:37
40 Tate Modica QO M 2004 00:58:11
41 Isabelle Lewis QO F 1996 00:59:11
42 Myrtle Ashworth WCOC F 2007 01:00:56
43 Kate McLuckie MOR F 2007 01:02:08
44 Theo Steventon-Barnes SUFFOC M 2006 01:03:07
45 Jacob Butler BAOC M 1997 01:05:35
46 Alex Matthew SROC M 2004 01:06:05
47 Lewis Oxtoby OD M 2005 01:07:06
48 Chloe Green NATO F 2006 01:07:40
49 Elena Téllez Barrera Montellano-O W 2008 01:07:56
50 Jude Smith AYROC F 1968 01:08:51
51 Fergus Kenyon MOR M 2007 01:09:14
52 Rebecca Hammond FVO F 2008 01:09:35
53 Marco Rodríguez Rodríguez Montellano-O M 2006 01:09:50
54 Ivan Smith LOC M 2006 01:09:50
55 Charlotte Gaines BL F 1973 01:12:13
56 Lyna Fronhoffs ASUB Orientation W 2006 01:16:31
57 Alison Barry TVOC F 1967 01:16:57
58 Molly Pilling BOK F 2004 01:18:55
59 Luke Collins LVO M 2003 01:19:29
60 Joanne Leigh OD F 1967 01:21:41
61 Lola Moulière Vervins Orientation W 2006 01:22:16
62 Isaac Hunter WCOC M 2007 01:23:28
63 Matthew Edwards RSOC M 1983 01:28:09
64 Chris Sibley SAX F 1952 01:29:48
65 Kamila Winterbottom W 1973 01:30:06
66 Jenny Ross ESOC F 2001 01:35:32
67 Zac Steventon-Barnes SUFFOC M 2002 01:37:03
68 Dawn Carter QO F 1975 01:41:24
69 Javier Mármol Rosales Montellano-O M 2008 01:45:56
70 Susan Rae SMOC F 1949 01:46:47
71 Anke Templiner BTSC W 1973 01:47:55
72 Matthew McCreadie DEE M 2006 01:48:44
73 Louise McTighe QO F 1973 01:57:32
74 Isla O'Donoghue SOLWAY F 2003 02:00:09
75 Lottie Hazell QO W 1997 02:05:06
76 Milly Askham SMOC F 2005 02:21:15
77 Daniele Fawkner-Corbett BOK F 1951 02:27:56
78 Alyson Denney OD F 1951 02:30:52
79 Karen Abbatuan RSOC W 1997 02:46:35
- Ella Grace Wood LOC F 2005 00:28:41
- Yvonne Green TVOC F 1985 00:34:06
- Arthur Brooke WSX M 2005 00:53:28
- Ben Todhunter SROC M 2008 00:55:59
- Sofia Yacoub-Rollins SMOG W 2004 01:04:19
- Gregor Mailer ECKO M 2005 01:06:40
- Ulla Horst SC Koenigstein W 2006 01:10:50
- John Doyle SYO M 2007 01:56:29
Showing results 1 - 87 of 87