Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 4, 02/08/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

13 (length: 5.3km, climb: 85m, 18 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 14 | 15 | 16 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sam Crawshaw SYO M 2004 00:32:03
2 Euan Tryner SYO M 2004 00:32:20
3 Jan Lauenstein ANCO M 2004 00:33:01
4 Finlay Raynor INVOC M 2004 00:33:05
5 Tatu Aaltonen Lynx M 2004 00:34:25
6 Rune De Clercq TROL M 2004 00:35:03
7 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 00:35:07
8 William Bartram NOR M 2004 00:35:13
9 Jamie Goddard FVO M 2004 00:35:52
10 Herbie Ashworth WCOC M 2004 00:36:53
11 John Spelman CorkO M 2002 00:37:01
12 James Hammond FVO M 2006 00:37:40
13 Jamie Lightfoot SYO M 2005 00:37:55
14 Yanis Lützelschwab OLG Cordoba M 2004 00:38:20
15 Tommy Heap SO M 2005 00:39:48
16 Antoine Béguin ANCO M 2004 00:39:54
17 William Garnett SYO M 2004 00:40:42
18 Tom Perry DEVON M 2004 00:42:12
19 Ruaridh Flint FVO M 2003 00:45:33
20 Ben O'Donnell DVO M 2004 00:46:16
21 Jacob Oxtoby OD M 2003 00:46:35
22 Tom Finney CLOK M 2002 00:46:37
23 Wilfrid Teasdale WCOC M 2005 00:46:40
24 Jekabs Gritans Kapa OK M 2004 00:47:04
25 Logan Mailer ECKO M 2002 00:48:08
26 Ben Bishop LEI M 2001 00:48:40
27 Michael Finch SROC M 2004 00:48:51
28 Dominic Wathey MDOC M 2005 00:50:20
29 Marcis Dzerve Kapa OK M 2004 00:51:03
30 William Ellis PFO M 2005 00:51:07
31 Liam Green CLOK M 2005 00:51:30
32 Ira Thompson BOK M 2003 00:51:32
33 Luke Simmonds LOC M 2005 00:52:35
34 Benjamin Clarke SUFFOC M 2005 00:53:02
35 Nicolas Barrett SN M 2003 00:54:43
36 Thibault Béguin ANCO M 2002 00:56:38
37 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:57:00
38 Oscar Shepherd INVOC M 2004 01:04:16
39 Daniel Engen Raumar Orientering M 2002 01:15:18
- Sam Griffin GRAMP M 2004 00:32:29
Showing results 1 - 40 of 40