Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 3, 31/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

16 (length: 2.5km, climb: 30m, 10 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:14:35
2 Sascha Kurt KOVZ M 2008 00:18:06
3 Katja Horst SC Koenigstein W 2008 00:19:40
4 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:20:25
5 Silas Lützelschwab OLG Cordoba M 2008 00:21:19
6 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:21:28
7 Marie Anna Kotecká Valmo W 2008 00:21:59
8 Isabel Gaines BL F 2006 00:22:45
9 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:22:53
10 Maesie Evans WAROC W 2004 00:23:07
11 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:24:01
12 Emily Davitt NF Wien W 2004 00:25:08
13 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:25:18
14 Kotecký Jáchym Valmo M 2008 00:25:24
15 Alida Minty LOK F 2006 00:26:02
16 Joseph Guy SYO M 2008 00:26:17
17 Ash Boothroyd WCOC M 2009 00:26:28
18 Wilma Lauenstein ANCO W 2006 00:26:34
19 Roald Fronhoffs ASUB M 2008 00:26:53
20 Sophie Howard MOR F 2008 00:27:07
21 Coline Moulière Vervins Orientation W 2006 00:29:10
22 Ysalys Vermaut ASUB Orientation W 2008 00:29:12
23 Calum Robertson ESOC M 2009 00:29:42
24 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:29:59
25 Max Müller OLG Dachsen M 2008 00:30:04
26 Lucy Ward INT F 2010 00:30:45
27 Adele Robinson ASUB W 1998 00:31:24
28 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:31:38
29 George Rennie WCOC M 2008 00:32:03
30 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:32:25
31 Annabelle Lewis QO F 2007 00:33:43
32 Quinn Thompson IND M 2008 00:34:08
33 Emily Atkinson ELO F 2008 00:34:20
34 Leo Gilbert BAOC M 2009 00:34:54
35 Miles Modica QO M 2008 00:35:18
36 Nanna Sundelin OK Orion W 2006 00:35:38
37 Sverre Stuland Tysvaer Varegg fleridrett M 2006 00:35:55
38 Ben Ross INT M 2008 00:36:13
39 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:36:17
40 Oliver Lewis QO M 2008 00:37:03
41 Max Straube-Roth OD M 2009 00:37:05
42 Darcy Dunn WCH F 2006 00:37:25
43 Alice Pieters SYO F 2009 00:38:12
44 Ulrike Friessnig 00:38:21
45 Glenn Moir SWOC M 2002 00:38:27
46 Richard Askham SMOC M 2007 00:39:31
47 Annabel Carter QO F 2006 00:41:04
48 Lucy Townley SN F 2007 00:43:44
49 Gabrielle King Fingal W 1963 00:46:20
50 Marie Eva Bouin W 1997 00:46:23
51 Alex Darwin WAOC M 2010 00:47:42
52 Javier Littler-Medina SYO M 2015 00:47:45
53 Lewis Yates BL M 2006 00:48:51
54 VICTORIA MUNGUIA MEDINA SYO W 1973 00:49:52
55 James O'Donnell SLOW M 2010 00:57:24
56 Rebecca Owusu W 1983 00:57:53
57 Hiroki Holmes WCOC M 2010 01:10:06
58 Judy Steventon SUFFOC W 1948 01:10:48
59 Mara De Clercq TROL W 2006 02:04:52
- Gustavs Gritans Kapa OK M 2008 00:22:12
Showing results 1 - 60 of 60